Wpis z mikrobloga

mam rozkmine odnosnie #kredythipoteczny i nadchodzących wakacji kredytowych. mianowicie za miesiac lipiec nie bylo wakacji wiec normalnie odsetki biezace sie naliczaja i na poczatku sierpnia bede mial np. 1000 zl odsetek biezacych i w tym tygodniu biore wakacje kredytowe i nie place raty ani odsetek, ale pytanie teraz jest czy jak zlece nadplate np. 2000 zl to czy 1000 zl z tego nie pojdzie na pokrycie odsetek biezacych za lipiec? czy te odsetki biezace czekaja do normalnej raty? #pekao jak cos
#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@ChybaTyyy: tak, ale Pekao pobiera również od razu bięzace odsetki przy nadpłacie kapitału i przy nastepnej racie sa one po prostu mniejsze, stad moje watpliowsci jak teraz to policzą
  • Odpowiedz
@marek361: pójdzie na odsetki, niby jak to sobie inaczej wyobrażałeś? Skoro narosly idsetki to musisz je spłacić mordo.
Żeby nie mieć odsetek to musiałbyś nie brać kredytu lub kupić mieszkanie z allegropay
  • Odpowiedz
@dwal: no tak tylko niektore banki biora nadplate tylko na kapital wiec np. w tej sytuacji odsetki beda placone przez kogos w grudniu podczas pierwszej normalnej raty po wakacjach kredytowych a nie od razu
  • Odpowiedz
@ChybaTyyy: nieprawda, sporo banków w pierwszej kolejności zalicza na poczet odsetek i resztę odejmuje z kapitału. Potem przy kolejnej racie się to wyrównuje bo spłacone odsetki są zastępowane kapitałem.
  • Odpowiedz
tekst pochylony@marek361: tak, jeśli masz ratę ściąganą 15dnia każdego miesiąca i bierzesz wakacje na 8,9,10,11 miesiąc, to odsetki zostaną naliczone za:
16.07-31.07
01.12-15.12

Nadpłatę zlecisz na 16.12 i wtedy 100% pójdzie w kapitał.

Ewentualnie na 01.12 wtedy za pół miesiąca powinny mniejsze odsetki być naliczone.
  • Odpowiedz