Wpis z mikrobloga

@goferek: ciemnota to lubi, zapłacą abonament za wstęp do nieba i mogą dalej żyć po swojemu w grzechu. :D
Po co być dobrym człowiekiem jak wystarczy kupić odpust u typa w sukience.
  • Odpowiedz
@goferek: W sumie bardzo dobrze, ludzie szybciej przejrzą na oczy.

ba na takich wioskach żyją ludzie, którzy w świetle świeckiego prawa są dla siebie obcy


@galicjanin: Cejrowski brał taki ślub, a później rozwód biskupi.
  • Odpowiedz
@goferek: Przy okazji ciekawostka, chyba tylko na południu (np. przy zakopiance) spotkałem się z dużych rozmiarów antyszczepionkowymi bilboardami szurów np. o tym że szczepienia to terapia genowa xD
Jednocześnie to ultrakatolicki rejon z ogromnym poparciem dla pisu. Przypadek? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@UniversalHater: jeszcze do 1945 r. były wioski, w których były folwarki kościelne tak jak były świeckie folwarki. Tylko świeccy dziedzice zostali pogonieni przez komunistów i żyją do dziś zagranicą i nie w głowie im odzyskiwanie danych majątków (np. dziedzic Łańcuta pogodził się z tym, że pałac należy do państwa, sam ma , a kler został i wielkopańskie wspomnienia również.
  • Odpowiedz
@goferek: Op chyba nowy w Polsce? Abonamentowe składki na kościół istnieją od lat, u nas albo płacisz 20-50 zł albo musisz iść "odrobić dniówkę". W sumie to zazdroszczę że żyjesz w takiej nieświadomości XD
a ludzie #!$%@?ą za plecami, ale potulnie dają no bo jak to tak nie dać? Potem znów #!$%@?ą a potem w niedzielę łooooo paaaanieeee
I tak się żyje na tym Podkarpaciu ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@goferek:

tego jeszcze nie było


Jak to nie było? Z tego co wiem to dosyć powszechna praktyka. Jak u mnie na wsi stawiali nowy kościół to można było albo iść odpracować dniówkę, albo zapłacić jakąś ustaloną kwotę. Ludzie nawet handlowali tymi dniówkami XD. Zamiast płacić księdzu, niektórzy woleli kumplowi oddać hajs, żeby za niego odrobić pańszczyznę.
  • Odpowiedz
@wjkp: O hui, dobrze ze od dziecka zyje w duzych miastach, a nie po wsiach bo bym chyba tam z tym betonem na noże szedł xD
Albo co gorsza sam sie nim stal.

Dlatego nie lubie wsi i malych miasteczek w Polsce B, bo to male piekiełka, jak z jakis horrorów typu Osada.

@konsul543: @galicjanin: @panzerschokolade:
  • Odpowiedz