Wpis z mikrobloga

@jmuhha: dociągnij dodatkowy przewód od przewodu masowego (są takie "złodziejki" zaciskowe) do blaszki masowej, owiń rdzeń wokół niej, pociągnij to taśmą izolacyjną. Można byłoby ładniej (i tak chciałem kiedyś zrobić - przylutować) ale to jakieś gówno i nie trzyma się tego cyna.
@Zjem_Ci_nos: i będzie git?

Rozumiem, że muszę o śrubę (gdzie już jest jedną masa) muszę owinąć dodatkowy przewód, który muszę poprowadzić do lampy. Tylko czy ten przewód ma dotykać wtyczki czy lampy? I czy tam ma dotykać masy czy jakiejś konkretnej żarówki.

Nigdzie nie mogę znaleźć. Instrukcji jak dołożyć takie gówno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jmuhha: nieeee, nie ciągnij masy ze śruby a z przewodu masowego, który już idzie do lampy (w wiązce) bo inaczej choinka będzie. Dopinasz go do tej blachy masowej która jest od tej strony gdzie żarówki wkładasz. Mam tak zrobione od roku i żadnej choinki już nie uświadczyłem - byle dobrze owinąć drut i taśmą żeby się nie rozkleiło ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: wtyczka jest chyba nierozbieralna, ale z tego co pamiętam jakiś tam wymuszony dostęp śrubokrętem był żeby blaszke ustawić tak by stykała. Ja przynajmniej tak zrobiłem i działało. Ewentualnie poprowadzić masę z tego kabelka co ta blaszka się odsunęła tak jak poprzednicy mówili.