Wpis z mikrobloga

Oto jak napisac nieprawde a naiwne wykopki to prospuja, bo pasuje pod tezę w znalezisku opanowanym przez prorosyjskich troli
Wykopek @zeMadafaka napisał .

na Ukrainie 1/3 parlamentu była przeciw specjalnemu statusowi dla Polaków.


Skąd on wział 1/3? Zapewne z tej informacji z mediów:

. Za uchwałą zagłosowało 321 (z 450 posłów) - poinformowała gazeta internetowa Ukrainska Prawda


Na czym polega jego manipulacja? Na tym, że brakujaca 1/3 to są nieobecni i wywaleni z polityki po agresji Rosji. W tym tacy, którzy do niej uciekli. W ogóle deputowanych nie ma 450 tylko około 420 bo nie byli wybierani ci z Krymu i okupowanej częsci Donbasu. Dodatkowo liczba brakujacych jest bliska ilosci deputowanych, którzy weszli z list prorosyjskiej siły.

Akurat nie ma wyników niektorych głosowań na stronie Wierchownej Rady w tym tego dotyczacego Polaków, ale sa inne w tym jedno z tego dnia, a tam klik:
za projektem wyboru nowego ministra było 282, 37 wstrzymało sie, 41 nie głosowało.

Czyli 321 za nadaniem statusu Polakom to byłoby blisko maksimum tego dnia. O ile nie maks, bo tam czasami deputowani sa zapisywani jako obecni, a i tak nie głosujacy.
Sprawdziłem inne głosowania i najwiecej ''za'' było 316 w ostatnim okresie. W rubryce ''niegłosujący'' na Ukrainie jest moim zdaniem zawsze wiecej deputowanych niz u nas. Może jest to szersze pojecie niż u nas, albo wiecej sciemniaja z podpisywaniem list.
Czyli z ogromnego poparcia wykopek manipulując robi wrzutkę, że 1/3 była przeciwko a wykopki to plusują legitymizując tego fejka.
W ogóle gosć jeżeli nie przedstawi odwodów na to, że około 1/3 deputowanych była przeciwko to powinien dostać jakieś ostrzeżenie lub bana za dokonywanie nieprawdziwych wrzutek, bo w ten sposób staje sie elementem wojny informacyjnej przeciwko Polsce.
A dowodu raczej nie da bo jeżeli za było 321 to tego dnia mogło głosować maksymalnie 360 deputowanych, wiec nijak 1/3 nie wyjdzie. A liczba niegłosujacych w ilości około 40 pojawia niemal w każdym głosowaniu. Czyli można zakładać, że przeciwko były maksymalnie jednostki, a możliwe, ze była aklamacja lub blisko niej.
Mimo to poszedł przekaz, że 1/3 była przeciwko i wykopki sądzac po plusach w to uwierzyły. Tak sie manipuluje masami.
Bedzie reakcja adminów?

#ukraina #rosja #neuropa #ruskapropaganda #4konserwy #wykop #administracja
  • 36
  • Odpowiedz
Ziomuś
Za uchwałą zagłosowało 321 (z 450 posłów) - poinformowała gazeta internetowa Ukrainska Prawda
Około 1/3.
Czy ja śledzę wyniki innych głosowań na Ukrainie? Nie.
Ukraińska gazeta tak napisała? Tak

Skąd bierzesz info, że ja niby świadomie naginam fakty..
Chyba, że 321/450=~71, więc 29% a nie 33%(1/3). Jeśli tak i chodzi ci o 4% różnicy to niech moderacja da mi kopa czy bana i po temacie. Trzeba to było im zgłosić. Zgłosiłeś?
  • Odpowiedz
@szurszur: Jeżdżę i obserwuję wykop. Po pierwszym miesiącu wojny miałem wrażenie że r0skich trolli jest około 40, po kolejnych 2 miesiącach sądziłem że może być ich nawet 80, teraz sam już nie wiem ile mają kont.
  • Odpowiedz
Ukraińska gazeta tak napisała? Tak


@zeMadafaka: Kolego napisąłeś, że 1/3 była przeciwna. Nie da sie tego napisac na podstawie tego co podała gazeta.

Ja nie musze przedstawiać dowodów bo większość mediów pisała 321 z 450.


