Wpis z mikrobloga

Kolejny dzień z DALLE-E 2. Tym razem starałem się dodawać koleje elementy do zdania, by zdjęcie było jak najbardziej rozbudowane.

1. A photo of robot playing a guitar on Goa (Zdjęcie robota grającego na gitarze na Goa)

2. A photo of robot playing a guitar on Goa with a huge number of fans (Zdjęcie robota grającego na gitarze na Goa pośród dużej liczby widowni)

3. A photo of robot wearing a cosmic outfit and playing a guitar on Goa with a huge number of fans (Zdjęcie robota ubranego w kosmiczny uniform, grającego na gitarze na Goa pośród dużej liczby widowni)

4. A photo of robot with an elephant trunk wearing a cosmic outfit and playing a guitar on Goa with a huge number of fans (Zdjęcie robota ze słoniową trąbą, ubranego w kosmiczny uniform, grającego na gitarze na Goa pośród dużej liczby widowni)

#ai #aiart #midjourney #dalle2 #sztucznainteligencja
Pobierz proce55or - Kolejny dzień z DALLE-E 2. Tym razem starałem się dodawać koleje elementy...
źródło: comment_1658573699ikiWIirP5ZZgLfH8hGnm6E.jpg
  • 23
@proce55or: nie mam dostępu, ale miałem okazję wygenerować kilka obrazów, podałem 3 różne frazy i żaden z wyników nie wyglądał dobrze ani nie zawierał tego, o co prosiłem. Za którym razem udało się w twoim przypadku?

No i oczywiście jak zawsze - jestem przeciwny takim narzędziom dostępnym dla każdego, bo zaraz byle kto będzie się nazywał artystą, a jest zwykłym pobieraczem obrazków.
@bzdr: Za pierwszym razem.

Używałeś tej uproszczone wersji Dale 2, która jest dostępna w sieci? Bo ona niewiele ma wspólnego z tym, co jest w oryginale niestety.

Co do sprzedaży, to dzieje się to teraz i licencja obejmuje takie przypadki, bez problemu zezwala na sprzedaż (są tam bodaj jakieś ograniczenia). Mój znajomy sprzedaje w ten sposób obrazki na platformach NFT.

Co do iteracji, to za każdym razem pojawiamy mi się 4
Pobierz proce55or - @bzdr: Za pierwszym razem. 

Używałeś tej uproszczone wersji Dale 2, kt...
źródło: comment_16585799162n3rFfYGSktQa1EEFz7SYF.jpg
Używałeś tej uproszczone wersji Dale 2, która jest dostępna w sieci? Bo ona niewiele ma wspólnego z tym, co jest w oryginale niestety.


Mówię o oryginale, dlatego pytam o twoje próby. W moim przypadku żaden z obrazów nie zawierał tego, o co prosiłem (mogę ci podesłać frazy, to sam sprawdzisz).

Co do sprzedaży, to dzieje się to teraz i licencja obejmuje takie przypadki, bez problemu zezwala na sprzedaż (są tam bodaj jakieś
@bzdr: Niestety, taka jest cena postępu i tego się nie da zatrzymać. Sam maluję zawodowo (cyfrowo) w swojej niszy i już teraz się zastanawiam, jak wyprzedzić przyszłość, bo wiem, że tak jak ginie zawód kapelusznika, tak i zginie niebawem mój, właśnie dzięki, a raczej przez, postęp technologiczny, a przede wszystkim sztuczną inteligencję. Z drugiej strony pocieszam się, że zawsze ktoś będzie chciał ręczną, ludzką robotę. Więc zostaną na rynku albo najwytrwalsi,
Niestety, taka jest cena postępu i tego się nie da zatrzymać. Sam maluję zawodowo (cyfrowo) w swojej niszy i już teraz się zastanawiam, jak wyprzedzić przyszłość, bo wiem, że tak jak ginie zawód kapelusznika, tak i zginie niebawem mój, właśnie dzięki, a raczej przez, postęp technologiczny, a przede wszystkim sztuczną inteligencję. Z drugiej strony pocieszam się, że zawsze ktoś będzie chciał ręczną, ludzką robotę. Więc zostaną na rynku albo najwytrwalsi, albo najzdolniejsi.
@bzdr: > mnie średnio interesuje co zginie zawodowo, ale grafika, muzyka, książki etc są interesujące ze względu na autora, styl, talent i proces twórczy, a nie dlatego, że istnieją, i generowanie tego jest dla mnie jak plucie w mordę naszemu dorobkowi artystycznemu. To żaden postęp, bo prawdziwa wartość dzieła jest w człowieku, który je zrobił, a nie pobrał losowy obraz (nie oszukujmy się - w twoich zdjęciach niemal nic, poza tematem,
Pobierz proce55or - @bzdr: > mnie średnio interesuje co zginie zawodowo, ale grafika, muzyka,...
źródło: comment_16585870839GJFiFmxFzv9gyDOmLymmR.jpg
Co do reszty, ja wręcz na odwrót, widzę w tym możliwości. Dla mnie człowiek, o taka sama, tylko wielokrotnie bardziej złożona sieć neuronowa, która również bazuje na ogromnej ilości wiadomości przyjętych w trakcie życia, w tym również treściach innych twórców. "Nothing is original, everything is a remix", jak powiedział Kirby Ferguson i ja się z tym zgadzam. I tu skończę, bo każdy ma na ten temat swoje zdanie.


@proce55or: możliwości są,
@bzdr Nie mylisz się. Dlatego też na pewno w ciagu najbliższych lat ilość artystów zredukuje się. Dlatego IMO tylko chęć wyrażona przez odbiorcę, który będzie wymagał pracy stworzonej tylko przez człowieka, może artystów ratować. No, i jeszcze może poeci, którzy będą specjalistami od tworzenia tych fraz wpisywanych do AI (promptów) i znajdą nowe zatrudnienie.

Na wstępie dostajesz 50 kredytów. A potem 115 kredytów (1 kredyt = 1 zapytanie wypluwające 4 obrazki) kosztuje
Pobierz proce55or - @bzdr Nie mylisz się. Dlatego też na pewno w ciagu najbliższych lat ilość...
źródło: comment_1658593640151uDs7zHYYPXmsf0frnhD.jpg
@proce55or:

Nie mylisz się. Dlatego też na pewno w ciagu najbliższych lat ilość artystów zredukuje się. Dlatego IMO tylko chęć wyrażona przez odbiorcę, który będzie wymagał pracy stworzonej tylko przez człowieka, może artystów ratować. No, i jeszcze może poeci, którzy będą specjalistami od tworzenia tych fraz wpisywanych do AI (promptów) i znajdą nowe zatrudnienie.


I dlatego na nich pluję, a ten soft nie powinien być moim zdaniem upubliczniany - bo o
Z drugiej strony takie same głosy odzywały się podczas rewolucji przemysłowej, gdy powszechne stały się maszyny. Albo gdy wynaleziono aparat fotograficzny. I nic się nie zmieniło. Robotnicy istnieją, artyści malują, moim zdaniem może się tez niewiele zmienić i tym razem. U mnie w branży podobna rzecz "stworzyć" za pomocą generatora. Jest strona, gdzie wybierasz konkretne element i krok po kroku program prowadzi aż do stworzenia ostatecznego obrazka. Ale i tak ludzie przychodzą