Wpis z mikrobloga

Ale to będzie piękny sezon i wszyscy się przekonają co do umiejętności Tuchela. Wszyscy kupują lub mają świetnych napastników. Arsenal Jesus, Tottenham Kane, Liverpool Nunez, Man City Haaland, Man Utd Ronaldo, a co robi Tuchel? Pozbywa się Lukaku bo nie potrafi ułożyć pod niego taktyki. Chelsea będzie się bić o 6 miejsce z Newcastle, Leicester czy tam West Ham. Wreszcie weryfikacja Tuchela w Chelsea nadejdzie, wreszcie inne kluby się wzmacniają i mają dobrych menadżerów. Arteta nabrał doświadczenia, Conte od początku sezonu, w Man Utd świetny trener. O Liverpoolu i Man City nie ma co wspominać. Jedynie w razie klęski Ten Haga w Man Utd jest szansa na 5 miejsce co będzie i tak katastrofą dla Chelsea i o ile hamburgery mają jakiekolwiek pojęcie o piłce nożnej to wywalą Tuchela w tym sezonie. Zatrudnią jakiegokolwiek trenera który potrafi w taktykę w ofensywie, Lukaku wróci z wypożyczenia i będzie ładował bramki seryjnie. A co do meczu z Arsenalem, nic tylko pogratulować Tuchelowi, świetna robota w okresie przygotowawczym, oby tak samo było w sierpniu. Jedynie szkoda Sterlinga, zamiast grać w rotacji u trenera top2, będzie się kopał po czole w Chelsea i taki sam hejt na niego będzie jak na Lukaku bo w gówno taktyce Tuchela się nie odnajdzie.
#chelsea
  • 21
@kowalale: Fajnie by było, ale jak dla mnie na ten moment w wariancie mega optymistycznym to 4 miejsce. Liverpool i Man City poza zasięgiem, Conte wzmacnia swój już i tak mocny zespół. Niewiadoma to forma Arsenalu i Man Utd. Ale nie widzę Chelsea grającą w ataku z Wernerem czy Havertzem. Tutaj statystyki z tamtego sezonu zmarnowanych sytuacji: https://www.kickest.it/en/premier-league/stats/players/big-chance-missed/2021-2022?teams=26
Lukaku 26 występów, 16 w pierwszym składzie, bramek 8, zmarnowanych sytuacji 3.
Havertz
@bazookabatman: Co robił poza boiskiem? Jeden wywiad za który przeprosił, po którym rozmawiał z Tuchelem, całą szatnią i powiedział, że da z siebie wszystko, a Tuchel dawał mu grać tylko w pojedynczych meczach, nie dając złapać formy i pewności umiejętności co jest najważniejsze dla napastnika, a mimo tego ma lepsze statystyki od faworyzowanego Havertza który miał dobry jedynie miesiąc gry z całego roku. Wina Tuchela, że nie potrafi dostosować taktyki pod
@bazookabatman: Ty wiesz jak było, co się działo w szatni i na treningach. Dobrze wiedzieć, że tam siedzisz i wszystko wiesz, a każda plota o tym jaki to piłkarz zły i nie chce mu się biegać i nie ma motywacji to prawda. Sam Tuchel mówił, że wyjaśnili sobie to z drużyną i z Lukaku, ale to też pod presją powiedział bo by go Lukaku zjadł.
@Illuminati2137: Lukaku to ciekawy przypadek. Jak dla mnie w klubie brakowało Fabregasa z czasów gry z D. Costą. Kogoś. Nie wiem kogo. Wiele meczów oglądałem pod Lukaku, chciał dużo prostopadłych piłek do których chcial wychodzić. Jednak te szły do boku. Stad brak Toma Braydego ;) zrobił problem. Nie ten gracz, pod taktykę.
