Wpis z mikrobloga

ZNALEZISKO: UE proceduje niebezpieczny dla Internetu projekt pod przykrywką ochrony dzieci

Znów próbują ograniczać wolność słowa w Internecie i zalegalizować grzebanie obywatelom w prywatnej korespondencji!

Człowiek StopACTA2 ze Śląska, organizator katowickich pikiet w obronie wolnego Internetu, libertarianin Jacek Sierpiński w ramach konsultacji publicznych przekazał właśnie do Departamentu Cyberbezpieczeństwa KPRM swoje uwagi dot. unijnego projektu rozporządzenia ws. zapobiegania niegodziwemu traktowaniu dzieci w celach seksualnych.

Projekt tej regulacji unijnej stanowi zagrożenie zarówno dla praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji RP i Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej (ochrona tajemnicy komunikowania się, wolność pozyskiwania informacji, ochrona danych osobowych), jak i dla konkurencyjności unijnego rynku dostawców usług hostingu i dostawców środków łączności interpersonalnej.

Zachęcam do zapoznania się z tą bardzo szczegółową i merytoryczną opinią, która z całą pewnością pomoże wszystkim zrozumieć realne zagrożenie dla gwarantowanych nam praw i wolności, jakie niewątpliwie niesie za sobą owa regulacja.

Mam równocześnie nadzieję, że zapoznawszy się z dokumentem zgodzicie się z zaleceniem zawartym przez Jacka Sierpińskiego w konkluzji prezentowanej opinii, będącej zarazem w przedmiotowej kwestii oficjalnym stanowiskiem ruchu StopACTA2, że ów kontrowersyjny i po prostu niebezpieczny projekt powinien zostać w całości odrzucony.

#polska #europa #internet #ciekawostki #technologia #acta2 #mikroreklama
Pobierz moby22 - ZNALEZISKO: UE proceduje niebezpieczny dla Internetu projekt pod przykrywką ...
źródło: comment_16592713814bJ7heWl4Zaw2y248CSeBw.jpg
  • 2