Wpis z mikrobloga

  • 0
Cześć, czy może ktoś przerabiał prawnie jak sytuacja wygląda gdy mamy zakupione mieszkanie, kredyt zaciągnięty na początku kwietnia 2022, jednak w akcie notarialnym mamy wpisane, że poprzedni właściciele mają czas do wyprowadzenia się do końca roku 2022.

W tym momencie mamy kredyt oraz pozostajemy w mieszkaniu wynajmowanym, jednak kredyt został wzięty na własne cele mieszkaniowe. Dodam jeszcze, że poprzedni właściciele mieszkania, nie ponoszą żadnych opłat z tytułu zamieszkania lokalu do końca bieżącego roku.

Czy możemy skorzystać z wakacji kredytowych?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

#kredyt
#wakacjekredytowe
#kredythipoteczny
#pomocprawna
  • 11
  • Odpowiedz
@Kor4z: po co brales kredyt na mieszkanie w ktorym mozesz dopiero zamieszkac za rok? xD mogles ten kredyt wziac w grudniu. Poza tym po co w ogóle brać kredyt przy aktualnych stopach procentowych z kosmosu skoro lepiej poczekać te 2 lata aż spadną
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rybahere12 Już wyjaśniam, rodzina która sprzedawała mieszkanie, jest w trakcie zakończenia budowy domu. Potrzebowali finansowania przez sprzedaż mieszkania na zakończenie budowy bez kredytu. Z Żoną przymierzaliśmy się do zakupu władnego M, już od dłuższego czasu. W związku z ich sytuacja i chęcią pilnej sprzedaży i mozliwoscia ich wyprowadzki na koniec roku udało nam się wynegocjować atrakcyjną cenę. Czemu kupione teraz a nie za 2 lata ? Bo nawet jeżeli przyjdzie krach na
  • Odpowiedz
Czy możemy skorzystać z wakacji kredytowych?


@Kor4z: Według ustawy wymagane jest, aby kredyt był w PLN, udzielony przed 1 lipca 2022, do końca spłaty pozostało powyżej 6 rat, a umowa została zawarta w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.
  • Odpowiedz
@Kor4z moja sąsiadka przerabiała ten sam układ. Niestety trafiła na oszustów, którzy nigdy nie dokończą budowy swojego nowego domu a z mieszkania nie zamierzają się wyprowadzać. Sprawa w sądzie trawa prawie 3 lata.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marcpol na wszystkie wymienione przypisy się łapiemy, jednakże interpretacja "zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych" mamy inny adres zameldowania, inny adres korespondencyjny, jeżeli skończy się na oświadczeniu, że jest to właśnie kredyt na taki cel i tak to się zakończy, nie widzę problemu. Problem się zacznie gdy bank będzie chciał powalczyć i mimo braku oszustwa z naszej strony, będziemy musieli z bankiem walczyć i udowadniać.
  • Odpowiedz
@marcpol na wszystkie wymienione przypisy się łapiemy, jednakże interpretacja "zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych" mamy inny adres zameldowania, inny adres korespondencyjny, jeżeli skończy się na oświadczeniu, że jest to właśnie kredyt na taki cel i tak to się zakończy, nie widzę problemu. Problem się zacznie gdy bank będzie chciał powalczyć i mimo braku oszustwa z naszej strony, będziemy musieli z bankiem walczyć i udowadniać.


@Kor4z: Do skorzystania z wakacji wymagane jest, aby
  • Odpowiedz
@marcpol: tak, wiem prawo jest czesto sprzeczne z logika. Nie bardzo rozumiem jak moze cos zaspokajac celem mieszkaniowe skoro tam nie mieszka. Albo inaczej samochod zaspokaja cele transportowe ale chodze na piechote. Wg mnie to zaspokaja posiadanie ale napewno nie mieszkanie. Chociaz wiem, ze prawo<>logika ;)
  • Odpowiedz
Albo inaczej samochod zaspokaja cele transportowe ale chodze na piechote.


@kotecci: Tak, to nie jest sprzeczne. Chodzę na piechotę, ale raz w roku samochód zaspokaja moje potrzeby mieszkaniowe.
  • Odpowiedz