Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Coraz częściej mam wrażenie, że nie pasuję do obecnych czasów. Niby młody chłopak, ale z zamiłowaniem do spokojnego życia, bez używek. Do tego niewyróżniający się wygląd, cichy głos i jestem skreślony u większości młodych kobiet. Teraz facet ma być duży, silny, głośny. Najważniejsze żeby się pokazać: koszulki z wielkim logo, złote łańcuchy i zegarki, sportowe samochody. Do tego najlepiej pieniądze z szemranych pół-legalnych interesów. Wtedy jesteś gość. Dla mnie to strasznie tandetne, jednak ten styl życia jest aktywnie promowany przez wszelkiej maści influencerów i celebrytów.

Na dodatek coraz częściej czuję, że jestem życiową porażką. Studiuję gówno kierunek, zero praktycznych umiejętności i planu na przyszłość. Siłownia siódmy miesiąc, a i tak pełno ludzi, którzy nigdy nic nie ćwiczyli wygląda lepiej. Mam wrażenie, że rówieśnicy już w tym momencie osiągnęli znacznie więcej i to jest strasznie dołujące.

#przegryw #samotnosc #przemyslenia ##!$%@?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d83bbf4fadfb37ed1c17e4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Oj mam bardzo podobne podejście. Nie zamierzam się zmieniać w jakiegoś dynamiczniaka który lata po klubach i ćpie bo taka moda i dziewczyny takich chcą a nie chcą spokojnych chłopaków bez nałogów bo same walą alko i narko do odciny.
@AnonimoweMirkoWyznania: dzisiaj też można spokojnie żyć właśnie tak jak ci się podoba tylko naoglądałeś się fejsbuków i masz wykrzywione wyobrażenie świata. Nie każda laska lubi drącego japę debila tylko dlatego, że dobrze wygląda.
Zamiast studiować gównokierunki to idź do roboty i ucz się jakiegoś zawodu, zdobądź trochę pewności siebie.
@AnonimoweMirkoWyznania Kobiety zawsze zwracały i zwracają dużą uwagę na facetów z męskimi cechami: duży, silny, głośny (w odpowiedni sposób). My tak samo na kobiety: seksownie ubrane, kształtne itp. To nie jest cecha dzisiejszych czasów, tylko ludzkości.

W moim gronie wielkie logotypy na ubraniach, złote łańcuchy, pozowanie sportowymi autami nie ma miejsca, a raczej jest uważane za coś do śmiechu. Nie ma teraz na to żadnej mody, niektórzy tak po prostu robią i
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma sensu się porównywać z innymi, wiem łatwo powiedzieć, sam się często na tym łapię, ale z mojego doświadczenia to nic dobrego nie przynosi tylko sobie psychikę bardziej rozwalisz. Czytając pierwsze zdanie czułem się jakbym czytał o sobie, chyba po prostu urodziliśmy się w złym miejscu i w złym czasie.
OP: @ivan777: dwa lata minęły to chcę już chociaż mieć ten licencjat, inaczej żadnej korzyści z tego nie będzie.
@SliMik: miałem pisać "inb4 nie porównuj się do innych", bo w sumie co w tym złego? Jak inaczej ocenić swoją pozycję? Jakbyś spotkał grupę maratończyków przed zawodami też byś im tak powiedział?
@Kindybal_xD: ja się waham czy pozostać sobą czy starać się wpasować w ten nowy wzorzec i zaznać
AluminiowaAnia: #!$%@? to bydlo bo wiekszosc ludzi to bydlo #!$%@? tepe nic nie warte szczegolnie milenialsi i mlodsi
Bydlo #!$%@? lykaja pana zyda jak bulwiaste gowno i kapitalizm pieknie zrobil z bydla #!$%@? maskarade

Ale juz niedlugo sie bydlo bedzie topic #!$%@? i psy beda #!$%@? scierwa
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: posprawdzaj sobie ogłoszenia w zawodach związanych z budowaniem domów. Potrzebują masę pomocników do przyuczenia. Nic nie trzeba umieć oprócz chęci pracy i nauki. Po paru latach będziesz miał zawód i będziesz zarabiał.

Już bym olał te studia i zaczął coś co się przyda. Ludzie chodzą dla papierków to jest teraz tak, że lepiej nie chodzić na te studia i pracować.
OP: @Faremik7: dzięki za naprawdę miły komentarz. Z tą spiralą strachu i negatywnych emocji trafiłeś w samo sedno, sam bym tego lepiej nie ujął. Na siłowni niby podnoszę coraz większe ciężary, ale efektu w wyglądzie nie ma jakiegoś dużego.
Większym problemem są właśnie te studia i przyszła kariera zawodowa. Kierunek zarządzanie, można samemu trzy książki przeczytać i będzie się miało taką samą wiedzę. Kolega @Qullion: wyżej poradził żeby nie
@AnonimoweMirkoWyznania: jak już pisałem zawody związane z budownictwem, od hydraulika po elektryka, dachowca czy zakładanie fotowoltaiki. Jest tego mnóstwo, można się rozwijać i zarabiać.
To jest największy problem, ludzie niby mają studia, a nie wiedzą gdzie jest praca i w jakich zawodach można zarobić. Jeżeli trafiasz na kołchoz to zmieniasz pracę aż w końcu znajdziesz konkretną firmę. No i taki robol zarobi 5 - 10 tys. zł, sam musi rządzić, wiadomo
@AnonimoweMirkoWyznania Jestem po podobnych studiach, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Pracowałem przy produkcji w kilku miejscach i wiedziałem, że to nie to. Próbowałem się przebić do pracy biurowej i poszedłem do firmy finansowej, gdzie brali chyba każdego. Z całym szacunkiem dla innych, ale ja z doświadczeniem zawodowym byłem na tym samym stanowisku co student kończący archeologię. Dla mnie najgorsza i najmniej płatna robota jaką miałem. Koniec końców wyłożyłem kasę na kursy Excela i