Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się odnieść do Tego wpisu, ponieważ jak zwykle @rzep manipuluje pewnymi statystykami. Trzeba wziąć pod uwagę, że pierwsza epidemia polio miała śmiertelność w okolicach 25% chorych no i to był 1912 rok. Co prawda choroba dotknęła tylko 27 tys. osób i było to jednak 1916 rok kiedy no trzeba powiedzieć sytuacja sanitarna wielu ludzi była w dość słabym stanie. Później epidemia polio w roku 1952 zachorowało 58 tys. osób, 3145 osób zmarło (5,4% - wciąż gorzej niż covid), a dodatkowo 22 tys. osób zostało sparaliżowanych (38%). Od kiedy pamiętam o Polio mówiło się w kontekście powikłań, a nie śmiertelności. Co z tego, że człowiek przeżył skoro stawał się inwalidą. Zna ktoś jakieś statystyki ciężkich powikłań po Covidzie? Trudno znaleźć w Internecie jakieś dane, chętnie poczytam.
Czy w przypadku szczepionki na polio mówimy o preparacie, który jest w fazie testów czy pełnowartościową szczepionką, która praktycznie do 0 wyeliminowała wirusa? Czy znacie kogoś kto zachorował po szczepionce na covid?
Ja antyszczepionkowcem nie jestem, nawet zaszczepiłem się niedawno sam z własnej woli przeciw tężcowi, ale skuteczność szczepionki na covida jest zagadką i trzeba mieć sprany mózg tak samo jak antyszczepy tyle, że stać na przeciwnym biegunie. Dla niektórych nie ma czegoś po środku, nie można mieć wątpliwości. Trzeba negować albo bezkrytycznie przyjmować co dają. Pluję na skrajności.

#neuropa #medycyna #covid #szczepienia #foliarze #bekazrzepa

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62df019b18738dc49176159f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chciałem się odnieść do Tego wpisu,...
źródło: comment_1658787317586YeCzq9WSdOPtwL4PMd8.jpg
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania:

nawet zaszczepiłem się niedawno sam z własnej woli przeciw tężcowi


To tak jakbyś sie chwaił, ze umyłeś ręce po sraniu xdddd

Czy w przypadku szczepionki na polio mówimy o preparacie, który jest w fazie testów czy pełnowartościową szczepionką, która praktycznie do 0 wyeliminowała wirusa


Właśnie chodzi i to, że pierwsza szczepionka na polio nie była tak wspaniała, jak myślisz, a samo wyeliminowanie wirusa do 0 wynika bardziej z jego specyfikacji,