Wpis z mikrobloga

W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u niezaszczepionej osoby.

No i jak na sygnał wszyscy "covidowy sceptycy" rzucili się do komentowania, że oni wcale nie są przeciwko szczepionkom jako takim, tylko są przeciwko "preparatom na grypę" (czyt. Covid) a nie przeciwko prawdziwym szczepionkom na poważne choroby jakim jest Polio.

W głowach naszych ekspertów od chorób zakaźnych Polio to ta "prawdziwa, niebezpieczna choroba" a nie jakiś kaszelek (@Holyto) jakim jest Covid-19.

No to przypomnijmy jak wygląd Polio w rzeczywistości:

- 72% chorych przechodzi bez absolutnie żadnych objawów
- 24% chorych ma delikatne objawy jak zapalenie gardła albo problemy z żołądkiem (np. zatwardzenie).
- 1% chorych ma trochę poważniejsze objawy jak wirusowe zapalenie opon mózgowych (znacznie mniej poważne od bakteryjnego zapalenia). Wirusowe zapalenie opon mózgowych bardzo rzadko powoduje poważne problemy zdrowotne.
- Tylko od 0.1% do 0.5% osób cierpi na poważne skutki choroby a i tak ciężkie przejście tej choroby najczęściej nie oznacza śmierci, tylko paraliż niektórych mięśni (dopiero paraliż mięśni oddechowych doprowadza do śmierci, jeśli nie korzysta się z aparatury, która je zastępuje).

Rozumiecie? Mamy chorobę, gdzie 96% nawet nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW lub bardzo delikatne. I to niby jest ta "prawdziwa i poważna choroba zakaźna"?

Żeby pokazać skalę tych chorób - w szczycie choroby w USA zachorowało na Polio 138 000 osób w 3 lata a zmarło 7300. W ciągu 2 lat na COVID w USA zachorowało 80 000 000 osób a zmarło 933 000 ludzi.

No ale przynajmniej na Polio to są "prawdziwe szczepionki" a nie jakieś "eksperymentalne preparaty".

G---o prawda. Pierwsza szczepionka na Polio działa tylko w 60-70% wypadków na najpopularniejszy wariant wirusa a do tego szczepionka produkowana przez jedną firm przez błędy produkcyjne doprowadziła do 40 tysięcy zakażeń wśród zaszczepionych!

Wyobrażacie sobie coś takiego w przypadku zachodnich szczepionek na Covid, gdzie szczepionki by zarażały ludzi? Ale by nasze czarmandery wyły!

Podsumowując więc - Polio, uważane przez covidowych antyszczepów za "prawdziwą, poważną chorobę zakaźną, na którą warto się było szczepić" miało znacznie łagodniejsze objawy, było zdecydowanie mniej zakaźne i mniej śmiertelne od Covid-19. Do tego pierwsze szczepionki były znacznie gorsze od pierwszych szczepionek na Covid.

No ale to są ci eksperci od chorób zakaźnych, których plusujecie:

https://i.imgur.com/ABSqRUx.png
https://i.imgur.com/FAkWYW4.png
https://i.imgur.com/Rz3eygM.png
https://i.imgur.com/I42pOnB.png
https://i.imgur.com/Yi5Xev3.png

@Holyto @TheShineBox @ElGecko @powodzenia @qebeq

#neuropa #medycyna #covid #szczepienia #foliarze #bekazprawakow
rzep - W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u n...

źródło: comment_165874031926jfm4BI4vZiNXn7J5N1FI.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy Ty właśnie porównujesz covid, na który chorują i umierają ludzie starsi obciążeni innymi chorobami układowymi do polio, na które chorują głównie dzieci do 5 roku życia


Na COVID chorują WSZYSCY. Ryzyko śmierci rośnie wraz z wiekiem, ale to nie jest tak, że umierają tylko 70 czy 80 latkowie. Najmłodsza osoba z mojego otoczenia jaka zmarła na COVID miała 45 lat.

których choroba może być powikłana porażeniem wiążącym się z KALECTWEM NA CAŁE ŻYCIE.


No
  • Odpowiedz
@rzep: jesteś na tyle bystry, że łatwo rozważać ten wpis jako celową manipulację

USA 80 mln ludzi - g---o prawda, 90+% miało kontakt z wirusem.
60-70% - jaki rodzaj szczepionki, z którego roku, który to był to rok starań, poza tym 60-70% na co, przenoszenie czy ciężki przebieg.