@Dudek89: Jak dla mnie taktyka jest beznadziejna jeśli chodzi o ofensywę, nie ma w niej miejsca na skrzydłowych i napastnika. W każdym meczu po 70% posiadania piłki, powolna gra, napastnik mający koło siebie 2-3 obrońców i dostający 15 podań na mecz z czego 13 jak jest obrócony tyłem do bramki i z przeciwnikiem na plecach. Bardzo dobrze, że Lukaku odchodzi, mam nadzieje, że wszyscy napastnicy odejdą, a Tuchel niech sobie gra
Jak któryś z kibiców Chelsea będzie chciał zobaczyć jak można w pół roku odmienić drużynę i sprawić, że napastnik zaczyna strzelać bramki to niech spojrzy na Conte i Tottenham. Pierwsze 10 kolejek za Espirito Santo Kane miał 1 bramkę, w następnych 28 kolejkach nastrzelał 16 bramek. Tak samo wygląda w Chelsea, jest trener za którego żaden napastnik nie potrafi strzelać bramek. ŻADEN. Czy to był Giroud, czy Lukaku, czy Abraham, każdy grał
@Illuminati2137: No już, już nie zesraj się z tym Conte. Akurat argument wyciągnąłeś z dupy z tym okresem pół roku. Wiesz czemu? Bo Tuchel w dokładnie taki okres gość z drużyny skazywanej na stracony sezon zrobił pakę która wygrała ligę mistrzów.
Nie wiem, mało meczów oglądasz. Z miłą chęcią zgaszę wszystkie pseudoargumenty co do tych rażących błędów podając konkretne przykłady.
@jarecki395: Wygrana na farcie w lidze mistrzów kiedy nikt jeszcze nie rozpracował taktyki Tuchela, do tego przeciwnicy którzy preferowali ofensywną grę czyli idealnie dla Chelsea + Real bez formy w przeciwieństwie do ćwierćfinału w tym roku. Poza tym w dupie mam ligę mistrzów jak w lidze są -20 punktów do lidera i ledwo zajmują miejsce w pierwszej 4. 5 punktów przewagi nad Arsenalem który pół sezonu był w połowie tabeli i
Jestem ciekaw jak długo ludzie będą bronić Tuchela argumentem, że wygrał ligę mistrzów. Jak zajmą 6 miejsce i odpadną znowu w ćwierćfinale ligi mistrzów to dalej ten fanatyzm będzie aktualny? Czy oglądanie najnudniejszego stylu gry od nie wiem ilu lat bo co najmniej 20. Brak zapowiadanych wyników czyli walki o mistrzostwo. Zmarnowanie najdroższego piłkarza w historii Chelsea i sadzanie go na ławce mimo, że Havertz według statystyk był gorszym napastnikiem niż Lukaku
@Illuminati2137: Na farcie to wygrał Di Matteo w 2011/2012. Praktycznie w żadnym dwumeczu nie powiesz mi, ze byli drużyna gorszą. Finał z city gdzie być może ze statystyk grali jako underdog ale chęci zwycięstwa i woli walki mieli na pewno wiecej niż przeciwnik.

Lecimy do ligi. Podałeś argument oho nie ma napastnika, nikt bramek nie strzela. Chelsea strzeliła więcej bramek niż ars/tot patrząc na poprzedni sezon. Bo u chłopa bramkę może
@jarecki395: Już napisałem dlaczego tak dobrze im wyszła tamta liga mistrzów.
Fajnie, że strzela cała drużyna, a w której ofensywni gracze poza Mountem są bezużyteczni i najwięcej zależy od wahadłowych. Ciekawe po co kupili Sterlinga do tej taktyki. Jedyna możliwość to Sterling w ataku bo raczej nie na wahadle.
Tak go Man Utd zweryfikowało, a całkiem inaczej zweryfikowało West Brom i Everton. Na 3 kluby w 2 grał znakomicie dzięki czemu
@Illuminati2137: Sterling to zawodnik, który pokazał co potrafi na bardzo zbliżonym poziomie. Według założeń Tuchela potrzebny był drybler stwarzający różnice w grze 1vs1 wiec teoretycznie gość spełnia wymóg.
Różnica z lukaku natomiast polega na tym, ze drużyny które wymieniłeś o top 4 w żadnym razie nie walczyły. No w taktyce na typową lagę do przodu i fizyczna walkę chłop się idealnie spełnia. Problem jest jak wymagasz od niego coś więcej. (Np
@jarecki395: Taktykę dostosowuje się do zawodników, a nie odwrotnie. Wiedział ile zapłacili za Lukaku i jakie są od niego oczekiwania więc dając mu wytyczne całkiem inne od tego co potrafi nie dziwne, że im nie podołał.
Ja piszę o ostatnim sezonie kiedy Tuchel miał już możliwość wdrożenia swojej taktyki od okresu przygotowawczego, a te 3 zwycięstwa o których piszesz były 2 lata temu. W sezonie 2021/22 2 mecze 2 porażki i