@zeMadafaka: Ale ja to przecież doprecyzowałem - nie ma tylu deputowanych i nie głosuje tylu. Musisz dać dowody, bo twierdzisz, że 1/3 była przeciwko. To, że ktoś nie był obecny nie oznacza, ze jest przeciwko.
  • Odpowiedz
@szurszur: Sam nie jesteś w stanie podać konkretnych danych dotyczących tego głosowania.
Napisałem, że powinien był napisać "nie zagłosowała za statusem".
Napisałem też, że jeśli zgłosiłeś to pewnie moderacja się tym zajmie. Temat jest chyba zamknięty, prawda?
  • Odpowiedz
@zeMadafaka: Nic nie zgłasząłem formalnie. No ja napsiałem i tyle, to Ty dzwonisz.
Podąłem ifoormacjei dane wykluczajce tezę o 1/3 bedacej przeciwko. Nie mogło tylu być przeciw wsród głosujacych.
Nie znalazłem infroacji, że nawet kilku było przeciwnych (a nawet jeden), a co dopiero jedna trzecia.
  • Odpowiedz
@Volki: Czytałes to co napisałem? On pisał, że 1/3 była przeciwna. Ty wrzucasz wpis , w którym poinformowano ilu deputowanych zagłosowało za. To nie jest równoznaczne.
Przeczytaj mój wpis bo wszystko wyjasniam. Nie była 1/3 przeciwko, nawet nie ma informacji, że jakikolwiek deputowany sie sprzeciwił. Dlatego pisane, że 1/3 była przeciwko to manipulacja, bo matematycznie nie mogło być tyle przeciw nawet jakby wszyscy obecni niepopierajacy ustawy tak zagłosowali.
  • Odpowiedz
Bedzie reakcja adminów?


@szurszur: bedzie, jak ich bedziesz niepokoil i wolal, to ci nicka wyszarza.

Ta banda nieudacznikow obiema rekami nie potrafi wlasnej dupy znalezc, a ty oczekujesz reakcji wymagajacej analizy faktow i myslenia.

To moj kot jest madrzejszy, bo kojarzy ze otwieranie szafki oznacza ze zaraz bedzie zarcie.

Jakby Pawlow sie w serverowni pojawil, to jego eksperyment ni #!$%@? by sie nie udal ( )
  • Odpowiedz
@Volki: Ale to nie znaczy, ze była przeciwko jak on napisał. Nie ma juz nawet tylu deputowanych aby była 1/3 bo czesc nie jest wybierana, a czesci zabrano mandaty za zdrade.
Znajdz informacje o tym ilu było przeciwko, bo możliwe, że kilku lub nawet żaden. 1/3 ani nawet zbliżóna wartośc jest niemożliwa matematycznie. I zestaw z tym co on napisał.
Gdyby tak jakiś polityk Kofnederacji nie był przeciwko obnizeniu podatków, a
  • Odpowiedz
  • 0
@szurszur Jak Konfederacja się wstrzymywała, to wy lewaccy hipokryci robiliście znalezisko, że byli za xD xD a to było wierutne kłamstwo
  • Odpowiedz
  • 16
@Volki Ty to chory chyba jesteś, że wszędzie widzisz lewaków - to powinno się leczyć.

Po pierwsze, do ukraińskiego parlamentu nie wybrano 450 parlamentarzystów, a o 26 mimniej, bo część JOWów jest okupowania przez Rosjan.

Po drugie, jak ktoś spieprzył do Rosji, a takich znajdziesz paru, to w ogóle nie bierze udziału w głosowaniach.

Po trzecie, beczysz, że ktoś manipuluje, a sam mało lepszy jesteś.
  • Odpowiedz
Akurat nie ma wyników niektorych głosowań na stronie Wierchownej Rady w tym tego dotyczacego Polaków, ale sa inne w tym jedno z tego dnia, a tam klik:


@szurszur: Wyniki tego głosowania też są, ustawa ma numer 7550: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=20331
For: 321 Against: 0 Abstained: 0 Did not vote: 39 Total: 360
Czyli jest jak mówisz, nikt nie głosował przeciw, nikt się nie wstrzymał, a brakujące 39 głosy to zdaje się nieobecni.

@
  • Odpowiedz