Wpis z mikrobloga

Witam, czy istnieje możliwość ubezpieczenia się na terenie Niemiec bez meldubku? Prowadzę działalność w Polsce i wykonuję zlecenia kontraktowe na różnych terenach i nie mam możliwości się meldowania co chwila w innym miejscu. Raz mieszkam tu, raz tam. Czy jednak po prostu zameldować się w jednym miejscu dla spokoju i po prostu nie kombinować? Bo rozumiem, że Polskie ubezpieczenie nic nie warte np u dentysty czy na jakieś inne rzeczy.
#jdg #niemcy #ubezpieczenia #zus #dzialalnoscgospodarcza.
  • 8
@OrzechowyDzem: cytuje:

Z EKUZ otrzymasz w Niemczech niezbędną pomoc medyczną. To lekarz, który udziela pomocy, decyduje, które świadczenie jest dla Ciebie niezbędne. Bierze pod uwagę Twój stan zdrowia i planowany pobyt w Niemczech. W momencie zagrożenia zdrowia masz prawo do takich samych świadczeń w niemieckiej publicznej służbie zdrowia jak obywatele Niemiec. I na takich samych jak oni zasadach.
@OrzechowyDzem: @Zelazko_MPM: Czyli sama karta EKUZ wystarczy ? Np, do dentysty? Bo dziś byłem, to za kontrolną wizytę i coś tam jeszcze to musiałem zapłacić, a dziewczyna ubezpieczona z tytułu pracy na terenie niemiec, nie płaciła za zdjęcia, kontrolę itp..
@Ximcio: Widocznie zatrudnieni maja jakieś lepsze ubezpieczenie.
Nie znam się na Niemczech bo nigdy tam nie byłem a to jest pod wieloma względami podobno dziwny kraj typu: nie akceptujemy kart visa i MasterCard tylko banku spółdzielczego Helgi i Stefana z Kleinarschdorf czy różne płace minimalne dla różnych branż.
@Zelazko_MPM: No ja jestem w baden württemberg to płatność kartą rzadkość, a jak powiesz ze visa to nie nie nie, nie działa, ale jak powiesz ze telefonem ( i karta visa na tele) to działa :D