Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 139
#narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia

Moi drodzy jeżeli jesteście posiadaczami młotowiertarek SDS plus ,,typu pistoletowego", lekkich lub z silnikiem poziomym, zwał jak zwał poświęćcie mi chwilkę. Ta informacja może się wam przydać bo nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Serwisowałem właśnie młotek Hitachi w którym zablokowało się dłuto. Oczywiście nie była to wina brudu tylko pęknięty bijak widoczny w komentarzu, który dodatkowo sklepał końcówkę osprzętu w ,,grzybek". Młotek dość nowy tylko intensywnie używany. Przyczyną uszkodzenia była długa praca na trybie podkuwania, jakieś skuwanie płytek czy coś w tym rodzaju. Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek. Do długotrwałego kucia lepiej kupić nawet najtańszy, ale młot z silnikiem pionowym, ma zupełnie inna konstrukcje udaru której nie da się tak łatwo zakatować na udarze. Stosujmy właściwe narzędzie do właściwej pracy! Dziękuję za uwagę. :) Miłego dnia i udanych prac i remontów.

Ps. Młotek uratowany po sesji ostukiwania dłuta w imadle. Uszkodziło gumę uchwytu, bijak, panewkę bijaka i uszczelniacz oleju. Ożywiony, będzie mógł wracać do pracy. :)
silo1408 - #narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia 

Moi drodzy jeżeli jesteśc...

źródło: comment_1658391240ZE96xooutfBUmTi50ltbru.jpg

Pobierz
  • 34
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@giguga: 280 zł w zestawie jest walizka ale bez zatrzasków (łobuz o którego kupiłem młotek zostawil jest sobie) i udzielam 3 miesięcy gwarancji. Nie jest to najtaniej ale musiałem wymienić kilka części. W zależności od stanu sprzętu czasami udaje się zmieścić w fajnej cenie, czasami nie. Da się kupić taniej na allegro ale ta jest po pełnym serwisie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RolnikSamWdolinie: Ale pracujesz na samym udarze? Czy z wierceniem? Parkside czasami potrafi miło zaskoczyć, no i niech służy jak najdłużej. Pisałem o tym dlatego że od strony technicznej młotki tej konstrukcji źle znoszą samo kucie. Nie muszą się odrazu efektownie rozlecieć ale skraca się ich żywotność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xtedek: Przepraszam ale faktycznie kilka lat, 2017 rok dokładnie. Chodziło mi o stan zużycia. Nie przepracował wielu godzin. :) W dodatku ja trochę siedzę w przeszłości i 2017 kojarzy mi się z nowym sprzętem. Mam dużo maszyn z lat 90-tych i stąd takie stwierdzenie. :)
@silo1408: Mirku czyli mówisz, że nawet taki "niebieski bosz" w wersji tej "młotowiertarki" się rozleci prędzej, niż np. ten taki młot "pionowy" np. z tej samej linii, jeśli będzie ustawiony tylko w tym trybie kucia, tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tellet: drogie młotki w wersji z silnikiem poziomym wytrzymają długo ale będą się szybciej zużywały w takim trybie pracy bo są stworzone do wiercenia i wiercenia z kuciem. Jeżeli mówiąc o tej samej linii masz na myśli porównanie z niebieskiej Boschem z silnikiem pionowym to taki Bosch na samym kuciu przerobi o wiele wiele więcej. Bo jest do tego przystosowany konstrukcyjnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alchemik88: to zależy co jest uszkodzone, może to oringi może korbowód, może brak smarowania bo np. uszczelniacze się wyrobiły. Smar/olej dodasz sam korbowód i oring na tłoku też pewnie zmienisz. Jeżeli problem leży dalej w lufie to gorzej. Wtedy moga się przydać szczypce do pierścieni saegera i prasa. A i konieczne wydrukuj schemat i rób zdjęcia przy rozbieraniu żebyś się nie pogubił. :)