Wpis z mikrobloga

@Norskee:

Ktos mi kiedys mowil, ze niby jakas notke nalezy dopisac, ale nie pamietam jaka. Mam dylemat bo 300 euro na ziemii nie lezy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qscc: a on potem zglosi nieautoryzowany dostep do konta nie wiem stary mop sie zalogowal na konto i wyslal pienadze z notka jp2gmd i #!$%@? zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norskee:

Czyli nie ma zadnego sensownego wyjscia?
Koles ktory bedzie mi wysylac pieniadze jest ze Szwecji wiec nie mam bladego pojecia w jaki inny sposob moglby zaplacic.
  • Odpowiedz
@Blomex:

Wlasnie zastanawialem sie nad przelewem na konto walutowe, ale nie wiem czy zaraz nie dojda jakies platnosci dodatkowe, utrudnienia itd.
Zawsze w tego typu transakcjach korzystalem z paypala, co prawda kwoty zwykle byly mniejsze, ale bylo na szczescie wszystko w porzadku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qscc: albo niech ci normalnie przeleje na konto, nie musi być żadne walutowe, na złotówkowe kasa też przyjdzie, bank przeliczy po kursie dnia, za przelew sepa nie ma żadnych opłat.
Albo PayPal family friends - tam się nie da cofnąć kasy bo jak sama nazwa wskazuje jest to przekazanie kasy w formie darowizny rodzinie i przyjaciołom a nie transakcja kupna/sprzedaży, więc PayPal nic nie cofnie bo niby na jakiej podstawie. Nie
  • Odpowiedz
@forest23:

Na zwykle konto kasa bedzie szla 2 dni co jest lekkim problemem w tym przypadku.
Co do paypal family friends to jest taka usluga normalnie na aplikacji paypala mam rozumiec? Sorki, ale BARDZO rzadko korzystalem z paypala stad tez takie byc moze glupie pytanie xD
Zawsze jak ktos mi za cos placil przez paypal to prosilem o gifta bo niby to byla najbardziej bezpieczna opcja, ale potem ktos mi nagadal,
  • Odpowiedz
@qscc: przelewy SEPA (czyli euro -> euro) są zazwyczaj darmowe(Zgodnie z przepisami prawa obowiązującymi w UE ich koszt nie może przewyższać opłaty za przelew w walucie krajowej)
a paypal to gówno, nigdy nie wiadomo czy nagle ci środków nie zablokują na 6 miesięcy, nawet jak kupujący nie ma roszczeń.
  • Odpowiedz
@DenNarcoSmurfen: @forest23:

Co do tej formy family friends to oczywiście ta opcja jest na zwykłym PayPalu? Przeglądałem konto na telefonie i za cholerę tego znaleźć nie mogę. Jak napisze mu, że chce taką formę płatności na pp to powinien znaleźć taką opcję? Nie chce się ośmieszyć xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qscc: klikasz na wyślij, wybierasz komu, podajesz kwotę i wtedy pojawia się friends and family i możesz to zmienić na rzeczy i usługi

To jest to samo co gift payment
  • Odpowiedz