Wpis z mikrobloga

Fotografia, która uratowała życie tej kopanej kobiety, dosłownie.

"Chciałam po prostu umrzeć szybko" - Iryna Dovgan, Ukrainka porwana i torturowana przez rosyjskich separatystów w roku 2014.
Życie uratowało jej zrobione ukradkiem zdjęcie, które obiegło świat.
Przez 5 dni oraz 4 noce była przesłuchiwana. Na różne sposoby torturowana. Gwałcona. Bita brutalnie do krwi, i wielokrotnej utraty przytomności. Aby nie usnęła, świecono jej w oczy latarkami.
Czwartego dnia zawieszono jej na sznurku na szyi tabliczkę: „Ona zabija nasze dzieci i jest agentką", wywieziono do centrum Doniecka i postawiono przy tym słupie, aby Rosjanie mogli się nad nią znęcać.
Była przez przechodniów bita, kopana, opluwana, wyzywana. Przez wielu Rosjan. Jedna kobieta niosąca zakupy wyjęła z siatki pomidory i wciskała je w oczy Iriny. Zdjęcie zrobił ukradkiem Mauricio Lima, brazylijski korespondent wojenny, który z hotelu przesłał je do „New York Timesa".
W kolejnym dniu tortur już nawet nie była przykuwana kajdankami do kaloryfera, bo nie była w stanie chodzić, była wleczona po podłodze.

O uwięzionej Irinie dzięki fotografii zrobiło się głośno na świecie. Organizacje międzynarodowe, kobiece, ONZ, domagały się uwolnienia jej. Moskwa przysłała ludzi, którzy nakłonili oprawców, aby ją zwolnili, bo jeśli zginie, sprawa zaszkodzi wizerunkowi żołnierzy. Mieli przecież wyzwalać Ukrainę, a torturują jej obywateli.

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,28725410,wrzucili-mnie-do-piwnicy-do-celi-jakbym-byla-lalka.html

#ukraina #rosja #ruskimir #wojna #historiajednejfotografii
spere - Fotografia, która uratowała życie tej kopanej kobiety, dosłownie.

"Chciała...

źródło: comment_1659255609mBFIwq42j0k2UqpCxLfssM.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
No wyrażają chęć przystapienia do Zachodu, bo chcą jego dobrobytu, ale w żadnym razie nie podziielają jego wartości. Sprawdź sobie statystyki odnośnie korpucji, posznowania LGBT, czegokolwiek.


@NieistotneKto: a ty sobie sprawdz jak te statystyki wygladaly w Polsce w 1990 i jak to sie zmienilo przez 30 lat. My moglismy to i oni moga.
Nie zmienia sie to beda 30 lat czekac jako kraj kandydat jak Turcja i nigdzie nie wejda.
  • Odpowiedz
@wujeklistonosza tu mnie dalej mój pacyfizm nie puszcza bo nie chciał bym zabić człowieka czy nawet jakiegoś zwierzęcia (poza pająkami, muchami i rosjanami), ale nie miałbym oporów w dostarczaniu argumentów dla naszych na froncie, że polska to wolny kraj. Wiem, że jako zaopatrzeniowiec byłbym bardziej przydatny niż walczący i mówię to jako człowiek obyty z bronią. #!$%@?, rok temu byłem na strzelnicy, napierdzielałem kalachem do celu i stwierdziłem że nie chce
  • Odpowiedz
@wilku88: Dobrze, fajnie, super - tylko proszę wytłumacz denializm historyczny z ich strony, wybielanie ich. Po wojnie niby wrócimy do tematu? TERAZ jest moment by Polska to uregulowała i pomagała im. Ale nasi ministrowie mówią, że "jestesmy sługami narodu Ukraińskiego" (to cytat, nazwiesz mnie czy jego onucą?)
  • Odpowiedz
tu pełna zgoda - ale nie tak ślepo, jak mongoły z Wykopu, które każdy film gdzie UA robi coś złego nazywają fejkiem apriori. I tyle.


@NieistotneKto: no bo nie mozna z gory zakladac, ze to prawda. Jesli zrodlo jest rosyjskie, to trzeba najpierw zweryfikowac, czy to nie fejk. Za duzo klamstw ma rosja w swojej historii, by brac za dobra monetę wszystko co mowia.
W ich przypadku domniemanie falszywosci jest
  • Odpowiedz
Tak oczywiście ale robienie jakiejś szopki o unii polsko-ukraińskiej nie jest w naszym interesie. Może jeszcze sojusz militarny? A takie szalone plany już są. Jeśli to przejdzie to w razie ataku Rosji walczyli byśmy razem z Ukraińcami ale bez wsparcia NATO. Czy to jest w naszym interesie? Albo jakiś socjal i udogodnienia które kosztują grube miliardy


