Wpis z mikrobloga

Fotografia, która uratowała życie tej kopanej kobiety, dosłownie.

"Chciałam po prostu umrzeć szybko" - Iryna Dovgan, Ukrainka porwana i torturowana przez rosyjskich separatystów w roku 2014.
Życie uratowało jej zrobione ukradkiem zdjęcie, które obiegło świat.
Przez 5 dni oraz 4 noce była przesłuchiwana. Na różne sposoby torturowana. Gwałcona. Bita brutalnie do krwi, i wielokrotnej utraty przytomności. Aby nie usnęła, świecono jej w oczy latarkami.
Czwartego dnia zawieszono jej na sznurku na szyi tabliczkę: „Ona zabija nasze dzieci i jest agentką", wywieziono do centrum Doniecka i postawiono przy tym słupie, aby Rosjanie mogli się nad nią znęcać.
Była przez przechodniów bita, kopana, opluwana, wyzywana. Przez wielu Rosjan. Jedna kobieta niosąca zakupy wyjęła z siatki pomidory i wciskała je w oczy Iriny. Zdjęcie zrobił ukradkiem Mauricio Lima, brazylijski korespondent wojenny, który z hotelu przesłał je do „New York Timesa".
W kolejnym dniu tortur już nawet nie była przykuwana kajdankami do kaloryfera, bo nie była w stanie chodzić, była wleczona po podłodze.

O uwięzionej Irinie dzięki fotografii zrobiło się głośno na świecie. Organizacje międzynarodowe, kobiece, ONZ, domagały się uwolnienia jej. Moskwa przysłała ludzi, którzy nakłonili oprawców, aby ją zwolnili, bo jeśli zginie, sprawa zaszkodzi wizerunkowi żołnierzy. Mieli przecież wyzwalać Ukrainę, a torturują jej obywateli.

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,28725410,wrzucili-mnie-do-piwnicy-do-celi-jakbym-byla-lalka.html

#ukraina #rosja #ruskimir #wojna #historiajednejfotografii
spere - Fotografia, która uratowała życie tej kopanej kobiety, dosłownie.

"Chciała...

źródło: comment_1659255609mBFIwq42j0k2UqpCxLfssM.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Co znaczy "zbyt wielkim naszym kosztem"? Całkowicie bzdurny frazes, za którym nie stoi dosłownie żaden argument xD Bo silną stroną pozostajemy nadal - rzuciliśmy na Ukrainę posowiecki sprzęt, a sami modernizujemy armię w takiej skali, że w perspektywie kolejnych lat będziemy regionalnym kozakiem. Gdzie tu według ciebie dochodzi do osłabienia naszej pozycji przez pomoc?
W zamian za naszą pomoc Ukraina JUŻ przegłosowała ustawę, która nadaje Polakom specjalny status, oznacza
  • Odpowiedz
@kawia_na_roznie: W skrócie - z tym, z czym nie umiesz polemizować, po prostu nie zamierzesz, o Wołyniu się nie wypowiesz, ukraińcy super, zamykamy temat :) Okej a ja mam swoje zdanie i nie jestem ślepy na grzechy OBU stron - i RU, i UA.
  • Odpowiedz
Natomiast tutaj dochodzi nie tylko do 100% odpuszczenia wszelkich win, tu jest zaprzeczenie, że one kiedykolwiek były.


@kawia_na_roznie: to sobie jeszcze cofnij do przemowy Żełeńskiego który powiedział, że Ukraina nigdy nie dopusciła się ludobójstwa. I kto tu kłamie...
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: Mogę polemizować z argumentami, podaj jakieś argumenty, to ci na to odpiszę. Co mam ci na to niby odpisać XD No był Wołyń, pewnie sobie to z czasem wyjaśnimy z Ukraińcami, przy okazji robienia biznesu.
Poza tym, gdzie twoja polemika z tym co ja napisałem? Zadałem ci proste pytania na konkretne rzeczy, ale jak klasyczna onuca wracasz do pieprzenia bzdur o Wołyniu - uprzedzam, nie będę o tym dyskutował,
  • Odpowiedz
Nikt nie mówi, że Ukraincy są gorsi od Ruskich. Problem w tym, że są identyczni.


@NieistotneKto: Nie, nie sa. Chociazby w tym, ze wyrazaja chec przystapienia do swiata zachodniego, podczas gdy Rosjanie odgrażają sie, ze ten swiat spala atomowkami.
Twoj argument to jeden z filarow rosyjskiej propagandy skierowanej na zachod.
  • Odpowiedz
@wilku88: No wyrażają chęć przystapienia do Zachodu, bo chcą jego dobrobytu, ale w żadnym razie nie podziielają jego wartości. Sprawdź sobie statystyki odnośnie korpucji, posznowania LGBT, czegokolwiek.
  • Odpowiedz
zacząć dostrzegać właśnie interes Polski - a nie Ukrainy czy Rosji.


@NieistotneKto: ale w polskim interesie jest wlasnie, zeby Ukraina bila kacapow i wytlukla ich potencjal militarny, by odbudowywali sie z tego 20 lat. Bo to oznacza, ze Polska bedzie bezpieczna i kraje baltyckie beda bezpieczne, w obronie ktorych musielibysmy rowniez stanac do walki.
Tak wiec pomaganie interesowi Ukrainy jesli jest zbiezny z polskim to nie jest cos zlego, tylko
  • Odpowiedz