Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 139
#narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia

Moi drodzy jeżeli jesteście posiadaczami młotowiertarek SDS plus ,,typu pistoletowego", lekkich lub z silnikiem poziomym, zwał jak zwał poświęćcie mi chwilkę. Ta informacja może się wam przydać bo nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Serwisowałem właśnie młotek Hitachi w którym zablokowało się dłuto. Oczywiście nie była to wina brudu tylko pęknięty bijak widoczny w komentarzu, który dodatkowo sklepał końcówkę osprzętu w ,,grzybek". Młotek dość nowy tylko intensywnie używany. Przyczyną uszkodzenia była długa praca na trybie podkuwania, jakieś skuwanie płytek czy coś w tym rodzaju. Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek. Do długotrwałego kucia lepiej kupić nawet najtańszy, ale młot z silnikiem pionowym, ma zupełnie inna konstrukcje udaru której nie da się tak łatwo zakatować na udarze. Stosujmy właściwe narzędzie do właściwej pracy! Dziękuję za uwagę. :) Miłego dnia i udanych prac i remontów.

Ps. Młotek uratowany po sesji ostukiwania dłuta w imadle. Uszkodziło gumę uchwytu, bijak, panewkę bijaka i uszczelniacz oleju. Ożywiony, będzie mógł wracać do pracy. :)
Pobierz silo1408 - #narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia 

Moi drodzy jeżeli jesteśc...
źródło: comment_1658391240ZE96xooutfBUmTi50ltbru.jpg
  • 34
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@s---k: w profesjonalnym sprzęcie nie będziesz miał wtopy tak szybko, bijak pęka w Hitachi bo mają trochę słabsze materiały moim zdaniem. Ale czy Bosch czy DeWalt jak masz udar na ,,choince" to i tak praca na samym udarze zużywa Ci ten młotek o wiele szybciej. Na budowach taka praca wychodziła dość szybko zaraz padały oringi, sklepywaly się bijaki niektorym sypało się łożysko wachliwe. Każdy przypadek jest inny, każdy producent ma inną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@giguga: nie no, założyłem działalność pod te renowację sprzętu i serwis. Wystawie jako używane z gwarancją 3 miesięcy, może ktoś się skusi bo w środku przywróciłem go w zasadzie to nowości. Z zewnątrz widać ślady używania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dugi123: niektórzy producenci robią co mogą żeby było jednorazowe :p Ewentualnie do końca gwarancji. Ale większość rzeczy da się odratować. Kwestia kosztu części. Ceny czasami są chore. Właśnie dlatego co by klient nie kombinował za dużo i kupił nowe. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: pilnując łożysk i szczotek, zmieniając co jakiś czas oringi i smar można mieć taki sprzęt na lata używając prywatnie. Kwestia przeglądu co jakiś okres czasu a nie w momencie uszkodzenia. Ale w sumie prawie nikt tak nie robi. Koszt łożyska to jakieś 10 zł. Jeżeli rozleci nam się tylne łożysko wirnika i mamy pecha i kulki sobie polecą po maszynie to mogą uszkodzić uzwojenia. Wtedy koszt naprawy to już z
Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek.


@silo1408: dzięki za ten wpis, mogę tylko potwierdzić jego prawdziwość (choć z mechanizmu sobie nie zdawałem sprawy), zakatowałem w ten sposób na swojej budowie MacAlistera.
Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek. Do długotrwałego kucia lepiej kupić nawet najtańszy, ale młot z silnikiem pionowym,


@silo1408: A jak pracowałem w sklepie z takim sprzętem i to mówiłem, to każdy kuwa mądrzejszy był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giguga: gniazdo jest dobre to stosunkowo nowy młotek tylko nieodpowiednio używany. Ja te maszyny doprowadzam do pełnej sprawności bo odpowiadam potem za to wizerunkiem firmy i gwarancją. :)