Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 76
U mnie w rodzinie jest spora awantura po mojej decyzji odnośnie chrztu a w zasadzie jego braku u drugiego dziecka.

Stwierdziłem (bez aprobaty żony), że żadnego chrztu nie będzie. Oczywiście mama i tata od razu CO LUDZIE I RODZINA POWIEDZO.

Nie wiem czy jestem dziwny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie chodzę do kościoła i dla mnie chrzest dziecka w tym wypadku to istna hipokryzja.
Ludzie odprawiają ten rytuał a nie uczestniczą w życiu tej instytucji. Czysty debilizm.

Gdy będzie większe dam mu wybór czy chce się ochrzcić czy nie. Aktualne nie wykazuje oznak, że mi to w życiu przeszkadza i jest zadowolony to co będę go uszczęśliwiać na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki sam wybór dam córce czy chce chodzić na religię czy nie mi nikt takiego wyboru nie dał i w liceum prawie nie zdałem z religii pomimo dobrych ocen.

Już od dawna w tej kwestii wolność decyzji uczestnictwa na tych lekcjach powinna być podejmowana przez dzieci a nie rodziców.

#religia #kosciol #polska #zycie #rodzina #dzieci #niewiemjaktootagowac
  • 22
  • Odpowiedz
@Caracas: trzymaj się, też drugiego nie mam zamiaru chrzcić, w kościele byłem ostatnio na swoim ślubie i na chrzcinach 1 dziecka, nie ma to absolutnie sensu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Caracas: słabo tylko, że nie podjeliście tej decyzji wspólnie z żoną, no ale kto by się tam przejmował jakąś babą i jej opinią ;)
  • Odpowiedz
Gdy będzie większe dam mu wybór czy chce się ochrzcić czy nie


@Caracas: nie dasz mu żadnego wyboru - zwyczajnie zawalisz wychowanie w (jakiejkolwiek) wierze i wychowasz takiego samego drona jak te katolickie prowadzone na siłę do kościoła - no tylko ateistycznego. W związku z tym dziecko jako nastolatek powie, że nie chce żadnego chrztu z czego będziesz bardzo dumny (bo jakie ono świadome). Możliwy jest jeszcze plot twist w postaci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: ale co to za wychowanie w wierze skoro OP nie praktykuje ? No bo chyba nie mówisz o lekcji religii . Zresztą z ciekawości , w PL bez chrztu można ma religię ?
  • Odpowiedz
@Axtezim: mówię tylko, że żeby był wybór to musi być jakaś świadomość, a żeby była świadomość to musi być jakaś wiedza na temat dostępnych opcji.

A na religię można bez chrztu, ale zaprowadzenie dziecka do księdza, żeby on załatwił temat, to w sumie takie samo wychowanie jakby nic nie zrobić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Caracas: nie ma większej ciemnoty niż chrzczenie dzieci. Przecież to jakieś średniowieczne praktyki dla ludzi o ograniczonym rozumowaniu. Jak można wierzyć w takie bzdury?
  • Odpowiedz
@Caracas: z jednej strony zgadzam się z Tobą, z drugiej to smutne, że wziąłeś ślub z osobą, która wyznaje inne wartości. Nie wyobrażam sobie, żeby taką parę wiązało coś więcej, niż wspólne potomstwo, wyznawanie tych samych wartości to podstawa, zwłaszcza że dzieci kiedyś dorosną i się wyprowadzą.
  • Odpowiedz
Stwierdziłem (bez aprobaty żony), że żadnego chrztu nie będzie


@Caracas: Gorzej jak się okaże, że twoja żona ma tak samo #!$%@? w ciebie jak ty w nią i ochrzci bez twojej wiedzy xD
  • Odpowiedz
@Caracas: tego nie podważam. Po prostu martwię się, co później z Wami będzie skoro jest konflikt na tle religijnym. Uważam, że w szczególności w tym wypadku, jak i w wypadku zasad moralnych, para powinna wyznawać te same wartości i tyle. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i będziecie szczęśliwą rodziną :)
  • Odpowiedz
Możliwy jest jeszcze plot twist w postaci odnalezienia Jezusa ok 18 roku życia i radykalizacji


@powaznyczlowiek: ciekawa teza.

@Caracas: Kiedy ja mówię żonie że dziecka nie będziemy chrzcić, ponieważ ja nie wierzę, a z niej taka praktykująca tylko wtedy kiedy jej to pasuje, mówi że trzeba ochrzcić, a potem samo wybierze, czy będzie praktykować czy nie xD Przecież to jeszcze gorzej, ale nie wiem jak jej to przetłumaczyć.
  • Odpowiedz