Wpis z mikrobloga

Biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham państwa:

Ile może kosztować budowa przyłącza wodno - kanalizacyjnego. Woda na drugą stronę ulicy, kanaliza około 30 metrów (z 3 studzienkami).

Chciałbym wiedzieć czy wykonawce powaliło czy ja się srogo przeliczyłem ;)

#budujzwykopem #budowadomu #budowadomu
  • 25
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ale, że studni nie można sobie wywiercić do podlewania kwiatków? To jest raczej do obejścia. Oczyszczalnie trzeba by na czarno robić, bo wiem, że nie dają pozwolenia przy kanalizie (chyba, że kanaliza z przepompownią, wtedy daje się przepchnąć).
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Nie... Jeśli chodzi o wodę to nie musisz. Z kanalizą jest gorzej. Jeśli masz spadek terenu, to nic nie ugrasz. Za to jeśli potrzebujesz przepompowni to jest bardzo prawdopodobne, że zaakceptują ci szambo. A jak zrobią to robisz rozprowadzenie na czarno i po problemie. Wszystko zależy od urzędasów w gminie (jak bardzo twardogłowi są)
  • Odpowiedz
@Kapitan-Planeta: A widzisz, myślałem że jest.

Co do kanalizy badałem temat i mógłbym się o szambo ubiegać ale mogłoby się to skończyć długą batalią urzędniczo - sądową. Chyba już rzuce tym hajsem...

za to z wodą ten problem że ostatnio były informacje o sporym zanieczyszczeniu wód gruntowych więc chyba bym nie chciał w to iść
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Z wodą to celuj w głębinówkę, tylko nie wiem jak głęboko masz taką wodę i czy ci się opłaca.

Jeśli chodzi o kanalizę to sprawa dużo droższa (zarówno założenie i eksploatacja) więc gra warta zachodu. Jedne urzędy robią problemy, inne nie. Czasem jest kwestia przyniesienia bombonierki dla Anetki; czasem wynajęcia firmy szwagra wójta, a czasem się nie da. Musisz zbadać grunt.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: W tamtym roku w zyrardowie za wykonanie przyłącza wod-kan do projektowanego budynku wielorodzinnego płaciłem 14 tysięcy brutto (20m do położenia) z otworzeniem drogi która była wykonana z starej kostki. Ogolnie polecam się dowiedzieć w wodociągach, może oni tez się zajmują wykonywaniem (tak jak w zyrardowie i Otwocku z tego co wiem) lub poleca ci kogoś z okolicy
  • Odpowiedz