Wpis z mikrobloga

W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u niezaszczepionej osoby.

No i jak na sygnał wszyscy "covidowy sceptycy" rzucili się do komentowania, że oni wcale nie są przeciwko szczepionkom jako takim, tylko są przeciwko "preparatom na grypę" (czyt. Covid) a nie przeciwko prawdziwym szczepionkom na poważne choroby jakim jest Polio.

W głowach naszych ekspertów od chorób zakaźnych Polio to ta "prawdziwa, niebezpieczna choroba" a nie jakiś kaszelek (@Holyto) jakim jest Covid-19.

No to przypomnijmy jak wygląd Polio w rzeczywistości:

- 72% chorych przechodzi bez absolutnie żadnych objawów
- 24% chorych ma delikatne objawy jak zapalenie gardła albo problemy z żołądkiem (np. zatwardzenie).
- 1% chorych ma trochę poważniejsze objawy jak wirusowe zapalenie opon mózgowych (znacznie mniej poważne od bakteryjnego zapalenia). Wirusowe zapalenie opon mózgowych bardzo rzadko powoduje poważne problemy zdrowotne.
- Tylko od 0.1% do 0.5% osób cierpi na poważne skutki choroby a i tak ciężkie przejście tej choroby najczęściej nie oznacza śmierci, tylko paraliż niektórych mięśni (dopiero paraliż mięśni oddechowych doprowadza do śmierci, jeśli nie korzysta się z aparatury, która je zastępuje).

Rozumiecie? Mamy chorobę, gdzie 96% nawet nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW lub bardzo delikatne. I to niby jest ta "prawdziwa i poważna choroba zakaźna"?

Żeby pokazać skalę tych chorób - w szczycie choroby w USA zachorowało na Polio 138 000 osób w 3 lata a zmarło 7300. W ciągu 2 lat na COVID w USA zachorowało 80 000 000 osób a zmarło 933 000 ludzi.

No ale przynajmniej na Polio to są "prawdziwe szczepionki" a nie jakieś "eksperymentalne preparaty".

Gówno prawda. Pierwsza szczepionka na Polio działa tylko w 60-70% wypadków na najpopularniejszy wariant wirusa a do tego szczepionka produkowana przez jedną firm przez błędy produkcyjne doprowadziła do 40 tysięcy zakażeń wśród zaszczepionych!

Wyobrażacie sobie coś takiego w przypadku zachodnich szczepionek na Covid, gdzie szczepionki by zarażały ludzi? Ale by nasze czarmandery wyły!

Podsumowując więc - Polio, uważane przez covidowych antyszczepów za "prawdziwą, poważną chorobę zakaźną, na którą warto się było szczepić" miało znacznie łagodniejsze objawy, było zdecydowanie mniej zakaźne i mniej śmiertelne od Covid-19. Do tego pierwsze szczepionki były znacznie gorsze od pierwszych szczepionek na Covid.

No ale to są ci eksperci od chorób zakaźnych, których plusujecie:

https://i.imgur.com/ABSqRUx.png
https://i.imgur.com/FAkWYW4.png
https://i.imgur.com/Rz3eygM.png
https://i.imgur.com/I42pOnB.png
https://i.imgur.com/Yi5Xev3.png

@Holyto @TheShineBox @ElGecko @powodzenia @qebeq

#neuropa #medycyna #covid #szczepienia #foliarze #bekazprawakow
rzep - W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u n...

