Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 139
#narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia

Moi drodzy jeżeli jesteście posiadaczami młotowiertarek SDS plus ,,typu pistoletowego", lekkich lub z silnikiem poziomym, zwał jak zwał poświęćcie mi chwilkę. Ta informacja może się wam przydać bo nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Serwisowałem właśnie młotek Hitachi w którym zablokowało się dłuto. Oczywiście nie była to wina brudu tylko pęknięty bijak widoczny w komentarzu, który dodatkowo sklepał końcówkę osprzętu w ,,grzybek". Młotek dość nowy tylko intensywnie używany. Przyczyną uszkodzenia była długa praca na trybie podkuwania, jakieś skuwanie płytek czy coś w tym rodzaju. Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek. Do długotrwałego kucia lepiej kupić nawet najtańszy, ale młot z silnikiem pionowym, ma zupełnie inna konstrukcje udaru której nie da się tak łatwo zakatować na udarze. Stosujmy właściwe narzędzie do właściwej pracy! Dziękuję za uwagę. :) Miłego dnia i udanych prac i remontów.

Ps. Młotek uratowany po sesji ostukiwania dłuta w imadle. Uszkodziło gumę uchwytu, bijak, panewkę bijaka i uszczelniacz oleju. Ożywiony, będzie mógł wracać do pracy. :)
silo1408 - #narzedzia #remontujzwykopem #elektronarzedzia 

Moi drodzy jeżeli jesteśc...

źródło: comment_1658391240ZE96xooutfBUmTi50ltbru.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@silo1408: dziękuję panie inżynier, teraz wiem czemu sprzęt sobie uwalilem. Nie wiedziałem że takie narzędzia się naprawia, wszystko wydaje się teraz takie jednorazowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@s---k: w profesjonalnym sprzęcie nie będziesz miał wtopy tak szybko, bijak pęka w Hitachi bo mają trochę słabsze materiały moim zdaniem. Ale czy Bosch czy DeWalt jak masz udar na ,,choince" to i tak praca na samym udarze zużywa Ci ten młotek o wiele szybciej. Na budowach taka praca wychodziła dość szybko zaraz padały oringi, sklepywaly się bijaki niektorym sypało się łożysko wachliwe. Każdy przypadek jest inny, każdy producent ma inną
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@giguga: nie no, założyłem działalność pod te renowację sprzętu i serwis. Wystawie jako używane z gwarancją 3 miesięcy, może ktoś się skusi bo w środku przywróciłem go w zasadzie to nowości. Z zewnątrz widać ślady używania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dugi123: niektórzy producenci robią co mogą żeby było jednorazowe :p Ewentualnie do końca gwarancji. Ale większość rzeczy da się odratować. Kwestia kosztu części. Ceny czasami są chore. Właśnie dlatego co by klient nie kombinował za dużo i kupił nowe. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s---k: pilnując łożysk i szczotek, zmieniając co jakiś czas oringi i smar można mieć taki sprzęt na lata używając prywatnie. Kwestia przeglądu co jakiś okres czasu a nie w momencie uszkodzenia. Ale w sumie prawie nikt tak nie robi. Koszt łożyska to jakieś 10 zł. Jeżeli rozleci nam się tylne łożysko wirnika i mamy pecha i kulki sobie polecą po maszynie to mogą uszkodzić uzwojenia. Wtedy koszt naprawy to już z
  • Odpowiedz
Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek.


@silo1408: dzięki za ten wpis, mogę tylko potwierdzić jego prawdziwość (choć z mechanizmu sobie nie zdawałem sprawy), zakatowałem w ten sposób na swojej budowie MacAlistera.
  • Odpowiedz
Pamiętajmy! Młotowiertarki tego typu nie są przystosowane do długiej pracy na samym kuciu. Jest to tryb dodatkowy i może bardzo szybko zabić wam młotek. Do długotrwałego kucia lepiej kupić nawet najtańszy, ale młot z silnikiem pionowym,


@silo1408: A jak pracowałem w sklepie z takim sprzętem i to mówiłem, to każdy kuwa mądrzejszy był ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@silo1408: Czekam na wpisy:
- nie ładujcie baterii na mrozie
- nie chłodzić wierteł w sposób: wiercę, wiercę a potem pssss, wiertło w kubek z wodą, i od nowa
- kamienie na trzpieniu nie nadają się do użycia z wkrętarką/wiertarką
( ͡° ͜ʖ ͡°)( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giguga: gniazdo jest dobre to stosunkowo nowy młotek tylko nieodpowiednio używany. Ja te maszyny doprowadzam do pełnej sprawności bo odpowiadam potem za to wizerunkiem firmy i gwarancją. :)
  • Odpowiedz