Wpis z mikrobloga

@Robert-Oppenheimer: KGHM oprócz dywidendy z tamtego roku miał poprzednią w 2015 roku. Spółki energetyczne i górnicze to w ogóle nie płacą od wielu lat i nie będą dalej płacić. Orlen zapowiadał 3,5 zł za akcje już rok temu. Pekao ma stopę dywidendy zgodną z wcześniejszymi, PKO BP daje nawet więcej. PZU wypłaca regularnie podobne stopy.
@ediz4: @Robert-Oppenheimer ma rację, większość spółek SPP ma olbrzymie zyski a dywidenda jest wręcz żałosna w porównaniu do nich. O energetyce nie ma nawet sensu tutaj mówić, bo dywidenda była kiedyś wypłacana, ale odkąd rządzi PIS można o niej po prostu zapomnieć(mam nadzieję, że przy zmianie władzy wróci normalność). Sporo w Pekao ma PZU do powiedzenia, więc obie te spółki to jedyny wyjątek, gdzie trzymanie akcji ma jakiś tam sens pod
@ediz4: Orlen kusi bo cena jest niska i to sztandarowy projekt pisu który będzie pchany do rangi monopolisty. Ja mały procent mojego portfela dywidendowego sobie w niego zainwestowałem, a nuż może kiedyś zaczna się dzielić uczciwiej zyskiem z akcjonariuszami