Wpis z mikrobloga

No więc mam arkusz w excelu do ćwiczeń na siłowni (ile powtórzeń, ile procent itd.). Chciałbym zrobić dwie rzeczy ale nie wiem jak:
1. Chcę zamienić miejscami tabele ale w ten sposób, że adresowanie się zaktualizuje. W sensie, przyjmijmy że mam serię wierszy B2, C2, D2 i chcę zamienić z B5, C5, C6. Pierwsza seria odwołuje się do komórki A1 a druga do A4.
2. Mam parę arkuszy w pliku. I chcę żeby np. arkusz nr2 i nr3 brał dane z pola w arkuszu nr1.
#excel #mikrokoksy #silownia i trochę #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gegenek: Nie wiem co oczekujesz od wykopu, ale ogólnie wszystko co chcesz zrobić jest dość proste i możliwe.
Jedynie to adresowanie się zaktualizuje, chcesz to mieć na jakiś przycisk, że po naciśnięciu nagle tabela(ta sama) odwołuję się do innej kolumny? Też możliwe.
  • Odpowiedz
@Gegenek: Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale wychodzi na to że nie ma żadnego problemu:
1. jak zaznaczysz (dajmy na to cały wiersz) wytniesz i wkleisz tam gdzie chcesz żeby był to formuła z innej komórki sama się zaktualizuje.
2. no normalnie pisząc formułę, przełączasz między sobą arkusze i klikasz komórki które chcesz wykorzystać masz wtedy taki zapis: np. "Arkusz1!A1".
  • Odpowiedz
@maslan63: Nie, nic takiego. Po prostu załóżmy że robiłem ćwiczenia w kolejności X, Y, Z, V a teraz chcę V, X, Y, Z. Chcę zamienić je po prostu miejscami z zachowaniem adresowania i danych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartekgkw: trenerem nie jestem, ale skończyłem technikum informatyczne (w tym przedmiot poświęcony tylko excelowi) więc wciąż słabo
  • Odpowiedz