Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: No na części, żeby nikt się nie #!$%@?ł, że to było w stanie instant przywiezione. Myślisz, że nie sprzedają w takim stanie motocykli normalnie? Proste, że idą, ludzie chcą być oszukiwani. Ten pewnie nie ma nawet papierów do rejestracji, stąd wystawili na części.
  • Odpowiedz
@Zielony34:

No na części, żeby nikt się nie #!$%@?ł, że to było w stanie instant przywiezione. Myślisz, że nie sprzedają w takim stanie motocykli normalnie? Proste, że idą, ludzie chcą być oszukiwani. Ten pewnie nie ma nawet papierów do rejestracji, stąd wystawili na części.

Dalej nie rozumiem po co naprawiac i sprzedawać na części.
Pewnie nie ma papierów jak mówisz. Ale dlaczego nie ma? Bo kradziony?
@Armizani:

Prawdopodobnie we francuskich
  • Odpowiedz
@policjantpeel: za granicą motocykle są przeważnie w podobnych cenach, możesz sobie po portalach .de.fr sprawdzić, jak ktoś tam się pofatygował i opłacił oraz zorganizował transport a u nas sprzedaje po okazyjnej cenie zarabiając to wnioski już zostawię Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@policjantpeel: Pewnie ktoś porządnie przywalił bez uszkodzeń ciała (a przypominam, że taki przypadek prawnie jest u nas stłuczką, nie wypadkiem) ale rama została skrzywiona/złamana przez co dostał całkę.
Sprowadzacz "poprawił" ramę, wymienił uszkodzone elementy i teraz masz okazyjną cenę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Sprowadzacz "poprawił" ramę, wymienił uszkodzone elementy i teraz masz okazyjną cenę ¯_(ツ)_/¯


@Aramil: i to wszystko po to, zeby sprzedawac motocykl 'na czesci' co sugeruje ze papierow do rejestracji i tak nie ma. tak wlasnie bylo. pewnie jakis scam i tyle. panie, okazja, sprzedaje tanio bo przyszedl bez folii, ale mam mnostwo chetnych wiec jak cos to zaliczka szybciutko i przyjezdzaj pan. albo kradzione i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Aramil: przypominam, że jest wypadkiem, tylko sprawstwo takiego wypadku nie jest karalne. nie bez powodu na maturze czytanie ze zrozumieniem jest sprawdzane. Oczywiście każdy Mirek handlarz będzie się upierał, że kolizja to nie wypadek, a to nie był wypadek, bo cudem nikt nie ucierpiał, tylko maszyna w 3 częściach.

Art 177 Kodeksu Karnego nie definiuje wypadku:

Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje
  • Odpowiedz
@Steven_Hyde O ile zgadzam się, że opcja scamu jest bardziej prawdopodobna to nie wykluczyłbym i kolizyjnego scenariusza. Akurat motocykle z Francji dość często przyjeżdżają bez papierów i ludzie podobno jakoś je rejestrują. Nie interesowałem się głębiej tematem bo brzmi zbyt szemranie jak na mój gust, ale jak szukałem maszyny to były takie wątki.

@eloar Policja bardzo wyraźnie rozgranicza wypadek od kolizji: https://gizycko.policja.gov.pl/o06/aktualnosci/69228,Wypadek-czy-kolizja.html
Z tego co wiem, jeden jest wprost przywołany (Art. 177),
  • Odpowiedz
@Aramil: Policja też potrafi się mylić i już im to kiedyś pokazano i tą interpretację też już w sądzię podważano. Sami w swoim tekście przekręcili zapis z artykułu 177 Kodeksu Karnego. Podstawy rozkładu zdania na czynniki z podstawówki. Wystarczy zauważyć że w zdaniu z Art177 wypadek nie jest podmiotem, więc zdanie nie opisuje wypadku. Podmiotem jest osoba, bo kodeks karny odnosi się do osób, która jest opisana słowem "kto". Kto? Ten
  • Odpowiedz