Wpis z mikrobloga

W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u niezaszczepionej osoby.

No i jak na sygnał wszyscy "covidowy sceptycy" rzucili się do komentowania, że oni wcale nie są przeciwko szczepionkom jako takim, tylko są przeciwko "preparatom na grypę" (czyt. Covid) a nie przeciwko prawdziwym szczepionkom na poważne choroby jakim jest Polio.

W głowach naszych ekspertów od chorób zakaźnych Polio to ta "prawdziwa, niebezpieczna choroba" a nie jakiś kaszelek (@Holyto) jakim jest Covid-19.

No to przypomnijmy jak wygląd Polio w rzeczywistości:

- 72% chorych przechodzi bez absolutnie żadnych objawów
- 24% chorych ma delikatne objawy jak zapalenie gardła albo problemy z żołądkiem (np. zatwardzenie).
- 1% chorych ma trochę poważniejsze objawy jak wirusowe zapalenie opon mózgowych (znacznie mniej poważne od bakteryjnego zapalenia). Wirusowe zapalenie opon mózgowych bardzo rzadko powoduje poważne problemy zdrowotne.
- Tylko od 0.1% do 0.5% osób cierpi na poważne skutki choroby a i tak ciężkie przejście tej choroby najczęściej nie oznacza śmierci, tylko paraliż niektórych mięśni (dopiero paraliż mięśni oddechowych doprowadza do śmierci, jeśli nie korzysta się z aparatury, która je zastępuje).

Rozumiecie? Mamy chorobę, gdzie 96% nawet nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW lub bardzo delikatne. I to niby jest ta "prawdziwa i poważna choroba zakaźna"?

Żeby pokazać skalę tych chorób - w szczycie choroby w USA zachorowało na Polio 138 000 osób w 3 lata a zmarło 7300. W ciągu 2 lat na COVID w USA zachorowało 80 000 000 osób a zmarło 933 000 ludzi.

No ale przynajmniej na Polio to są "prawdziwe szczepionki" a nie jakieś "eksperymentalne preparaty".

Gówno prawda. Pierwsza szczepionka na Polio działa tylko w 60-70% wypadków na najpopularniejszy wariant wirusa a do tego szczepionka produkowana przez jedną firm przez błędy produkcyjne doprowadziła do 40 tysięcy zakażeń wśród zaszczepionych!

Wyobrażacie sobie coś takiego w przypadku zachodnich szczepionek na Covid, gdzie szczepionki by zarażały ludzi? Ale by nasze czarmandery wyły!

Podsumowując więc - Polio, uważane przez covidowych antyszczepów za "prawdziwą, poważną chorobę zakaźną, na którą warto się było szczepić" miało znacznie łagodniejsze objawy, było zdecydowanie mniej zakaźne i mniej śmiertelne od Covid-19. Do tego pierwsze szczepionki były znacznie gorsze od pierwszych szczepionek na Covid.

No ale to są ci eksperci od chorób zakaźnych, których plusujecie:

https://i.imgur.com/ABSqRUx.png
https://i.imgur.com/FAkWYW4.png
https://i.imgur.com/Rz3eygM.png
https://i.imgur.com/I42pOnB.png
https://i.imgur.com/Yi5Xev3.png

@Holyto @TheShineBox @ElGecko @powodzenia @qebeq

#neuropa #medycyna #covid #szczepienia #foliarze #bekazprawakow
rzep - W USA zarejestrowane pierwszy przypadek Polio od ponad dekady - oczywiście u n...

źródło: comment_165874031926jfm4BI4vZiNXn7J5N1FI.jpg

Pobierz
  • 166
@rzep: ogólnie dzięki za rozmowę, nie jestem zamknięty na dobre argumenty, nie odrzucam wszystkich myśli sprzecznych z jakimś fundamentalnym założeniem, wokół którego szukam wyłącznie potwierdzenia. przeprocesuję sobie wszystko, ale na pewno zachowam umiarkowany sceptycyzm, bo sporo rzeczy tutaj nie ma sensu - jak choćby szczepienie ozdrowieńców czy noworodków
@rzep: Mnie to tylko uwiera to że jak ktoś nie jest zaszczepiony na covida to ma sporo różnych ograniczeń w różnych krajach. Miałem covida, troche pokaszlałem, pomęczyłem się z tydzień i było ok (jeszcze zanim szczepionki w ogóle wprowadzili). Później mimo wielokrotnego kontaktu z osobami które miały potwierdzonego covida nie zachorowałem. Zachorowałem na teoretycznie najbardziej niebezpieczną wersje covida i nic mi nie było, teraz jak jest odmiana która praktycznie nic nie
Mamy chorobę, gdzie 96% nawet nie ma ŻADNYCH OBJAWÓW lub bardzo delikatne. I to niby jest ta "prawdziwa i poważna choroba zakaźna"?

Żeby pokazać skalę tych chorób - w szczycie choroby w USA zachorowało na Polio 138 000 osób w 3 lata a zmarło 7300


@rzep: 7,3/138=5,2%
Tu gdzieś chyba brakuje przecinków
138k zachorowało w szczycie, przez 3 lata znacznie więcej
I z tych wszystkich 7,3k zmarli tak?
Czy w szczycie
Pierwsza szczepionka na Polio działa tylko w 60-70% wypadków na najpopularniejszy wariant wirusa a do tego szczepionka produkowana przez jedną firm przez błędy produkcyjne doprowadziła do 40 tysięcy zakażeń wśród zaszczepionych!


@rzep: i stąd właśnie pojawiły się wątpliwości co do przyjmowania preparatu w fazie badań ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@powodzenia:

Zeszły tydzień: Masowe repoortaże osob "chorujacych na covid"

Nowy tydzien: Brak reportaży o chorobach na covid. Następuje zmiana tematu i od poniedziałku czyli od dzisiaj tłuczemy temat choroby na Polio i szczepionki z nia związanej bo to juz kolejny wpis w temacie polio a mamy dopiero połowe dnia.

@rzep Co bedzie w nastepnym tygodniu ? Wyszła już gazetka na przyszły tydzień ?
No i jak na sygnał wszyscy "covidowy sceptycy" rzucili się do komentowania, że oni wcale nie są przeciwko szczepionkom


@rzep: no ja już widziałem: "hur dur skończyła się plandemia i straszenie covidem to teraz straszenie polio!". Szury will be szury. Praca u podstaw nie ma sensu, to zacietrzewienie w głupocie a nie brak dostępu do wiedzy. Tutaj trzeba wprowadzać testy zdolności intelektualnej przed wyborami.