Wpis z mikrobloga

Czasami podglądam sobie amerykańskie kanały na YT jak naprawiają samochody z Copart i naszła mnie taka rozkmina.
Na tym filmiku kolesie prostują Porsche na wyciągarce / maszynie do ram, jak zwał tak zwał.
#!$%@?ło, prostować cały samochód po rolce, gdzie cała konstrukcja się przesunęła w kilku osiach.
Jak jeszcze wymianę zewnętrznego poszycia, elementów konstrukcyjnych w miejscach oryginalnych łączeń jestem w stanie zrozumieć, bo samochód powinien w takim wypadku zachować się tak jak chciał konstruktor.
Ale kurde prostując całą ramę ten samochód to chyba zachowa się losowo, a prostowane miejsca jako pierwsze się wyboczą, dobrze kminie?
#motoryzacja #samochody #blacharstwo #mechanikasamochodowa #copart #usa
KanapkaPL - Czasami podglądam sobie amerykańskie kanały na YT jak naprawiają samochod...

źródło: comment_1659095318mFTdWzOEKO5wfEwybaciV4.jpg

Pobierz
  • 6
@KanapkaPL: nie znam się na naprawach a USA ale wiem tylko bo ściągałem auto z USA, że przy szkodzie całkowitej w papierach wbijają adnotację, że naprawę może wykonać tylko certyfikowany serwis, który nie jest tani i po naprawie oraz werfikacji może wrócić logalnie do jazdy. Koszty pracy natomiast są tak drogie, że tego nie opłaca się robic a w PL bez problemu sobie to naprawisz jak chcesz, przegląd i jeździsz. Skoro