Wpis z mikrobloga

Zanim jakiś ukrofil napisze że ruska onuca czepia się tylko banderowców, bo przecież Rosjanie więcej mordowali, zalecam zapoznać się z poniższą listą ukraińskich pomysłów. Chciałbym dla przykładu wybrać kilka najbardziej nieludzkich i okrutnych, ale wszystkie takie są ( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331
Ciekawe czy dziewczyny ze zdjęcia wiedzą z jaką flagą dumnie się przechadzają po polskiej ziemi?
#ukraina #wolyn #banderowcy #wojna #ludobojstwo
Pobierz
źródło: comment_1659017384PaNg3o3B2hnPj1ED2jU0vL.jpg
  • 58
@Gwendeith: Kolego no właśnie o to chodzi, że nie wiedzą. W ich systemie edukacji wypiera się zbrodnie UPA, a już w szczególności robi się to po roku 2014r. gdy OUN z racji tego, że walczył w wojnie z okupantem rosyjskim został naturalnym sztandarem sprzeciwu przeciwko ruskim.
Trochę jak u nas historia żołnierzy wyklętych, którzy też kilkanaście lat temu dostali nowe publiczne życie i robi się z nich wręcz nieskazitelnych bohaterów, zapominając
Słuchaj no, @Gwendeith. Ja doskonale wiem o zaszłościach między Polską, a Ukrainą - wiem jak wiele złego nam wyrządzili i że do niedawna nie darzyli nas specjalną sympatią. Ja o tym wszystkim nie zapominam bo nie ma takiej możliwości. Jednkawowoż jestem zdania, że w obecnej sytuacji należy "zawiesić" spory historyczne i udzielać Ukrainie maksymalnego wsparcia - oni walczą nie tylko o swoją Ojczyznę i rodziny, ale również o naszą wolność. To
@SARS-Cov2: ciekawe bo w razie czego ruskie zaatakują zarówno ze strony Białorusi (ZBiR - mówi to panu coś, panie Ferdku?) jak i Obwodu Kaliningradzkiego (najbardziej zmilitaryzowanego obszaru Rosji). Ten "bufor" i tak luja da, z resztą w razie wojny ruskie użyją bomb atomowych, a przed tymi nawet nie mamy się gdzie ukryć ¯\_(ツ)_/¯
Ukraińcy tłuką sowietów i to jest najważniejsze - im więcej z nich awansuje na stopień gruzu 200 tym
dla mnie czarno-czerwona szmata jest gorsza od niemieckiej swastyki i nie będę tolerował jej widoku


@Gwendeith: No a tych dziewczyn się o braki w edukacji czepiasz xD

Uczestniczących w ludobójstwie na Wołyniu były promile ówczesnej Ukraińskiej ludności regionu, a do tego większość Ukraińców kojarzy UPA raczej z późniejszych lat i walki z komunistami. Do tego jeszcze wbiła się ludziom do głów propaganda przedstawiająca rzeź wołyńską, jako jakieś pospolite, oddolne ruszenie.

Swastyka