Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
Byłem kilka dni temu z żoną i dwójką dzieci na spontanicznym wyjeździe w tym hotelu:

https://r.pl/turcja-marmaris-wczasy/turunc-premium#/

Podczas gdy Polacy mają oszczędzać, ocieplać domy i większość z nich nigdzie nie pojedzie na wakacje Ruscy bawią się w najlepsze. 70-80% gości to osoby z Rosji.

Za siebie, żonę i dwójkę małych dzieci (jedno niemowlę) zapłaciłem za 9 dni 13 200 PLN i to z wyjazdem następnego dnia rano xD

Ruscy mieli upaść dwa miesiące po wybuchu wojny ale do Turcji jak jeździli tak dalej jeżdżą...

#wakacje #ukraina #wojna
  • 83
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Niemiec do turcji na dwa tygodnie lata za 350 euro i jeszcze marudzi że drogo, a OP #!$%@? 1500 euro i zadowolony ze tanio, @Ogau: czego nie rozumiesz ¯\_(ツ)_/¯
@Caracas: 13k za tydzień w Turcji. Nawet nie wiem jak to skomentować. Ruscy pojawiają się w tym roku głównie w Turcji. Ich jest ponad 100 milionów, to ze spotkałeś w jednym hotelu kilku z nich o niczym nie świadczy w kontekście całego narodu.
@bumbp: nie. Op podaje szacunki z dupy, więc podałem pierwsze realne. Sankcje na ropę zaczą działać w 2023. Przemysł motoryzacyjny w Rosji już upadł, tylko trzymają ludzi na postojowym, żeby nie było protestów. Teraz kolejne gałęzie.
@bumbp: Rosja jako kraj jest w technicznym defaulcie i nie może pozyskiwać kapitału z zagranicy. To nie znaczy, że jak ktoś ma w skarpecie 4000 USD to one nagle wyparują. Wręcz przeciwnie, import spadł drastycznie i nie za bardzo jest jak te dolary wydawać. Chyba, że w Turcji. Daj link do jednego takiego postu "których było mnóstwo".
gowno bys znalazł.


@bumbp: jakbym szukał w twojej głowie to na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ty pewnie w dupie byłeś gowno widziales i opowiadasz


@bumbp: no trochę się mylisz, ale po co mam ci coś udowadniać. Jeździj z biur podróży za 5k/osoba/tydzień, a ja będę jeździł sam za <2k ¯\_(ツ)_/¯
Niemiec do turcji na dwa tygodnie lata za 350 euro i jeszcze marudzi że drogo, a OP #!$%@? 1500 euro i zadowolony ze tanio, @Ogau: czego nie rozumiesz


@Lucius: ja wszystko rozumiem. Polak jedzie na wakacje, BO GO STAĆ, a nas, biedaków, nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bumbp: nie, ja mówię o całości. Jeszcze nigdy nie przekroczyłem chyba 2k za spanie, transport, jedzenie w restauracjach, atrakcje, zwiedzanie itd. No ale za to nie miałem codziennie tego samego żarcia w hotelowym bufecie i musiałem chodzić codziennie próbować nowego żarcia w innej knajpie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bumbp: proszę bardzo

Podsumowanie mojego wyjazdu do Czarnogóry, z którego wróciłem wczoraj:
1. Nocleg 98 euro = 470zł
2. Bilety lotnicze 500zł
3. Auto na 2 dni 80eur/4=20 euro = 96zł
4. Paliwo na te 2 dni 36/4=9€ = 43zł
5. 4 przejazdy pociągiem około 8€ = 38zł
6. Prywatna łódź po jeziorze Szkoderskim 30€/osoba = 144zł
7. Żarcie, piwo, wino, rakija ~130€ = 624zł

Suma = 1915zł

Poniżej fota z
Pobierz Ogau - @bumbp: proszę bardzo

Podsumowanie mojego wyjazdu do Czarnogóry, z którego ...
źródło: comment_16580698839s5ouAisCWAgmuRJro0D95.jpg
@Caracas w moim hotelu w Turcji jak pytałem barmana teraz najwięcej było samych Turków bo akurat mieli jakieś święta, potem byli Anglicy na równo z Polakami i to dało się odczuć, potem Niemcy a dopiero na kolejnym miejscu Ruscy. Jak mi mówili będzie ich coraz mniej bo wycieczki mieli opłacone już wcześniej ale tendencja jest mocno spadkowa. W ogóle widać że byli nastawieni wcześniej na Rusków bo sporo rzeczy typu animacje podczas
@luke4539: 7 nocy. "Apartament" z ~70 metrów. Trochę cebula i teraz dołożyłbym ze 20 euro do czegoś bliżej morza, ale w sumie tam się tylko śpi, więc cebula na plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krne: no jest tam tanio. Zarabiają średnio 800 euro (a minimalna 331) to i siłą rzeczy usługi są tańsze. Towary już niestety nie. Piwo w sklepie od 0,80€ w górę za jakość Tyskiego lub Harnasia. Mięsa droższe, niż u nas. Mleko, sery też. Nie wiem, jak oni tam żyją na co dzień z takimi zarobkami ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@luke4539: nie wiem czy dobrze zrozumiałeś. 98