Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sharlene: XDDD jakie zesrańsko

Nie, nic nie muszę udawać, bo nie używam tego określenia, żeby czuć się lepszym. Odkąd pamiętam tak się mówi i ja też tak mówiłem, nie prowadząc w głowie żadnych wywodów, czy danego murzyna oceniam jako gorszego lub lepszego od siebie. Żeby czuć się lepiej, wyniośle, to tobie podobni organizują krucjatę przeciwko temu i innym wymyślonym przypadkom rasizmu w Polsce. Żeby było jak na cywilizowanym zachodzie, żeby
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: a to nie tak, że jak w literaturze murzynem były określane przerysowane postaci czarnoskóre, to ludzie mogą nie czuć się swobodnie kiedy ich tak nazywasz? Czy w ogóle jeśli sobie ktoś nie życzy być nazywany w jakiś sposób, to tak ciężko zmienić to podejście? Dla mnie to jest jakaś Polska psychoza na punkcie przywiązania do słów... Nie możemy czegoś zmienić, bo tak i #!$%@?! język polski przecież od 966
  • Odpowiedz
skrajnie bardziej logiczne jest zmienić słownictwo, niż powodować czyiś dyskomfort.


@Grendisk: Nie pisz do mnie „ciężko”, bo to powoduje u mnie dyskomfort. Wolę, żebyś zamiast tego używał „piękno”. Proszę i mam nadzieję, że „skrajnie bardziej logicznie” mnie zrozumiesz i nie będziesz powodować dyskomfortu u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a no i też nie „@jestemnadworzu” a „ @m__b @
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu: Dobrze skoro nie chcesz być tak nazywany Panie obrońco polskiej polszczyzny, to znaj łaskę Pana. Jednocześnie od dziś będziesz dla mnie Jedwabnym, chyba nie masz nic przeciwko? polska piszę często z małej dla poderwania waszego patriotycznego ducha.
Powiedz mi jeszcze, pewnie głęboko wierzysz, że mówienie na czarnoskórych murzyn uratuje nasz kraj przed skrajnym lewactwem?
  • Odpowiedz
@crest mysle ze najlepiej spytac czarnoskórych o zdanie
Ja osobiście nie używam tego okreslenia(chyba ze w zartach w gronie znajomych) bo imo brzmi źle
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: Ja mówię po prostu czarny, tak samo jak ktoś jest biały to mówię biały, serio bez większych filozofii :) Z tego co pamietam tą akcję to jej sukcesem było właśnie to że Rada języka polskiego uznała to słowo za pejoratywne więc ten argument już trochę przestarzały.
  • Odpowiedz
@crest: Ja mówię Murzyn, ale z szacunkiem. Takim samym jak do każdego innego człowieka. W dupie mam kolor skóry. Innego nazwę żółtym. Oni mnie białym, i luz. Łysego nazywam łysym, grubego grubym itd. To tylko zwykłe określenia cech, które na pierwszy rzut oka są wyróżniające.

Doszukiwanie się na siłę jakichś wrogich zamiarów jest debilizmem i celową próbą skłócenia ludzi.
  • Odpowiedz
@jestem_na_dworzu tym bardziej że to, które określenie jest rasistowskie a które nie, zależy od kraju, nie ma jakichś międzynarodowych norm. W takim wypadku kopiowanie Amerykanów wydaje się jeszcze bardziej bez sensu
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy Będąc konsekwentną, musiałabyś nazywać też ludzi żółtymi, beżowymi, brązowymi i tak dalej. To dopiero wydaje mi się nietaktowne i dziecinne. Wyobraź sobie artykuł w gazecie, np. o Yoko Ono, gdzie dziennikarz pisze coś w rodzaju "żółta artystka powiedziała". Albo artykuł w rodzaju "brązowy mer Londynu zapowiedział zmiany". Przypomina to trochę niewychowane dzieci - mamo, patrz, czarny!

Murzyn jest lepszym określeniem bo samo w sobie nie zawiera nazwy koloru skóry, nie
  • Odpowiedz