Wpis z mikrobloga

Miał być wpis o jedzeniu i alkoholu ale chyba dzieciaki mi coś przyniosły ze szkoły i zdycham cały dzień. Więc do wpisów powrócę w przyszłym tygodniu. Jak jeden Mirek słusznie zauważył, nie mogę zbyt szybko wrzucać, bo nie będę mieć zaraz i czym pisać (ale też sam na to wpadłem xD)

Jestem zaskoczony zainteresowaniem a przede wszystkim pozytywnymi reakcjami. Jest mi niezmiernie miło z tego powodu. Widząc jaki PR ma Francja na wykopie spodziewałem się, że większość czasu będę się musiał obrzucać z kimś gównem ale nie. Pełna kultura i wsparcie. Szacunek dla was ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podawałem ostatnio dużo liczb. Zarobki, zasiłki itp. Dużo było głosów, że mało.
Pewnie, że w wielu miejscach można zarobić więcej. Prawdopodobnie, gdybym chciał wyjechać na "saksy" żeby odłożyć jak najwięcej kasy wybrałbym jakąś Skandynawię. Ale przy stałej emigracji warto kierować się czym innym. Nie tym, czy zarobisz gdzieś 500€ więcej ale czy będzie ci tam dobrze. To jest tajemnica mojego szczęścia na emigracji. Na życie mi wystarczy a po pracy jest przypływ więc biorę deskę i idę surfować. I tak od marca do grudnia. Co ja bym w takiej Norwegii robił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. Jutro 42 stopnie ale od wtorku ma być ok 25 więc duży zjazd i da się żyć. Żeby było śmieszniej to nawet w Bretanii jutro 41 a tam przez cały rok jest 17 stopni zazwyczaj, więc śmiejemy się że pewnie wyparują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#francjadasielubic #francja #emigracja #emigrujzwykopem
PiotrFr - Miał być wpis o jedzeniu i alkoholu ale chyba dzieciaki mi coś przyniosły z...

źródło: comment_1658075238NBP26m2GA9UDZmZPFQTitd.jpg

Pobierz
  • 20
@PiotrFr: bo to jest wbrew pozorom bardzo ciekawy temat, o ile autor nie koloryzuje pewnych rzeczy. Dzisiaj UK się zamknęła, Holandię każdy zna, Hiszpania wiadomo. A tutaj wchodzi taka Francja, kraj hexagonu, potęga światowa od morza do morza, mam wrażenie że jest tak naprawdę najmniej nam znana. Fajnie by się dowiedzieć, jak tam się żyje i co taki zwykły francuz myśli o świecie.
Jestem zaskoczony zainteresowaniem a przede wszystkim pozytywnymi reakcjami. Jest mi niezmiernie miło z tego powodu.


@PiotrFr: Mnie kiedyś @NadiaFrance zablokowała za tą grafikę ;( Powiedzcie jej że to nic złego przecież :D

A Francja to przecież atomowa globalna potęga, olbrzymi eksporter broni, unia frankofońska, masa terenów kontrolowanych na całym globie, własny przemysł i gigantyczne globalne marki. Lekceważyć ją mogą co najwyżej ludzie którzy własnego kraju nawet by nie wskazali na mapie.
Saeglopur - > Jestem zaskoczony zainteresowaniem a przede wszystkim pozytywnymi reakc...

źródło: comment_16580776982sYMClb9580hvtSRV5Jsua.jpg

Pobierz
@Saeglopur:

Lekceważyć ją mogą co najwyżej ludzie którzy własnego kraju nawet by nie wskazali na mapie.


Ale jednak jest mocno pomijana jako kierunek emigracji.
A wydaje mi się takim fajnym łącznikiem między północą a południem, między Niemcami a Hiszpanią.
Z jednej strony duża gospodarka z możliwościami a z drugiej jednak dużo południowego luzu i dobry klimat
Ale jednak jest mocno pomijana jako kierunek emigracji.


@PiotrFr:

Powody :
- jezyk
- biurokracja
- polska wizja « aroganckich zabojadow, ale biala flaga hahaha »
- francja = paryz = drogo brudno niebezpiecznie
- kalifat francuski

Kolejnosc dowolna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiotrFr: bardziej chodzi o to, że w Skandynawii czy Holandii dogadasz się po angielsku, a we Francji bez szans. Miałem (co prawda epizodyczną, ale jednak) styczność z Francuzami (takimi bardziej z prowincji), starszymi i młodszymi i o zgrozo żaden z nich ani słowa po angielsku (fakt, że z prowincji tylko dodaje mocy temu argumentowi, bo na magazynie raczej doktorów nauk nie znajdziemy ( ͡º ͜ʖ͡º).
A
@Kasia123456789:

bardziej chodzi o to, że w Skandynawii czy Holandii dogadasz się po angielsku, a we Francji bez szans. A bądźmy szczerzy, wyjeżdżając na wakacyjną robotę raczej nie będziesz je uczuć języka


Przy pracy wakacyjnej nie ma problemu. Przecież tysiące Polaków jeżdżą co roku i nie znają języka. Zresztą niedaleko mnie jest szklarnia w której pracuje kilkadziesiąt Polek od lat, te same twarze a nie znają francuskiego ani nawet angielskiego.

