Wpis z mikrobloga

Dziś mija równo 5 lat odkąd się przeprowadziłem do #uk ze swoją ówczesną dziewczyną celem podjęcia studiów. Studia zrobione, dziewczyna pogoniona, znalazłem pracę w zawodzie (choć nie w swojej branży akurat) i dziewczynę zmieniłem na lepszy i młodszy model ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz tylko zaaplikowac na settled status który chciałem zrobić aby zyskać prawo do stałego pobytu - o krok bliżej obywatelstwa (chociaż testy na obywatelstwo przypominają mi czasy szkolne i nielubiane przeze mnie lekcje historii).

Dajcie plusa na zachętę żebym jeszcze z kolejnych 5 lat tu wytrzymał jeśli kariera będzie jakoś szła do przodu. Otworzyłbym szampana ale akurat przed wypłatą i na koncie £-7.90 (°°

Pozdro dla braci rodaków którzy wyemigrowali by się rozwijać, ciężki kawałek chleba do zgryzienia.

#emigracja #londyn #praca #studia #inzynieria
  • 26
@wykopowy_brukselek: praca part time + maintenance loan (£11.5k rocznie). Ogólnie całe studia finansowane z kredytu rządowego (który swoją droga łatwo było wziąć a teraz trzeba spłacać :c) plus oczywiście pomoc finansowa rodziny bo koszty życia są zdecydowanie większe niż to na co pozwala kredyt i part time job.
@mikau: 36k rocznie na start, razem z part-time self employment ktory mi zabiera max godzinke dziennie zarabiam okolo 42k rocznie. Nie jest zle. A na minusie jestem bo zmienilem robote i podrozowalem dwa miesiace nic nie zarabiajac XD
@nafukanyXD: Ex dziewczyny podobno też zadowolona bo teraz ma kogos z mega przyrodzeniem wygląda jak raper 50 Cent i mówiła ze niezle od tyłu wali a ty to miałes takiego korniszonka ze nic nie czuła bo wlazł tylko do połowy
@Smol_PP: Tak, jest to sporo i przez cztery lata studiow razem z tuitition fee loan nazbieralo sie £90k kredytu studenckiego XD przeliczajac na PLN lapie mnie atak serca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kadrowa w robocie jak zobaczyla to stwierdzila ze tyle to ona ma mortgage na dom ze starych dobrych czasow kiedy nieruchomosci byly tanie jak bulki w sklepie.
Splata faktycznie zaczyna sie od poziomu £27k, obecnie
@nafukanyXD: I takie wpisy to ja lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sam kończę kolejne studia tutaj (prawie 6 lat od przylotu mija) i za miesiąc zaczynam prace w zawodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale loan to masz całkiem solidny!, gratulacje :P