Wpis z mikrobloga

Może to głupie ale uwielbiam amerykańskie filmy z lat 80 i 90 KONIECZNIE z polskim lektorem. Nie umiem tego wytłumaczyć ale monotonny głos jest dla mnie idealny do tych filmów. Kojarzy mi się to z leniwym przedpołudniem w wakacje gdy nie miałem co robić i skakałem od kanału do kanału aż zawisłem na jakimś tv4 gdzie leciał film, który premierę miał 20 lat temu i teraz jest tylko zapchajdziurą bloku.

#film #kino #wyznaniezdupy
SzubiDubiDu - Może to głupie ale uwielbiam amerykańskie filmy z lat 80 i 90 KONIECZNI...

źródło: comment_16588185391LDniVm5TDTqB2rfcrGSrR.jpg

Pobierz
  • 34
@SzubiDubiDu Ja to te filmy oglądałem z ojcem jak byłem mały. Zawsze jak na Polsacie leciał jakiś Terminator, Predator czy inny Robocop to stary mnie nakręcał, że dobry film i oglądał jak był w moim wieku. Pamiętam jak oglądaliśmy Predatora i była finałowa walka. Predator już zdjął maskę, już miał się #!$%@?ć z Arnoldem i... biały szum. Z antena było coś nie tak i przerwało w kulminacyjnym momencie. Obraz wrócił jak już
@SzubiDubiDu: rozumiem, aczkolwiek sam od ponad dekady jestem zwolennikiem oryginalnych wersji. Co jest o tyle ciekawe, że jeszcze parę lat wcześniej zawsze z satysfakcją wynajdywałem wersje z lektorem :P
Dzisiaj chętnie oglądam te VHSowe wersje jeśli oglądałem film w młodości i właśnie z takim jego przedstawieniem mi się kojarzy. Filmu którego nie znałem wcześniej, albo nie kojarzy mi się w ten sposób oglądać z lektorem nie mogę :P. Tzn nie tak
Z jedynki na dwójkę i z powrotem, potem jeszcze Polsat doszedł a kilka lat później TVN ale śnieżył bo na mocy nadajnika przycebulili. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@smk666: kablówka w latach 90 początkiem 2000 była stosunkowo tania. Później w dobie satelit zrobiło się cienko i w domu było 5 kanałów na krzyż XD
@SzubiDubiDu: @hekktik: niekoniecznie nostalgia, czasy mojej pamięci nie sięgają do lat 90, a mimo wszystko odnajduję w sobie wielkie uwielbienie dla amerykańskich filmów z lat 70, 80, 90, koniecznie osadzonych w którymś z większych miast (najbardziej chyba lubię klimat NY). Lubię też angielskie filmy z tych lat. Klimat jest nie do podrobienia, idealnie jeśli jest to jeszcze film gangsterski. Także jeśli ktoś ma jakieś do polecenia, to z chęcią przyjmę
kablówka w latach 90 początkiem 2000 była stosunkowo tania.

@Anaheim:
Tak, ale na wsi jej wtedy nie było. Dopiero później weszły drogie canal+ i cyfrowe polsaty a tak to powszechna była jedynie niekodowana część z niemieckiej Astry i Eutelsata jak ktoś dołożył zeza do talerza.