Wpis z mikrobloga

@nathaliekill: pytasz o skarge do Rzecznika Praw Pacjenta? Albo zlecasz komus kto sie tym zajmuje albo piszesz im po swojemu a oni wzywaja Cie do uzupelnienia informacji i dokumentow ;) ja klientom zazwyczaj proponuje od razu wezwanie do zaplaty i pozew do sądu powszechnego. Oczywiscoe wczesniej musimy miec pewnosc ze jestesmy e stanie wykazac błąd lekarza
Na RTG się okazało że pod plombą pani A jest próchnica, która poszła w głąb i ubiła zęba


@nathaliekill: po jakim czasie od wypełnienia była ta próchnica? bo jeśli trochę czasu upłynęło to podejrzewam klasyczne combo pt. kompozyt zakładany bez koferdamu, ubytek doczyszczony ale przy zakładaniu dostaje się ślina i masz nieszczelność+bakterie próchnicotwórcze na dnie ubytku i kontynuacja rozwoju ubytku już dokładnie pod wypełnieniem. chodzi mi o to, że jeśli upłynęło
@nathaliekill: na pocieszenie powiem jeszcze historię autentyczną o łódzkim stomatologu, który kazał sobie przeleczyć kanałowo nie tego zęba (diagnozowane w/g subiektywnego odczucia gdzie boli) XD także jak lekarz sobie może takie kuku odwalić to co dopiero u pacjenta
@affairz: > po jakim czasie od wypełnienia była ta próchnica?

odzyskam RTG od Pań A i B i się dowiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale plomba była założona pod koniec lutego czyli mamy 5 miesięcy, z wcześniejszych RTG się dowiemy czy pojawiła się już wcześniej
@affairz: @Raptrax: jeszcze jedno xD po poprawieniu pierwszy raz czwórki miałam problem z nitkowaniem zębów (jak już udało mi się nitkę wbić to się rwała bo tak tam było ostro i ciasno) i pani A powiedziala że to normalne xD jak wcześniej byłam u innego dentysty to normalnie mi jeździła papierem ściernym między zębami żeby się zrobiła przerwa, a ta nie