@AveragePolishUser: Rozdzielmy dwie rzeczy. Unia i sojusz militarny to jakies bzdury totalne, ktore mam
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: A może jednak wrócimy do moich pytań? XD Bo póki co widać że w skrócie - z tym, z czym nie umiesz polemizować, po prostu nie zamierzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ruscy za Katyń przeprosili w chwili słabości po upadku ZSRR, bo najpierw zrzucili winę na Niemców, a potem represjonowali rodziny pomordowanych i zabijali ludzi mówiących prawdę o Katyniu, niemniej, teraz krzyczeli "możemy powtórzyć", więc tak jakby cała sprawa się resetuje XD Tak więc ci twoi dobrzy ruscy, którzy "potrafili przeprosić" mogliby okazać się twoimi oprawcami. Jedyne, co cię ratuje, to że pewnie będą mierzyli w inteligencję. XD

A może jednak nam powiesz czemu UA nigdy nie przyznało się do Wołynia i nigdy nie przeprosili


Ta historia może się okazać dla ciebie zbyt trudna i jest to temat na cały wykład, którego pewnie byś nie objął rozumem, ale wiedz że jak na ironię wynika to z rosyjskich/radzieckich kłamstw historycznych. Ukraina była częścią ZSRR, którego polityka historyczna opierała się nie tyle na przemilczeniu niewygodnych rzeczy, co wprost likwidowaniu ludzi za mówienie prawdy i forsowanie kłamstw (przykład Katynia). W związku z tym, że w rzeź zaangażowane były również grupy NKWD, które realizowały w tym czasie swoje interesy, to temat był zakazany i za mówienie prawdy o Wołyniu lądowało się na Syberii. Po dwóch pokoleniach urabiania w ten sposób powstaje Ukraina, która dalej jest uznawana za sowiecką strefę wpływów, jako była republika, więc polityka historyczna narzucona przez komunistów była kontynuowana - nie nastąpiło rozliczenie z historią. Z tego powodu Ukraińcy albo nic o tym nie wiedzą, albo mają kompletnie zaburzony przez pokolenia działania propagandy pogląd na tę sprawę i często są zszokowani prawdą. Dlatego napisałem ci, że ta zmiana i pojednanie potrzebuje czasu, żeby odwrócić szkody
  • Odpowiedz
Dobrze, fajnie, super - tylko proszę wytłumacz denializm historyczny z ich strony, wybielanie ich. Po wojnie niby wrócimy do tematu? TERAZ jest moment by Polska to uregulowała i pomagała im. Ale nasi ministrowie mówią, że "jestesmy sługami narodu Ukraińskiego"


@NieistotneKto: to jest cos czego nie rozumiem i mi sie nie podoba. Tak jak nie rozumiem jak mieli czelnosc blokowac polskie koleje juz w momencie, gdy wybuchla wojna i byli na
  • Odpowiedz
Ich denializm historyczny jest dosc wytlumaczalny, nacjonalisci politycznie znacza tam wiecej niz w Polsce i kazda tamtejsza wladza sie z nimi liczy, wiec nie chca psuc wizerunku UPA jako sily takze niepodleglosciowej. Czysta kalkulacja.


@wilku88: No i ja się boję, że jak już wojna się skończy, to TYM BARDZIEJ nam pokażą faka.

Mimo to dziękuję za pierwszą normalną rozmowę na wykopie od tygodnia, bez wyzwisk od onuc i urojeń.
  • Odpowiedz
Ta historia może się okazać dla ciebie zbyt trudna i jest to temat na cały wykład, którego pewnie byś nie objął rozumem


@kawia_na_roznie: Przeczytaj w jaki sposób piszesz i potem pytaj dalej, czemu nie polemizuję z tobą. Jesteś zwykły gówniarz oślepiony propagandą, tyle. Czarna.
  • Odpowiedz
Jak to pojedynczy debile w PIS jak oni już planują współpracę naszych przemysłów zbrojnych.


@AveragePolishUser: ale w jaki sposob to oznacza sojusz militarny? Bardzo dobrze, ze taka wspolpraca przemyslow wystapi, bo Ukraincy maja kompetencje, których nie ma polski przemysl, np. w dziedzinie silnikow odrzutowych i rakiet.
Mozna prowadzic wspolprace w rozsadnych ramach, a zablokowac glupie pomysly jak unia.

Co do socjalu to ok ale są już plany budowy mieszkań ,,Dla Ukraińców" gdy rząd nie dał rady zbudować odpowiedniej liczby mieszkań
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: czyli jednak 0 argumentów, same projekcje. Jesteś żywym przykładem na szkodliwość ruskiej propagandy mając dostęp do całej informacji na świecie, a Ukraińców urabianych przez całe dekady komunizmu się czepiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Wypowiadal sie jakis dyplomata, ze Ukraincom zostalo jasno przekazane, ze ich wejscie do Unii bedzie blokowane jesli nie rozlicza sie z przeszloscia.
Dostali ten status kandydacki na zachete, ale beda sie musieli ucywilizowac w wielu obszarach, takze historycznym, zeby do Unii wejsc.
  • Odpowiedz