Wpis z mikrobloga

Mirki może wkładam kij w mrowisko, ale zapytam bo co mi szkodzi. Czy dla takiego kompletnego szaraka, który kompletnie nie ma pojęcia o IT jest szansa żeby czegoś się nauczyć od zera, jakieś szkolenia, czy nawet jakieś dobre kanały o IT gdzie objaśnią mi klikanie w kąkuter w stopniu bardziej zaawansowanym? Nie chodzi o to żeby być legendarnym 15k IT gościem, ale żeby się wyrwać z typowej roboty na magazynie i robić coś ciekawszego niż przenoszenie paczek paleciakiem.
#pracbaza #programista15k #programowanie #komputery
  • 9
@Kadet20: Ja mam tak, ze jestem po technikum informatycznym, po szkole nie poszedłem na studia bo $, poszedłem do pracy ale nie w zawodzie, i teraz - 3 lata po szkole tak myśle czy by nie spróbować czegos szukać w zawodzie. Uważam ze zle nie zarabiam ~5k jak na wieś to nawet ok ;> Mam okazje poszukać czegos w stolicy i sie zastanawiam czy znajdę tam cos dla siebie ;/ Jak
@Kadet20: tak, ale IT to bardzo szerokie spektrum specjalności

Co innego robi sprzętowiec, co innego sieciowiec, co innego pracownik helpdesku, co innego grafik, co innego programista (a w samym programowaniu jest jeszcze ogromny rozstrzał - bo czym innym zajmuje się webdeweloper, a czym innym typowy klepacz kodu w korpo), czym innym analityk danych

Ja bym zaczął od określenia, nawet w przybliżeniu kierunku co cię w ogóle jara. Sam pracowałem w IT,
Jasne, że jest możliwość. Myślę, że po pół roku nauki można złapać staż/juniora, a potem to już z górki. Jeśli byłbyś zainteresowany dziedziną analizy danych to możesz podbić na priv
@Korges: serio, skąd przekonanie, że musi być lepszy? Większość tych studentów jest bardzo słaba a jakoś ich biorą. Jeżeli będzie sensownie coś umiał, to wcześniej czy później coś znajdzie.