Wpis z mikrobloga

Drogie, Szanowni,

czas leci nieubłaganie szybko, a to oznacza, że już lada moment pojadę na swoje pierwsze Grand Prix w życiu. Stąd mam parę pytań do osób, które w przeszłości (najlepiej tej najbliższej) były na wyścigu na #wegry.

1. Jak najlepiej dojechać z centrum #budapeszt na Hungaro?
2. Ile kosztuje jedzenie w sklepach, ceny porównywalne z Polską/WWA?
3. Co warto zobaczyć/pozwiedzać w stolicy Węgier?

#f1
  • 25
@chianski:
1. niestety nie odpowiem ci bo ja Hungaro miałem autem po drodzę do domu
2. niektóre rzeczy tańsze niektórze droższe, ale mozna powiedzieć, że porównywalnie. Np. napoje wysokocukrowe są dużo tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. "Parlament, Baszta Rybacka, Góra Gellerta" - to obowiązkowo. Basztę polecam zwłaszcza wieczorem bo widoki są cudowne. Jak już będziesz na Baszcie to warto zahaczyć o zamek królewski bo blisko. Dorzuciłbym
@chianski: też wolałem unikać tankowania i dałem radę objechać bez. Zużyłem całą butle LPG i chyba z pół benzyny. Ja z południa Polski to miałem dość blisko.
@chianski: Najwygodniej to autem i też najszybciej. Z centrum Hungaro rok albo dwa lata temu był pociag, a potem od pewnego miejsca autobusy oznaczone "F1" - od razu z dworca. I tak samo powrót ale quale i wyścig okrutny ścisk i brak klimy.

W Budapeszcie warto zostać na 2 dni więcej i zwiedzić sobie miasto - najpierw w dzień, potem wieczorem/ w nocy. Oświetlenie miasta robi mega robotę i tworzy niesamowity
Pobierz
źródło: comment_1658393228ejqxgds695nZMu9eIF0LzX.jpg
@chianski: O dziwo nie. My parkowaliśmy tutaj na zdjęciu. (od tyłu toru). Przyjechaliśmy trochę wcześniej bo były jeszcze Porsche Cup'y i F2/F3. Jest sporo miejsc i nie są drogie (chyba płaciłem 10 albo 20 euro na cały dzień wyścigowy). Niby nie można wnosić krzesełek ale sporo osób miało takie rozkładane z Decathlona więc przymykają na to oko. Warto wziąć czapkę, okulary, krem do opalania i ew. koc na którym sobie usiądziesz
Pobierz
źródło: comment_1658396695Q0tseanV1axEIG82uHymMR.jpg
@chianski: w sumie jedyne co polecam kupić sobie na Węgrzech, to jeśli pamiętasz taką czekoladę Milka z musem deserowym w środku (u nas niedostępna już chyba z 15 lat) to właśnie jest a przynajmniej była do kupienia w Budapeszcie jeszcze 2 lata temu, to chyba jedyne co miło wspominam z wizyty tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chianski Siema kolego witam po banie
1. Ja jadę tym pociągiem podmiejskim (różowa linia na google maps) i ze stacji Szilaszliget piechotą na tor
2. Nie wiem niestety
3. Parlament, Halaszbastya, Synagoga, Bazylika św. Stefana, całe nabrzeże Dunaju