Wpis z mikrobloga

Halo wykopki spod tagu #adhd i #add, dość silnie podejrzewam u siebie ADD.

Kto Was zdiagnozował? Psycholog? Psychiatra? Neurolog? Jakby ktoś był na tyle miły i opisał proces diagnozowania tego to już w ogóle byłbym bardzo wdzięczny.

Ale do rzeczy - Byłem u neurolożki, zdawała się kompletnie nie wiedzieć co to ADD. Byłem u psycholożki, ta powiedziała że ADD to powinienem mieć w dzieciństwie stwierdzone i jedyne co ona może zrobić (czym w ogóle dysponuje XD) to test inteligencji. Też jak pytałem ją o ADD, to odpowiadała tak wymijająco jak tylko mogła, jakby faktycznie próbowała ukryć to że nie ma pojęcia o czym ja do niej mówię.

I drugie pytanie - jeżeli w ogóle by się okazało że w moich podejrzeniach jest coś na rzeczy, to kto może ewentualnie leki na to wystawiać? Psycholog, czy tylko psychiatra bądź neurolog?

#medycyna #dopingmozgu #neurologia #psychologia #psychiatria
  • 8
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2 nie chce mi się opisywać na wszystko, ale obowiązkowo zajrzyj na grupkę na fb "ADHD u dorosłych"

Diagnozuje psychiatra, możesz dostać leki, jak dobrze pójdzie, to po roku możesz odstawić i/lub używać doraźnie :)

Lepiej iść do lekarza, który ogarnia temat, zajrzyj na te grupkę to znajdziesz listę polecanych lekarzy w Twoim mieście.
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: Psychiatra. Psycholog może wskazać diagnozę, może pomóc, może "zdiagnozować", ale oficjalnie diagnozę stawia psychiatra i tylko on ma możliwość włączenia leczenie farmakologicznego.

Byłem u neurolożki, zdawała się kompletnie nie wiedzieć co to ADD


Jeszcze kilka lat temu spora część psychiatrów nie wiedziała co to ADHD. Do dziś wielu nie wie, co to ADHD w
  • Odpowiedz