Wpis z mikrobloga

Czyli na rynek płynie tyle pieniędzy ile w 2019, ale kwota ta rozkłada się na rynek ze znacznie wyższymi cenami


@xarcy: Rozkłada się też na rynek, na którym spada podaż a odsetek gotowych do odbioru mieszkań nie przekracza 6%. To komfortowa dla deweloperów sytuacja.

a ilościowo?


@poison101: nie chce mi się szukać, poszukaj i sam wrzuć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@xarcy:

Czyli na rynek płynie tyle pieniędzy ile w 2019, ale kwota ta rozkłada się na rynek ze znacznie wyższymi cenami niż w 2019.


Ciii.. pasujesz mu narrację :)
  • Odpowiedz
XD jakby zgadzało się z narracja to szybciutko byś wrzucił XD


@pastibox: napisał gość, który nie odpowiada na krytyczne i niewygodne komentarze xd

Wysil się trochę, a nie tylko przeklejka swojego wykresu codziennie i meltdowny, że "JLL oszukuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@xarcy: no i są to realizacje zakupów które odbyły się trochę wcześniej przy innej sytuacji rynkowej (wtedy pewnie stopy w okolicach 3-4). Prawdziwa zapaść dopiero przed nami
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: to śa dane które obejmują nie kiedy zakupy samo zadkowe i którejś z grup Orlenu ktre kupują i skupuja powierzchne na wynajem. Znam dewelopera który kupił stary akademik by zagospodarować go na mieszkania na sprzedaż ale w ostatnim czasie dostał ofertę od państwowej spółki która łykneła bez remontu te powierzchnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pastaowujkufoliarzu: jasne, że podaż będzie spadać. Przecież ja tego nie neguję. Tak właśnie odwraca się cykl. A za nią będą spadać ceny materiałów, działek i robocizny oraz będzie rosnąć bezrobocie. Jednak podaż to też rynek wtórny, gdzie podaż będzie rosnąć.
Pamiętaj, że popyt spadnie bardziej niż podaż a to kształtuje ceny.
  • Odpowiedz
podaż będzie spadać. Przecież ja tego nie neguję. Tak właśnie odwraca się cykl. A za nią będą spadać ceny materiałów, działek i robocizny oraz będzie rosnąć bezrobocie


No jasne, bo jedyne do czego wykorzystywane są beton, styropian i stal to budowa budynków mieszkalnych. Albo mieszkaniówka, albo nic.

Pamiętaj, że popyt spadnie bardziej niż podaż


Mam pamiętać o niczym nie uzasadnionej tezie? Wystarczy, że w tej chwili przewaga jest po stronie podaży, dopóki
pastaowujkufoliarzu - > podaż będzie spadać. Przecież ja tego nie neguję. Tak właśnie...

źródło: comment_16591941420PxTEQYgjNomVjShLa296P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pastaowujkufoliarzu: podaż to nie tylko rynek pierwotny :)
Jak już wklejasz te przekłamane dane to dam ci powod do radości. Na tym słupku powinno być nie 6% a coś koło 4-5% bo oferta to przecież 51k XD
  • Odpowiedz