Wpis z mikrobloga

Znowu nadchodzą upały 30+ a niektórzy nie mają #klimatyzacja xD
Śmieszne, że są dopłaty na gówno do kopciucha, a dla najuboższych bez klimatyzacji, nie ma dopłat na klimę
Pamiętam jak mieszkałem z moimi rodzicami, którzy sami są z klasy robotniczej, też nas kilka lat nie było stać na klimatyzację. Ale nie pojechaliśmy raz-dwa do Turcji, kupilismy klimę i od razu lato zrobiło się przyjemniejsze

No ale, Polak-biedak widocznie żyje dopiero wtedy jak ma 29 stopnie w sypialni
#nieruchomosci #remont #lato
niochland - Znowu nadchodzą upały 30+ a niektórzy nie mają #klimatyzacja xD
Śmieszne...

źródło: comment_1658235289OdGvJCmRSMSQ3klQog7enb.jpg

Pobierz
  • 18
@niochland no to jest trochę dziwne... Samochodu bez klimatyzacji praktycznie nie uświadczysz, a mieszkań/domów z klima jest niewiele... Nie to to jakiś mega wydatek per pomieszczenie (no chyba że ktoś robi na całą chatę - to wtedy parę złoty wyda) a znacząco podnosi komfort życia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@del855: samochód nagrzewa się przy o wiele niższych temperaturach niż mieszkanie, poza tym zima w samochodzie bez klimy pizga.

Prawdziwych upałów w Polsce mamy tylko kilka dni czy dlatego warto montować wielką skrzynie na balkonie, nie wiem. Wolałbym żeby nowe budownictwo miało defaultowo klimatyzację ze skrzynkami na dachu, nie mam pojęcia czemu deweloperzy tego nie robią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niochland: Tak do 26° w domu jest spoko, ale powyżej i jeszcze przy okazji wysokiej wilgotności w lato klima to must-have. Mimo iż lato zimne to mi montują dzisiaj klimę, najwyżej będę się dogrzewał między sezonami :D
@Wygryw_z_wyboru z tymi kilkoma dniami to chyba trochę ponosiło... Moi rodzice używają klimy gdzieś od połowy maja do początku września (w zależności od pogody krańcowe zakresy) i zdecydowanie nie są to dni które można policzyć na palcach jednej ręki. Mają dobrze izolowany dom, ale sypialnie na skosie zawsze będą się grzać a i w salonie na dole jak kilka dni słońce poświci nie jest zbyt przyjemnie. Myślę że spokojnie można liczyć że
@del855: no to ja mam zupełnie odwrotnie, mam w domu klimatyzację już wiele lat (wymóg działalności gospodarczej prowadzonej w części budynku) i po pierwszym zachwycie teraz większość czasu jest nieużywana. Mam zautomatyzowane rolety, które przymykają się jak mocno świeci i samo to + bezwładność cieplna dużego domu pozwala zachować przyjemną temperaturę bez klimy. Nie pamiętam kiedy ostatnio pomyślałem, że w środku jest zbyt gorąco