Wpis z mikrobloga

Wzburzenie w Rosji po tym gdy najwyżej obecnie klasyfikowana tenisistka z tego kraju Daria Kasatkina przyznała się do bycia w zwiazku z kobieta i zasugerowała, że młodzi rosyjscy tenisiści jeżeli mają możliwość to powinni zmieniać obywatelstwo aby nie hamować sobie kariery ze względu na organiczenia nałożone na rosyjska federacje przez wojnę w Ukrainie.
Kasatkina na pytanie czy sama zmieni paszport odpowiedziała ''zobaczymy''.
Deputowany rosyjskiej Dumy Roman Teryushkov powiedział, że Kasatkina jest żywym przykładem ''agentów Zachodu'', a zachęcanie do zmiany sportowego obywatelstwa to przestępstwo przeciwko państwu.
Wcześniej pisał też, że „Zmiana obywatelstwa sportowego dla sportowców reprezentacji narodowej powinna być utożsamiana ze zdradą” .
Terjuszkow wypowiedział się na temat watku obyczajowego Kasatkiny i zapowiedział dalsze zaostrzenie prawa w kwestii mówienia o związkach lgbt.

''Szczerze, trudno mi komentować takie wypowiedzi. Jesteśmy Rosjanami! Posiadamy wartości tradycyjne, kulturowe, moralne, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie.

Mam nadzieję, że wszystko, co przychodzi do nas z Zachodu, zostanie wkrótce wykorzenione. Moi koledzy z Dumy Państwowej właśnie przygotowali projekt ustawy zakazującej propagandy związków osób tej samej płci. W Rosji nie powinno się tego popierać i zachęcać! Musimy to wykorzenić i żyć z naszą kulturą.

Niech tak żyją Europa i Ameryka. Biden szczyci się tym, że w swojej administracji ma więcej osób LGBT niż w jakiejkolwiek innej administracji. Wydaje mi się, że to dziwny powód do dumy.

Nie da się w żaden sposób zatwierdzić aktu Darii! Nasi sportowcy zawsze, począwszy od sowieckiej Rosji, byli idolami do naśladowania. A Kasatkina nie jest najlepszym wzorem do naśladowania.

Niestety nasz sport przeżywa teraz ciężkie czasy. Podobnie jak w odniesieniu do wartości duchowych i moralnych, tak też w odniesieniu do zmiany obywatelstwa sportowego. Dla wielu sportowców to jak wypicie szklanki wody. Na nic nie patrzą, a trenerzy do tego zachęcają! Nie można na to pozwolić. To jest dno.


#tenis #rosja #neuropa #4konserwy #ukraina #lgbt
  • 19
@szurszur: Kasatkina niby kacapka ale jednak trochę rigcz


@mentari Niby gdzie? Przecież nie potępiła wojny. Marudzi bo ją sankcje i niechęć do LGBT dosięgnęła. Jak potępi atak rosji na Ukrainę i uzna Rosję za zbrodniarzy to będzie rigcz.
@Variv: Czego obecnie chcę najbardziej? Żeby wojna się skończyła. Od 24 lutego nie było dnia, żebym nie przeczytała jakiejś wiadomości na ten temat albo o tym nie myślała - rozpoczęła swoją wypowiedź Kasatkina.

- Nie mogę sobie wyobrazić, przez co przechodzą ludzie, którzy mieszkają w Ukrainie i mają tam bliskich. To pełnowymiarowy koszmar. Gdybyśmy tylko mieli możliwość, by to przerwać. Nie, by zmienić ludzkie myślenie czy cokolwiek, tylko to zatrzymać, zrobiłabym
@szurszur: Kiedy na Ukrainie Ukraińcy toczą wojnę egzystencjalną, o być albo nie być państwa, a nawet własne być albo nie być, neuropki uwijają się, żeby potiomkinowski konserwatyzm Moskwy wpisać w konflikt ideologiczny na Zachodzie. Petersony à rebours ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szurszur: Czekam aż jakiś dziennikarz przeczyta fragmenty wypowiedzi tego terjuszkowa jakiemuś pisowcowi i powie że mówił tak Kaczyński. A jak ten się w 100% zgodzi to ujawni że to ruski pies o Kasatkinie mówił.