Wpis z mikrobloga

@Sin-: Kościół to ciekawa instytucja. Jeżeli ma potępić albo naprostować owieczki to tak, przywołujemy biblię co to joty, a jak chodzi o pieniążki no to już tak jakby wybiórczo to wszystko traktują

„Powiedział też do nich: Baczcie, a wystrzegajcie się wszelkiej chciwości, dlatego że nie od obfitości dóbr zależy czyjeś życie.” ŁUK. 12,15 (BW)

Ja tak się zastanawiam jak to się ma do majątku kościoła. W przeszłości i w teraźniejszości. No
@MxS89: Bardzo dobrze ich podsumowałeś - to jest instytucja. I zachowuje się jak instytucja. Przy okazji tak jak tylko może próbuje utrzymać swoje wpływy i podporządkowywać owieczki.
@andrzej-roman: Nie mam pojęcia. Oczywiście jestem zdania, żeby we wszystkim zachować umiar ale jak są upały po 35 stopni to przecież nikt nie będzie chodził ubrany w długie spodnie czy zakładał sukienki do kostek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podejrzewam, że albo wynika to z celibatu i nie potrafią się opanować albo mają problemy z psychiką albo zwyczajnie dążą do jakieś kontroli społeczeństwa. Prostym człowiekiem łatwiej jest manipulować
@Sin-: No mają z psychiką problem. Kto normalny porzuca normalne życie aby dobrowolnie iść w celibat i służbę Bogu którego nie widzieli na oczy? Więc są chorzy albo chciwi bo wiedzą że taka praca to nie dość że lekka robota, to do tego dająca wysoką pozycję.