Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę tymi rezerwami w 2 lidze. Największy rak tej ligi. Sousa, Szymczak, Marchwiński i Tsitaishvili w pierwszym składzie rezerw Lecha... Kibice Siarki mają prawo czuć się oszukani przez nieczyste zagrywki klubu z Poznania, które wypaczają rywalizacje sportową. Czy naprawdę jest taki ogromny problem stworzenia ligi dla rezerw, na wzór Brytyjski? Już sto razy bardziej, wolałbym oglądać Rozrzutnik Gnojewo w 2 lidze, bo i tak taki klub przyciągnąłby większość ilość ludzi na stadiony, niż te śmieszne rezerwy. Trzymam kciuki za spadek Lecha II, Śląska II i Zagłębia II w tym sezonie.
#mecz #2liga
  • 7
@jamnik69xd: mnie się wydaje że na tych rezerwach cierpi atrakcyjność niższych lig, za to zyskuje na poziomie liga najwyższa. Trudno powiedzieć które rozwiązanie jest lepsze - np. w Holandii już na drugim poziomie rozgrywkowym są aż 4 drużyny rezerw, w tym rezerwy Ajaxu które kończą sezon na miejscach barażowych do Eredivisie
@rudy_karzel: Ten system zabija kluby z prowincji. Jak dalej będzie promowany system rezerw w ligach centralnych. To za pare lat kibice z Elbląga, Kołobrzegu, Siedlc, Tarnobrzegu czy innych mniejszych miast po prostu znikną jak ich kluby. Jest to po prostu przykre. Promowanie największych i najbogatszych.
@jamnik69xd: Niby masz rację, niby nie. Bo kto broni Siarce Tarnobrzeg osiągnąć taki poziom, żeby mogli pozwolić sobie na wystawienie własnych rezerw na szczeblu centralnym? Lada chwila kolejne kluby Ekstraklasy będą miały swoje rezerwy w II lidze, już w zeszłym sezonie bardzo blisko awansu była Cracovia II.

Ogólnie coś czuję, że cała kwestia przekładania meczów pucharowiczów już niedługo będzie uregulowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lolenson1888: Widowiska piłkarskie powinny być dla wszystkich, a ten system promuje najbogatszych, kosztem biedniejszych. Jakbyś się czuł jakby wprowadzono taki system w rozgrywkach reprezentacyjnych, kosztem np. Reprezentacji Polski? Czysto hipotetycznie Polska kadra za Francję II? Czuję frustrację, bo wiem, że za parę lat mój klub prawdopodobnie upadnie, a jago miejsce zastąpi jakieś gówno rezerwy Legii, Rakowa, Cracovii czy innego klubu z ekstraklasy czy 1 ligi.