Wpis z mikrobloga

@JC97 twierdzi co innego. xD


@pastaowujkufoliarzu: Obserwuję rynek we Wrocławiu. Ceny ofertowe stoją w miejscu, czasem już nawet te spadają. Nie mówię o średniej z d--y (która też spada) tylko normalne oferty w dobrej lokalizacji. Zagadaj pod byle którą ofertą to dostajesz z miejsca rabat rzędu 10%, gdzie jeszcze 3-4 miesiące temu kręcili nosem i z bólem dawali symboliczne 2-3%. Rynek nieruchomości to nie giełda, gdzie reakcję na kryzys
  • Odpowiedz
No fajnie. Już widzę jak w biurach u deweloperów wstaje koleś i mówi "wiecie co, obniżmy ceny o 15%". Co prawda mamy 20% marży i to brutto, ale co będziemy czekać. Moglibyśmy wynająć te lokale i poczekać na poprawę sytuacji na rynku, ale po co.


@pastaowujkufoliarzu: Tak, wszyscy zaczną teraz te tysiące budowanych mieszkań wynajmować to na pewno nie spowoduje załamu znowu na rynku najmu xD

Wiemy, że stopy już prawie przestały
  • Odpowiedz
Tak, wszyscy zaczną teraz te tysiące budowanych mieszkań wynajmować to na pewno nie spowoduje załamu znowu na rynku najmu xD


@JC97: W Polsce wynajmuje się ponad milion mieszkań. Najwięksi deweloperzy budują rocznie kilka/kilkanąście tysiecy. Matematykę zostawiam Tobie. :)

Ja bym się szykował na drugie Węgry po
  • Odpowiedz
No to mówię, że resztkówki, bo mieszkania do oddania do końca 2022 były w sprzedaży przez cały 2021


@pastaowujkufoliarzu: Hmm, etap na 280 mieszkań, w ofercie 100, w tym takie na najwyższych piętrach z dużymi (40m2+) tarasami i regularnie dokładają, bo nie rzucili wszystkiego na raz. No resztówki, nie ma co.
  • Odpowiedz
Hmm, etap na 280 mieszkań, w ofercie 100, w tym takie na najwyższych piętrach z dużymi (40m2+) tarasami i regularnie dokładają, bo nie rzucili wszystkiego na raz.


@JC97: To na tym niby dostajesz te rabaty po 10% z miejsca dla wszystkich 100 lokali? :) Pokaż no tę inwestycję. Żeby się nie okazało, że albo zadupie na peryferiach miasta, albo strefa zalewowa, albo obok oczyszczalnia ścieków, albo lokale z oknami na
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Ano dostaję, konkretnie dostałem wczoraj. 6 piętro z 7, mieszkanie dwustronne wschód-zachód. Inwestycję musisz sobie sam znaleźć, podpowiem tylko, że jest jakieś 3,5km od rynku w linii prostej. Mieszkania dostępne są bardzo różne - oczywiście też te na parterze, ale jest też mnóstwo innych. Jeśli chodzi o orientację to chyba w każdą stronę coś się znajdzie. Od kliku miesięcy licznik dostępnych na stronie tylko rośnie, raz na jakiś czas
  • Odpowiedz
Ano dostaję, konkretnie dostałem wczoraj. 6 piętro z 7, mieszkanie dwustronne wschód-zachód. Inwestycję musisz sobie sam znaleźć, podpowiem tylko, że jest jakieś 3,5km od rynku w linii prostej.


@JC97: xDDD

Okej. Ale koniecznie podaj więcej szczegółów wieczorem, bo mój szwagier jest tą inwestycją w odległości 3,5 km od rynku i twierdzi, że nie potwierdza.

I po co pisać takie pierdoły jak tego w żaden sposób nie potwierdzasz? Nudzisz się? Czy
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: Tak, może jeszcze mam Ci podać adres, pod którym będę mieszkał xDDD

Z rabatami to też jest śmieszna sprawa, bo sam rabat też o niczym nie mówi jeżeli się nie sprawdzi ceny wyjściowej.


No tak, bo po prostu wysłali mi cenę, mówią że z rabatem i ja to biorę na wiarę xD Niezły masz poziom. Dostałem ofertę, powiedziałem że tyle to nie, podałem swoją (-15% + miejsce i komórka)
  • Odpowiedz