Wpis z mikrobloga

Zakładam że na tagu Odyn będą ludzie, którzy się na tym znają, niestety żaden z realnych znajomych nie interesuje się lataniem z wykrywaczem.
Otóż zamierzam spełnić w końcu swoje młodzieńcze marzenie i kupić wykrywkę - plan jest taki, żeby szukać zabytków, (inb4 - po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń). Oczywiście na początek chciałbym nie wydać milionów i kupić coś raczej do nauki.
Po wstępnym researchu widzę że polecanym sprzętem za ~1k PLN (tyle wstępnie kwitu chciałbym przeznaczyć) jest Quest X10 pro. Będzie okej? Może Mirki polecą coś innego w podobnych pieniądzach?
#odyn #wykrywaczmetalu
  • 32
  • Odpowiedz
@vonBroich: x10 jak najbardziej na star polecam. Osobiście bede sprzedawał pod koniec sezonu rutus argo v3 mysle, ze 600zl z ten sprzęt to cena ok, wiem, wiem za darmo to cena idealna. Zaczynalem od garreta 350 teraz jestem przy aler 71. Ale zacznij od tych łatwiejszych.
  • Odpowiedz
@han_vasolo: to chyba kwestia przyzwyczajenia. Kazdy ma swoje wybory, nie mniej jednak nie polecam zaczynac przygody od detektorów z wysokiej półki. Na start coś prostego ale zarazem skutecznego, x5, x10, ace 250, ace 150. Czym wyzsza polka tym więcej ustawien, ktore latwo mozna spierdzielic a co za tym idzie, latwo mozna się zniechęcić szukajac sygnalow widmo.
  • Odpowiedz
Zgodze sie z wykopkiem wyzej, ze najgorsze to zaczynanie z jakims deusem, czy innym zaawansowanym ustrojstwem. Na poczatek najlepsze jest cos co sie wlacza i jest gotowe do akcji.
  • Odpowiedz
@vonBroich: tylko nie słuchaj tego gadania o kanarkach czasem. Kupuj minelab vanquish, do wyboru 3 modele, najtańszy za tysiaka. Sprzęt kosztuje niewiele więcej od tego kanarkowego gówna, z technologią sprzed epoki, a jest naprawdę sztosem jak na początek. Audio bardzo przyjemne dla ucha, włączasz i chodzisz, zero ustawiania. Na początek będzie wystarczający w zupełności. Trochę traci wyglądem jak właśnie ten osławiony kanarek, no ale na czymś musieli oszczędzać, żeby wrzucić w
  • Odpowiedz
Minelaby to minelaby, a wiec marka sama w sobie, a nie jak te chinsko-tureckie Nokty. Wykopek wyzej dobrze prawi o Vanquishasz. Wieloczestotliwosc robi robote
  • Odpowiedz
@vonBroich polecam Ci jeszcze porazmawiac z panem @Zwiadowca_Historii prowadzi sklep stacjonarny w Krakowie i specjalizuje się właśnie w temacie wykrywaczy metalu. Myślę, iż podpowie parę ciekawostek i ustawień lub podobnych tematów, ja z w.w panem załatwiałem temat wykrywki i bardzo sobie chwalę wiedzę i znajomość tematu (:
  • Odpowiedz
@PomadkaNawilzajaca: Wszystko zależy jaka plaża, czy będziesz też właził do wody, jakie jest zasolenie, czego zamierzasz tam dokładnie szukać itd. Jest to ogólnie mało sprzyjający teren dla każdego detektora, w wielu przypadkach zwyczajnie trzeba zjechać z czułością, lub zainwestować np. w cewkę SP24.
  • Odpowiedz