Wpis z mikrobloga

@qusqui21: "no i widać jakim typem człowieka jesteś. Makiawelistycznym, psychopatycznym, narcystycznym bufonem. Może kiedyś spojrzyj w lustro i zobaczysz."

Spoglądam codziennie i za każdym razem cieszę się, że nie widzę w nim próżnego, nieudacznego, jęczącego, roszczeniowego i zawistnego socjalisty który jedyne co robi, to użala się nad sobą. Polecam ten stan - jedyne dwadzieścia lat pracy i też taki osiągniesz.
  • Odpowiedz
  • 6
@Positano1 jako student dorabiałem sobie pracując nad morzem gdzie robiłem na miejscu pamiątki. Szef miał takich bud ponad 30 na całym wybrzeżu i jak raz w jednym mieście otworzyła się konkurencja to odrazu wykupił miejsce obok i otworzył kolejna oraz kazał co tydzień sprawdzać ceny u konkurencji i dawać niższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) po sezonie gdzie działa się krócej zawsze powtarzał że nie musimy się trzymać
  • Odpowiedz
  • 7
@TheLizardKing źle zrozumiałeś @Titufe napisał, ze większy ma więcej narzędzi do wyniszczenia konkurencji z czego często korzysta. Konkurencja i wolny rynek są wtedy gdy jest wiele różnych dostawców na rynku. Jak ktoś pozbywa się na każdym kroku konkurencji to zaczyna się monopol i dyktuje ceny.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Gospodarka #!$%@? i cię zjemy razem z ziomkami libkami ()

Dlaczego tak trudno lewakom tłumaczyć że już próbowaliśmy i inny system nie działa? Można jedynie z postępem technologicznym powoli usprawniać obecny system.
  • Odpowiedz
Pewnie, jestem za tym, żeby dobrze opodatkować zyski wielkich korporacji etc. Tylko ostatecznie kończy się to większym opodatkowaniem jednestek, które zarabiają nieco więcej, a korpo i tak ogarnie żeby nie płacić, a ja dostanę w #!$%@?ę.
  • Odpowiedz
Kiedyś ludzie też nie wierzyli że można pracować mniej niż 12h dziennie a jednak się udało


@Gwendeith: udało się nie dlatego, że ktoś dobrodusznie stwierdził, że tak ludzie zasługują na odpoczynek i jakiś balans w życiu. Powód był prosty i prozaiczny po tym jak zaczęto precyzyjnie mierzyć czas, zaczęto sprawdzać wydajność pracowników, co i ile robią w danym czasie, kapitalistyczne głowy usiadły i przeliczyły wyliczyły i obmyśliły, że opłaca się
  • Odpowiedz
Amazon, który na świecie zatrudnia ponad 1 mln ludzi w 2021 roku dochody spółki to 33 mld dolarów. Mógłbyś z tego wypłacić każdemu pracownikowi Amazonu na świecie 1000 dolarów podwyżki (w polsce zwykły magazynier zarabiałby wtedy prawie 10k zł brutto) i tej spółce nadal by zostało 21 mld zł zysku za jeden rok XD


@Positano1: primo - mógłby też zamknąć to w #!$%@?, podzielić wszystko między głównych udziałowców, bo i
  • Odpowiedz
@Gwendeith: to zależy w jakim momencie życia jesteś i co jest ważniejsze, czas czy pieniądze. Mam okresy w życiu, że nie pracuje 3 miesiące, a mam że pracuje 250h na miesiąc, po prostu ludzie mają różne potrzeby i nie widzę problemu w pracowaniu 4 dni w tygodniu jak i 7 dni w tygodniu. Trzeba się po prostu liczyć z tym, że to jest niemożliwe w większości państw, żeby normalny tydzień
  • Odpowiedz
  • 1
@Slimac dokładnie. Co z tego że konkurencja robiła lepsze jakościowo produkty a pracownicy byli trzeźwi skoro nie mieli szans się utrzymać gdy wi jest gracz celowo ich dobijal
  • Odpowiedz
@krzysiek944: argumentum ad załóż firmę. To tak nie działa nie jesteś w stanie tak po prostu konkurować z firmą która na przykład istnieje od 100 lat ma technologie wiedzę pieniądze żeby wykupić twoją firmę i pracowników 50 razy. Jakakolwiek firma bardziej skomplikowana niż budka z kebabem która produkuje jakiś sprzęt potrzebuje z automatu na start milionów złotych na rozruch linie produkcyjne transport i nie, nie można tak po prostu założyć
  • Odpowiedz
@CzajkaRuchajka: Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy że pracodawcy zaczną wypłacać tyle na ile zasługuje pracownik.


@Gwendeith to może niech zmienią pracę? Ja też pracuję DLA KOGOŚ. I ten ktoś zabiera mi część wartości dodanej! I ma miliardowe zyski. Ale uwaga! Jestem zadowolony z tego ile zarabiam i samemu nigdy bym do takich pieniędzy nie doszedł
  • Odpowiedz
@Gwendeith nie do końca się zgadzam, ale odkąd wzrost pensji odkleił się od wydajności pracy, pracodawcy obchodzą się z nami bez lubrykantu.
(°°
Do momentu gdy stosunek czasu pracy i pensji jest adekwatny do wydajności, to niech te procesy żyją swoim życiem.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Tylko za reformy gospodarcze niech nie bierze się Antifa, przypomnę tylko w USA ich ruch Defund the Police, według którego mniejsze finansowanie dla policji miało zmniejszyć liczbę przestępstw, co miało oczywiście odwrotny skutek, dodatkowo wzmocniło prywatne firmy ochroniarskie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Positano1: jak miałem 8 lat to też miałem podobne przemyślenia. Nawet jak miałem te małe kilkanaście to też myślałem, że tak to działa, ale przykro mi, ale nie. Pracodawca będzie zawsze płacił stawkę +/- rynkową. Zawsze.
  • Odpowiedz