Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, nigdy się nie interesowałem obligacjami, ale powiedzcie mi czy to jest warte zachodu, mam kredyt na stałych 400k kapitału na 5% na kolejne 4 lata, i 70k gotówki mam wolnego aktualnie, myślałem czy bardziej opłaca się wrzucić to na 10 letnie edo, i wyjąc po 4 latach i wtedy nadpłacić kredyt na końcu stałych stóp, czy zrobić to od razu teraz? Dodatkowo zawsze moze wpaść jakaś lokata na kilka % dla dodatkowych oszczędności.

#obligacje #oszczedzanie #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e7a9a018ba22e41122d3a0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 50
@Atx0937: 100-120 mld koszt obsługi zadłużenia przy 560-580 mld zł budżecie, i kto wie ile.jesxze ukrytego długu poza ustawowych wehikułach typu parp. PFR. BGK. BGŻ
nope to wcale nie jest dużo.
To się dodrukuje co nie?
@Atx0937: 100-120 mld koszt obsługi zadłużenia przy 560-580 mld zł budżecie, i kto wie ile.jesxze ukrytego długu poza ustawowych wehikułach typu parp. PFR. BGK. BGŻ



nope to wcale nie jest dużo.

To się dodrukuje co nie?


@emasele: Jakoś trudno mi sobie wyobrazić bankructwo Polski, bo później nikt nie będzie chciał udzielić pożyczki ;) Na razie zadłużenie mamy niższe do pkb niz Włochy i Hiszpania, a one jeszcze nie zbankrutowały.

Pewnie
@iMarket: ale co wy pieprzycie :D gościu pyta o skarbówki pewnie, gdzie z góry wiadomo ile dostanie z powrotem po wykupieniu przez Państwo. Sorki, ale na co najmniej kilka lat to jest pewna inwestycja i obsługa obligów będzie przez Państwo zapewniona. Zobacz sobie jaki dług ma Grecja/Włochy itd. albo co się dzieje na Ukrainie i dalej obsługa obligacji jest zapewniona.
No i prędzej patrząc po zachowaniu Twojego rządku banki stracą płynność