Wpis z mikrobloga

#gielda #inwestowanie #newconnect #gry

Niedługo premiera gierki world word 3 polskiego studia farm51; kumpel trzyma w tym 150k żetonu i poczułem się tym mocno namówiony :) gierka wyglada dobrze i raczej się nią świat gamingowy mocno jara.
Przed premierą może kurs wywalić na orbitę; pytanie czy oby na pewno xD
Ktoś coś? Bo nie wiem czy dalej pakować w BTC i w shity czy jednak na chwilę zainteresować się czymś innym niż crypto.

https://m.bankier.pl/notowania/new-connect/FARM51
  • 31
  • Odpowiedz
@spinor: @Krs90: w jakim sensie druga premiera?; z tego co wiem studio ogłosiło dopiero co że zamknęli projekt i czekamy na ogłoszenie daty premiery przez wydawcę?

z tym że świat gejmingowy się nią jara też bym nie przesadza

Mój kumpel się jara xD a na yt dużo hypeu i określenia typu battelfield killer ;) gierkę robią bardzo długo; czy wypieszczona i taka zajebista to nie wiem, dlatego wrzuciłem tez tag
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155: @DildoShwaggins: Gra miała premierę tak naprawdę w 2018 roku we wczesnym dostępie w którym kisiła się przez 4 lata, nie zdobyła groma fanów i nie była żadnym "Battlefield killerem" jak to słyszałem jeszcze przed 2018 rokiem. Baza graczy szybko spadła, gra była praktycznie martwa w 2020/2021 roku. Chcąc ją ratować puścili ją jako F2P bo wiedzą że nawet jak wyjdzie z wczesnego dostępu to bazy graczy nie odbuduje inaczej.
Krs90 - @anonimowymirek155: @DildoShwaggins: Gra miała premierę tak naprawdę w 2018 r...

źródło: comment_1658744319WSVEnXXprvjN4jdn1GWkr7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
dużo hypeu i określenia typu battelfield killer


@DildoShwaggins: Tyle hypu było przed pierwszą premierą i doprowadziło to do tego że liczba graczy w jednym momencie wyniosła 30 graczy XD. A druga premiera w modelu f2p miała już być kilka miesiecy temu i została opóźniona bo cały czas sobie nie radzą. W tę grę nie warto inwestować czasu na samo granie a co dopiero jakiegos hajsu XDD.
  • Odpowiedz
czy wypieszczona i taka zajebista to nie wiem


@DildoShwaggins: Patrząc po gejmplejach to raczej zwykła strzelanka, tyle że z lokacjami jakoś-tam bazującymi na realnych miejscówkach.

Oceniając mapę warszawską - no, bryły budynków oddali OK, ale gdzie im coś nie pasowało (np. przejście) to dali z dupy wrak samolotu (xDDDDDD) lub jakieś randomowe kontenery, jest bardzo mało pomieszczeń dostepnych w budynkach (a walczy się.. w rejonie Placu Defilad, Warszawy Centralnej i PKiN-u
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: nikt powyżej nie dał ci żadnego sensownego argumentu przeciw inwestowaniu w ta spółkę, nie wiedzą też co się dzieje tylko powielają bzdury o tym że byla juz premiera itp. Kolega myślę zrobił swój research że zainwestował aż taką kwotę. Nie bez powodu. Zapoznaj się ile zarabiają gry f2p, a szczególnie strzelanki. Jest to obecnie najbardziej ambitna gra w trakcie produkcji wśród polskich spółek, nikt nie porwał się jeszcze na robienie
  • Odpowiedz
. Tragedia. Przez cztery lata od 2018 nie ogarnęli optymalizacji i gra chodzi jak gówno.


@DzielnyToster: To też.

I w sumie... nie wiadomo, czemu chodzi jak gówno. Grafika no jest taki standard 2020 roku, jakichś fajnych mechanizmów nie ma, botów/NPC/cokolwiek o ile wiem też nie, sama mapa też nie jest rozległa czy wybitnie interaktywna.

Szkoda.

Pomysł fajny, nawet w koncepcji "zwykła strzelanka, ale dużo map bazujących na realnych lokacjach" mogłaby być
  • Odpowiedz
@Adamex91: XD
posty wszystkich ponad Tobą są właśnie merytoryczne i dają konkretne argumenty, które wskazują na to, że nie warto.
Z Twojego postu wynika jedynie Twoja wiara w to, że będzie dobrze. Podajesz jakieś argumenty ("gry free2play potrafią zarabiać...") i bez żadnego argumentu twierdzisz, że mają one wpływ na tę konkretną spółkę ("... więc w tym przypadku też tak będzie").

Generalnie częsty błąd u mniej doświadczonych inwestorów.
  • Odpowiedz
@czohracz: na tym polega inwestowanie "przed", bo jak już wiadomo że jest sukces to zazwyczaj jest za późno, albo potencjalny zysk jest o wiele mniejszy. Moja wiara jest oparta na tym że w końcu dopracują technicznie ta grę, nie martwię się całkowicie o gameplay, customizacje, mapy, itp. bo to wszystko widać na wieeelu filmach i komentarzach
Zresztą wydawca jest MyGames (tak tak, ruscy, ale jak czas pokazał świata zachidniego to nie
  • Odpowiedz