Zupełnie przemilczałeś technologię szczepionki i realny wpływ na epidemię.
Robisz wpis, żeby coś sprostować, a poziom podobny. Pogarda załatwiła resztę i efektem
  • Odpowiedz
nie wiem czy tego nie widzisz, ale podajesz tu argument właśnie za tym żeby do nowych wynalazków podchodzić cokolwiek sceptycznie, a jeśli się ma jakieś wątpliwości to dać im trochę czasu na okrzepnięcie zamiast entuzjastycznie i bezkrytycznie przyjmować wszystko co zaproponują eksperci. ¯_(ツ)_/¯


@KEjAf: Dzięki temu, że jednak ludzie myśleli inaczej niż ty, to udało się epidemię zakażeń powstrzymać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@rzep: o, rzep buduje sobie chochola i dzielnie z nim walczy xD
Tym razem nie chcialo sie znalesc dwoch wiec jeden wpis ekstrspolowal na caly zly swiat.
I dzielnie walczy z tym wiatrakiem xD
A testu na covid przez postowaniem oczywisvie nie zrobil
  • Odpowiedz
@powodzenia Przejrzałem ten artykuł, ale nie jestem przekonany. Nawet jeśli szczepionki na covid są "leaky", to jaka jest alternatywa? Nie szczepić się? I co to właściwie znaczy "silniejsze mutacje"?

W artykule jest mowa o szczepieniach kur i tam jako alternatywę dla szczepienia podano rozdzielanie osobników zdrowych od chorych, ale tego nie da się zrobić z ludźmi, chyba, że żylibyśmy w Chinach.

Co do mutacji, to na razie te mutacje, które się
  • Odpowiedz
W skrócie - twierdzisz, że szczepionka na Polio to była "perfekcyjna szczepionka" od początku, podczas gdy osiągnięcie takiego statusu zajęło 60 lat badań i 30 lat od pojawienia się pierwszych skutecznych szczepionek.


@rzep: to kłujcie się 30 lat, najlepiej 2 razy w roku, a jak wtedy będę już stary i covid będzie mógł mi coś zrobić, to się zaszczepię
  • Odpowiedz
@KEjAf: Dzięki temu, że jednak ludzie myśleli inaczej niż ty, to udało się epidemię zakażeń powstrzymać.


@rzep: Teraz ogół myślał jak ty, epidemii się zatrzymać nie dało, nie było nawet blisko i nie byłoby przy 100% zaszczepionej populacji.
Wydajesz się nie widzieć pozytywnej społecznie funkcji sceptyków, nawet porytych - poświęcają często morze czasu na dotarcie do informacji.
  • Odpowiedz
Dzięki temu, że jednak ludzie myśleli inaczej niż ty, to udało się epidemię zakażeń powstrzymać.


@rzep: a teraz zaprzeczasz sam sobie. Wcześniej pisałeś (do @powodzenia: )

Szczepionka, do której się odnosisz i która działa dziś i dzięki której udało się wyeliminować Polio powstawała kolejne 30 lat później.


Czyli epidemię udało się powstrzymać nie dzięki temu że ludzie myśleli inaczej niż ja (i przyjmowali niezbyt skuteczne i potencjalnie groźne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@grayjedi: Ktoś mi wyrypał komentarz, zatem ponawiam i parafrazuję:
Nie dać się zastraszyć mediom. Coś wkurza - wyłączyć.
Chciałbym zobaczyć media bez całodobowego ścieku o respiratorach, zgonach, braku lekarstwa, p---------a o armagedonie, falach, nadchodzących falach i zarazem nadchodzących obostrzeniach ogłaszanych przez nieomylnych polityków. Chciałbym zobaczyć, jak by to było, jakby lekarze posyłali ludzi do domu na L4 z paracetamolem i mlekiem z czosnkiem. Ciekawe ile ludzi by wychwyciło "coś nowego
  • Odpowiedz
@Przemasu: otóż to, byłem zmuszony słuchać jakiś czas radia po 10h i cały czas tylko covid i covid, nie dziwię się że takie nakręcanie paniki zadziałało na co głupszych ludzi. opinie ludzi to przewaznie powtórzone informacje z mediów 1:1
  • Odpowiedz
@rzep: Szczerze, to zastanawiam się po co dalej toczy się dyskusja o covidzie (chociaż Twój wpis dotyczy trochę czegoś innego i jest właściwie odpowiedzią na debilizmy wypisywane o polio). Ale w sprawie Covida to kto miał się zaszczepić już to zrobił, kto nie chce to pewnie i tak się nie zaszczepi a nawet jeśli to myślę, że ilość takich osób jest za mała żeby był sens o to walczyć.
  • Odpowiedz
@rzep: Szurze ile razy będziesz się jeszcze produkować? Raz, szczepienie kilkulatów, ba nawet nastolatów jest skrajnie chorym pomysłem. Dwa, mało skuteczne szczepionki zostały ulepione na szybko przez kilka dużych firm, które poczuły miliardowe zyski. Oni takich szaraków jak ty mają centralnie w dupie, a ty simpujesz za darmo lol
  • Odpowiedz