Wpis z mikrobloga

#grybezpradu

Cześć Mirki, potrzebuje waszej porady.

Jestem początkującym, grałem w planszówki w barach.

Szukam gier dla 2 oraz 2-5+ osób dorosłych.

Gry dla większej grupy powinny mieć niski próg wejścia, chodzi o szybką naukę.

Co moglibyście polecić?

Zastanawiałem się nad kilkoma tytułami.
Neuroshima Hex, Terraformacja Marsa, 7 cudów świata oraz Kolejka.

Co myślicie o powyższych i czy macie coś jeszcze do polecenia?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@Arxr Obczaj sobie jeszcze: Smallworld, Teotihuacan, El Dorado, Tekhenu, Maracaibo, Tzolkina i Root. Neuroshima i Terraformacja Marsa są spoko, chociaż nie do końca maja taki niski prog wejścia. Dla ludzi którzy graja w planszówki może i tak, ale laików czasem odtrącają. Kolejka jest banalna ale według mnie bardzo szybko się nudzi.
  • Odpowiedz
@Arxr: Niski prób mają jeszcze najpopularniejsza na świecie Carcassonne, Kingdomino czy Przebiegłe wielbłądy. 7 Cudów Świata Pojedynek bardzo polecam! El Dorado i troszkę trudniejsze Zaginiona wyspa Arnak tez ponoć bardzo fajne, kupiłem oba, ale nie grałem.
  • Odpowiedz
@Arxr: terraformacja to dość specyficzna gra, kupiłem, 100 zł to nie majątek, ale z tym graniem w to ciężka sprawa. Problem jest znalezieniem chętnych początkujących, mało komu się podoba.
Jak masz 4 osoby chętne do grania to Res arcana fajnie sprawdza, Brass też jest spoko na początek, ale musisz mieć osoby, które chcą trochę pomyśleć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arxr: 7 cudow swiata, splendor na start spoko.
Neuroshimahex jest cudowna gra, ale nie wiem czy taki niski prog wejscia ma.
W sumie moja pierwsza planszowka :D
  • Odpowiedz
@Arxr: Zaginiona wyspa Arnak, dla początkujących jak znalazł. Od 1 do 4 graczy. Wszystko jest czytelne, gra ma miła dla oka kolorystykę i jak się ogarnie zasady, to partie nie są zbyt długie, ok 25-30 minut na osobę. Trudność jest na średnim poziomie, ale już po pierwszej rozgrywce będzie zrozumiała.
Brzdęk nie drażnij smoka. Gierka łatwiejsza do ogrnięcia niż Arnak. Można dokupić rozszerzenie pozwalające grać na 5-6 graczy, bazowo max
  • Odpowiedz
  • 1
@Arxr w neuroshime nie grałem, terraformacja siedzi idealnie bo zagrasz zarówno w 2 osoby jak i w 5 (tylko wtedy długi czas rozgrywki), 7 cudow to musiałbyś kupić dwie różne gry bo pojedynek jest tylko na dwie osoby a zwykła wersja nie działa na 2 osoby, w kolejkę nie grałem
  • Odpowiedz