Wpis z mikrobloga

Polecam klocki CADA, zainteresowałem się trochę tematem innych firm produkujących zestawy i jeśli miałbym ocenić to są jakies 75-80% jakościowe LEGO. Modele mają całkiem różne od LEGO i co najważniejsze składanie kosztuje dużo mniej. Co przy aktualnych cenach może byc zbawienne a i można uzupełnić kolekcje o coś innego. Np. robot za 250 zł z prawie 1000 części (https://techsat24.pl/klocki-rc-robot-c51030w?from=similar&campaign-id=8). Moim zdaniem LEGO ostatnio przesadza z wypuszczaniem nowych zestawów, praktycznie spamują nimi taśmowo. Wygląda to jak skok na kasę IMO.
#lego
  • 35
@wiem_wszystko: Składałem już Telehandlera z CADA zaprojektowanego przez Erica Traxa. Same klocki bardzo zbliżone jakościowo do Lego, sam model jest dosyć ciężki w zbudowaniu przez ilość kabli do upchnięcia, ale jest to do zrobienia. Jeden klocek faktycznie pękł mi zaraz po rozpoczęciu zabawy, ale sprzedawca go dosłał. Mam porównanie z Lego i Mould Kingami. "Trochę" tego już w życiu poskładałem. CADA jest jakościowo lepsza od Mould Kinga/Lepina, a składając zestawy z
@firunna: lego traci moje zaufanie praktycznie od początku roku, nie wiem skąd im się wzięło że nagle muszą dźwigać ceny mimo rekordowych zysków, modele też zaczynają być śmieszne np. seria którą zbieram mechy postaci z marvela, początek super a teraz praktycznie nie da się ich ustawić bo zredukowali liczbe klocków i uchwytów w dłoniach i nogach tych mechów. To samo z techniciem. Redukcja elementów przez produkcje wielkich klocków tzw. obudów. sorry
@JackBauer: dlaczego jadu? po prostu jest tag dotyczący Lego który śledzę i nie chcę czytać na temat gówno klocków. Tak jak na #f1 nie chce czytać o Koterskim, czy wysrywów @podomka na #johnnydepp.
Jest tag o Lego, to niech będzie o Lego. Jak bym chciał czytać o Lepinie, Mould King, Cada to bym szukał tego na #klocki
Chciałbym aby ludzie takie rzeczy uszanowali ale nie potrafią i wrzucają posty ze
@ixdude:

dlaczego jadu? po prostu jest tag dotyczący Lego który śledzę i nie chcę czytać na temat gówno klocków. Tak jak na #f1 nie chce czytać o Koterskim, czy wysrywów @ podomka na #johnnydepp.


Myślę, że to raczej problem z twoim myśleniem na temat tego czym powinny być tagi. Grom społeczności #f1 jednak szanuje memy z koterem za to jak bardzo ukazują upośledzenie moderacji, a wysrywów podomki nikt nie chce
@wiem_wszystko: Mould King, Cada, Mega Construx jakościowo nie odstają jakościowo od Lego, ba w sytuacji kiedy lego również produkuje klocki w chinach krytykowanie nie-firm lego jest po prostu głupie.

Za cenę lego mam 2-3 zestawy z powyższych firm.

Zgodzę się co do tego że podróbki no-name z chin mogą odstawiać jakościowo od powyższych firm, to już loteria, bo np firma LELE ma dobrą jakość.
d.....3 - @wiem_wszystko: Mould King, Cada, Mega Construx jakościowo nie odstają jako...

źródło: comment_1657992905WYwh9LeggEuwCR46ycuztq.jpg

Pobierz