Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków prowadzących #jdg - czy to prawda że jak zaczynasz i masz biuro w domu to US przyjdzie cię skontrolować? Co oni sprawdzają, jakie pytania zadają? Ile mieliście kontroli od początku swojej działalności? Przyznam że po przeczytaniu tych wszystkich historii w necie jak to US gnębi przedsiębiorców zwyczajnie boję się zakładać firmę. Chciałbym mieć działalność ale i nie być wzywany do US co chwile, po prostu płacić podatki i żyć spokojnie, da się w ogóle ? Mój kolega programista 15k opowiadał mi że jak się spóźni 1-2 dni z dostarczeniem czegoś do skarbowego to już do niego dzwonią. Kontrola totalna
#biznes #firma #dzialalnoscgospodarcza
  • 8
@Ujemuje: Mam działalność jednoosobową od 12 lat. Prowadzę księgowość samemu. Nie miałem kontroli ani razu. Wszelkie nieścisłości w rozliczeniach podatkowych, jeśli takie się pojawiły i została mi na nie zwrócona uwaga, udawało się rozwiązać w miłej atmosferze: albo przez telefon, albo przez krótką wizytę w US.
@Ujemuje: Oni wpadają jak sie do VAT rejestrujesz i sprawdzają z grubsza czy się zgadza co na papierze, przyjacielską rozmowa żeby zbadać czy chcesz normalnie robić robotę czy tylko wydymać urząd skarbowy na podatkach, nie ma się czego bać. Panie w ZUS bardzo miłe, jak sie raz jebnałem i złego dnia wyrejestrowałem to ogarnęły bez problemu. Jak sie spóźnisz z dostarczeniem kasy za VAT do US ( ͡° ͜ʖ