źródło: comment_165874031926jfm4BI4vZiNXn7J5N1FI.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
@rzep: ogólnie dzięki za rozmowę, nie jestem zamknięty na dobre argumenty, nie odrzucam wszystkich myśli sprzecznych z jakimś fundamentalnym założeniem, wokół którego szukam wyłącznie potwierdzenia. przeprocesuję sobie wszystko, ale na pewno zachowam umiarkowany sceptycyzm, bo sporo rzeczy tutaj nie ma sensu - jak choćby szczepienie ozdrowieńców czy noworodków
  • Odpowiedz
@rzep haha, no tak. Koleżanka w pracy ma covid i pracuje za pozwoleniem. Brak objawów jako takich. Trzy dawki szczepień jak większość w firmie. Nie, nie Polska.
  • Odpowiedz
@rzep: Mnie to tylko uwiera to że jak ktoś nie jest zaszczepiony na covida to ma sporo różnych ograniczeń w różnych krajach. Miałem covida, troche pokaszlałem, pomęczyłem się z tydzień i było ok (jeszcze zanim szczepionki w ogóle wprowadzili). Później mimo wielokrotnego kontaktu z osobami które miały potwierdzonego covida nie zachorowałem. Zachorowałem na teoretycznie najbardziej niebezpieczną wersje covida i nic mi nie było, teraz jak jest odmiana która praktycznie nic
  • Odpowiedz
Mamy chorobę, gdzie 96% nawet nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW lub bardzo delikatne. I to niby jest ta "prawdziwa i poważna choroba zakaźna"?

Żeby pokazać skalę tych chorób - w szczycie choroby w USA zachorowało na Polio 138 000 osób w 3 lata a zmarło 7300


@rzep: 7,3/138=5,2%
Tu gdzieś chyba brakuje przecinków
138k zachorowało w szczycie, przez 3 lata
  • Odpowiedz
@rzep: Szczepionki na covid nie zmniejszają przenoszenia więc moim zdaniem powinny być dobrowolone.
Jak ktoś chce żyć się zaszczepi jak ktoś nie chce umrze.
Jedyny minus tego rozwiązania jest taki że hipotetycznie mogą sie zakorkować szpitale ale moim zdaniem to mniejsze zło niż zmuszanie wszystykich :)
  • Odpowiedz
Pierwsza szczepionka na Polio działa tylko w 60-70% wypadków na najpopularniejszy wariant wirusa a do tego szczepionka produkowana przez jedną firm przez błędy produkcyjne doprowadziła do 40 tysięcy zakażeń wśród zaszczepionych!


@rzep: i stąd właśnie pojawiły się wątpliwości co do przyjmowania preparatu w fazie badań ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@powodzenia: Może dlatego Włochy maja problem z covidem bo przyjeżdzają turyści którzy maja w dupie zasady? XD widziałem często jak ludność cywilna darła się na p0lakow bo nie stosowali się do zasad. Szczepienia tez nie mieli bo już nie ma obowiązku.
  • Odpowiedz
@powodzenia: no widzisz matołku, ty wychodzisz z założenia, że jak masz czynnik o duzym stopniu komplikacji, np gdzie był, czy był przestrzegany, w jakim stopniu był, co sie działo jak go nie było, plus poziom życia, opieka zdrowotna itp, to go po prostu ignorujesz, więc chyba szkoda strzepić ryja
  • Odpowiedz
@powodzenia:

Zeszły tydzień: Masowe repoortaże osob "chorujacych na covid"

Nowy tydzien: Brak reportaży o chorobach na covid. Następuje zmiana tematu i od poniedziałku czyli od dzisiaj tłuczemy temat choroby na Polio i szczepionki z nia związanej bo to juz kolejny wpis w temacie polio a mamy dopiero połowe dnia.

@rzep Co bedzie w nastepnym tygodniu ? Wyszła już gazetka na przyszły tydzień ?
  • Odpowiedz
No i jak na sygnał wszyscy "covidowy sceptycy" rzucili się do komentowania, że oni wcale nie są przeciwko szczepionkom


@rzep: no ja już widziałem: "hur dur skończyła się plandemia i straszenie covidem to teraz straszenie polio!". Szury will be szury. Praca u podstaw nie ma sensu, to zacietrzewienie w głupocie a nie brak dostępu do wiedzy. Tutaj trzeba wprowadzać testy zdolności intelektualnej przed wyborami.
  • Odpowiedz