Wpis z mikrobloga

jestem od 3 tygodni na diecie i nie schudłam praktycznie nic!
mam diete ułożoną przez mamę, nie jem w ogóle fastfoodów ani słodkiego, pije bardzo dużo wody i 30 minut codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym, biore dodatkowo MySimba, żeby schudnąć, ale waga nie chce ze mną współpracować
biore leki: haloperidol, perazynę, wenlafaksynę
z tarczycą mam wszystko w porządku
o #!$%@? chodzi?
#dieta #odchudzanie
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukija: dieta ułożona złe, efektów nie bedzie nawet za miesiąc. Zdrowe jedzenie =/= deficyt. Tylko zbilansowana pod względem w b t, liczenie kcal ma sens. Miłego dzionka.

Nie pijesz kawy z mlekiem i cukrem, herbaty przez cały okres? To tez kcal.
@lukija: jak dla mnie to jesz za mało, 1000 kcal to przeca głodówka, żeby chudnąc trzeba jeść, ale tez mądrze jeść (odpowiednio zbilansowana dieta pod względem składników) na Twoim miejscu udałabym się do lekarza i dietetyka, bo sobie rozpie.dolisz hormony na amen.

pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lukija: Nawet przyjmując 400 kalorii dziennie, ale wstrzykując sobie insulinę można przytyć, serio. Kluczem do sukcesu jest post, adaptacja tłuszczowa. To dość tragiczne, że mając tak poważne problemy metaboliczne jak Ty, pójdziesz do "specjalisty" to prawdopodobnie rozpisze Ci 6 posiłków dziennie pełnych węgli, no ale taka jest obecna świadomość "specjalistów". Na początek zrezygnuj z śniadań, na ich miejsce możesz sobie pić "bulletproof coffee" z olejem MCT na ułatwienie adaptacji tłuszczowej. Pierwszy
organizm może przez jakiś czas się bronić przed spadkiem tkanki tłuszczowej.


@Wi73k: ha, przez jakiś czas. ze względów głównie zawodowych często mam dłuższe przerwy w diecie i siłowni, po pół roku nawet. żeby zobaczyć potem jakieś pozytywne efekty jak utrata wagi czy ogólną lekkość często potrzebuję z miesiąc #!$%@? na siłowni. a morfologia i tarczyca wszystko w normie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukija: jak jesteś na lekach to lekarz/ ogarnięty dietetyk. A nie porady w stylu deficyt kaloryczny. To prawda, że chudnie się na deficycie ale w przypadku zdrowych osób.
@lukija: Skoro jesteś tego świadoma to może idź do lekarza, żeby Ci rozpisał dietę z uwzględnieniem leków, które bierzesz, a nie bez sensu pytasz na wykopie xd
@lukija większość leków psychiatrycznych ma w swoim wachlarzu działań niepożądanych tycie i trudno z tym dyskutować. Mnie bardziej zastanawia, czy nie ma za dużo interakcji - Mysimba jest sama w sobie przeciwdepresyjna, bo ma bupropion. Poza tym z rozmów z ludźmi otyłymi na Mysimbie dostaję informację zwrotną, że nie chudną. Przyszłość w lekach to analogi glp-1, których w aptekach nie ma xd

Błagam, nie daj się wciągnąć w tę pseudochorobę jaką jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mam diete ułożoną przez mamę, nie jem w ogóle fastfoodów ani słodkiego, pije bardzo dużo wody i 30 minut codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym,


@lukija: problem z deficytem jest taki że nie da się go dokładnie wyliczyć. Trzeba go wyznaczyć eksperymentalnie. Moją radą(oprócz tego żebyś skonsultowała się z lekarzem co ci te leki zapisał) jest:
1. Zapisuj dokładnie to co jesz. Wszystko. Każdy posiłek, przekąskę i łyk soku. Ale nie po
@szasznik jak wstrzykniesz insulinę, to nie masz szans spalić tego co zjadłeś, bo idzie od razu glukoza do komórek.
Z tego samego powodu cukrzyca t1 niezdiagnozowana często jest zauważona po tym, że się chudnie, bo nie ma insuliny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szasznik: Nie. Insulina sprawi, że organizm nie będzie mógł czerpać energii z zapasów tłuszczu a jednocześnie organizm ograniczy wydatki energetyczne do minimum.


@cacoimporius: ale ty napisałeś że "przytyć". A z mechanizmu który opisałeś wynika że raczej utrzyma wagę.