Wpis z mikrobloga

@robertx: połowa lokatorów to alkoholicy, a druga emeryci. Też myślałem o tym, żeby tam gdzie uda mi się dostać do okna wcisnąć wełnę. A jak ją najszybciej i najtaniej zamocować wełnę do sufitu? Kołki rozporowe i deski?
Dam radę tak zrobić może z połowa, dalej będzie gwizdać


@Bestius: To od zewnątrz to zrób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedno takie okienko to z 5 minut roboty, włożyć kawałek wełny, opiankować dookoła i dalej następne.
@KollA: zdaje sobie sprawę, ale to temat raczej na przyszłość (przy kolejnej generacji lokatorów). Muszę coś wymyślić na tę zimę jak dowalą cenę ogrzewania, albo co gorsza grzać nie będą.
@Bestius: @KollA: jezeli uda Ci sie docieplic strop od dolu przynajmniej 15cm welny, to nie wazne czy okna beda czy nie - bedziesz mial porownywalna izolacje jak sciana zewnetrzna w nowych budynkach (otwarte garaze ociepla sie na suficie np. takim produktem. Problemem do rozwiazania moga byc miejscowe liniowe mostki cieplne, ale zdecydowanie roznice bedzie czuc.
@Bestius: teoretycznie oba rozwiazania sa rownowazne tak dlugo, jak maja ten sam wspolczynnik lambda. Im nizsza wartosc, tym lepiej. O wyborze materialu natomiast moga decydowac inne czynniki. Welna mineralna jest materialem niepalnym - styropian owszem. Jezeli istnieje cien szansy, ze izolacja moze wejsc w kontakt z wysoka temperatura/ogniem/dymem odradzalabym styropian.
Welna ma tez ta zalete, ze mozesz kupic ja od razu wykonczona, styropian warto zabezpieczyc tynkiem, chciazby przed przypadkowym odgaszeniem papierosa,
Pobierz przepiorka - @Bestius: teoretycznie oba rozwiazania sa rownowazne tak dlugo, jak maja...
źródło: comment_16589957236bIr9RZpyt04QjwyNX7Izn.jpg