A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: moze być tak, że faktycznie wystarczy angielski, ale to raczej jeden z tych stereotypów z serii Niemki są brzydkie, polki najpiękniejsze a żabojady nie gadają w innym języku niż ojczysty ( )
Ja ma razie znalazłem tylko potwierdzenia tej ostatniej tezy, może się w przyszłości zdziwię
@Kasia123456789: nie chodzi o to czy wystarczy czy nie bo przy pracy sezonowej ma to małe znaczenie. Proste prace, zrobienie zakupów itp nie wymaga języka na dobrą sprawę.
Z angielskim na pewno łatwiej w rejonach turystycznych. U mnie na przykład jest dużo Anglików i jakoś sobie radzą. Mimo, że łatwiej pewnie dogadać się po hiszpańsku niż angielsku.
@Kasia123456789:

żabojady nie gadają w innym języku niż ojczysty

To jest mit akurat. Polakom się wydaje, że jak ktoś nie zna angielskiego to znaczy, że nie zna żadnego języka jakby tylko angielski istniał. W moich okolicach wszędzie uczą hiszpańskiego. Na wschodzie uczą niemieckiego. A z Anglikami nigdy się nie lubili i to są pewnie efekty. A na dobrą sprawę Francuz może mówić po swojemu w Belgii, Szwajcarii, Kanadzie, w wielu krajach
@PiotrFr: Byku z nieba mi spadłeś. Kiedy i gdzie warto jechać surfować we Francji? Od grudnia do marca jest za zimno, nawet w 5mm?

Tym czy mało czy dużo według innych to się nie przejmuj. Twoja decyzja gdzie żyjesz jak się Tobie podoba to najważniejsze. Ktoś w Skandynawii może woli mieszkać bo mu się domki podobają, a ktoś w PL bo kocha zakupy w biedrze. Jak ktoś jest happy to nie
@Denx:

Od grudnia do marca jest za zimno, nawet w 5mm?

Nie. Bardziej mi chodziło o taką 100% stabilność pogody. Nawet wtedy temperatura wody na tej wysokości nie spada poniżej 12 stopni. A jak to w Atlantyku w listopadzie jednego dnia ma 20 a drugiego 13. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A gdzie? Po trochu wszędzie na Atlantyku tylko trzeba mieć odpowiednią plażę. Pływam tylko u siebie, nie
@PiotrFr:

a z drugiej jednak dużo południowego luzu


Nie czułem tego południowego luzu np. w Paryżu (i całym Ile-de-France) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale w Skandynawii czy Holandii to są proste języki?


Mieszkałem w NL i FR, znam tylko francuski, mimo że w Holandii dłużej mieszkałem, a holenderski jest jednym z języków najbardziej zbliżonych do angielskiego. M.in. dlatego, że prawie każdy tam zna całkiem dobrze albo biegle
@Mirek007:

Z językami obcymi u Francuzów jest jeszcze gorzej u nas

Podobno u nas jest biegle a wg tego nie ma dużej różnicy między "Francuzami nie znającymi języków" a "wszyscy w Polsce znają angielski" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie zmienia to faktu, że mieszkając na stałe w jakimś kraju trzeba znać miejscowy język, bez względu czy to Holandia czy inny.

Nie czułem tego południowego luzu np. w
@Mirek007:

W części Kanady (poza Quebec z większością się nie dogadasz po francusku, a samych ludzi z Quebec często ciężko zrozumieć), w części Szwajcarii

Nie mówiłem, że są to kraje w całości francuskojęzyczne ale można tam bez problemu pracować i żyć z francuskim. A francuski kanadyjski faktycznie jest specyficzny chociaż chyba mniej niż amerykański angielski vs uk
@PiotrFr:

Widząc jaki PR ma Francja na wykopie spodziewałem się, że większość czasu będę się musiał obrzucać z kimś gównem ale nie. Pełna kultura i wsparcie


Poczekaj na większe zasięgi ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka razy w gorących i kulturka może się nieco zakłócić

Nawiązując do Twoich wpisów, to bardzo lubię Francję, obecnie piszę nawet z urlopu z jednego z paryskich parków. Gdybym został dłużej nawet mialbym
@ecco:

Poczekaj na większe zasięgi ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka razy w gorących i kulturka może się nieco zakłócić

Pewnie dopóki nie zacznę poruszać tematu mentalności gorące mi nie grożą xD
Ale wtedy będę musiał wziąć wolne na tą bitwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki