Wpis z mikrobloga

@weezyxboss: Nie.
Nie widzialem nigdy listu gonczego o takie chujstwo. Rozumiem udostepniac morde imie i nazwisko poszukiwanego groznego przestepcy a nie jakiejs tam p---y co puszczala za glosno muzyke. Te patusy z komendy sie coraz wygodniejsi robią.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Ale Ty rozumiesz że ona jest takim samym przestępcą? tak działa ten system jak do podatku masz dopłatę 2zł to urząd skarbowy naśle na ciebie komornika Dla nich nie ma czegoś takiego czy coś jest warte zachodu czy nie dla nich o procedura jest grzywna>niezapłacona>list gończy
  • Odpowiedz
@weezyxboss: Spoko rozumiem.
Ale dalej mowie o udostepnianiu jej wizerunku oraz danych osobowych na całą Polske. I nie probuj mi wmowic ze to normalne. Dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lujaszek: A droga do kary zastępczej wyglądała pewnie tak -
przyjechała Policja->Sylwia nie przyjęła mandatu, podała swój adres korespondencyjny lub został ustalony w inny sposób
-->nie stawiła się na wezwanie celem złożenia wyjaśnień
-->poszedł wniosek o ukaranie do Sądu
--->Sąd w trybie nakazowym wydał wyrok,nałożył karę grzywny 250zł,wyrok wysłano na adres ukaranej z pouczeniem o sprzeciwie
-->Sylwia bądź nie odebrała dwukrotnie awizowanej przesyłki bądź
  • Odpowiedz
@Lujaszek:
Mnie kiedyś kryminalni "zawinęli". To znaczy, zapukali o 9:00. Wpuściłem ich do mieszkania, coś pośmieszkowali. Zapakowali mnie (bez kajdanek) do auta i pojechaliśmy do sądu w celu zapłaty 100 zł z tytułu nieopłaconego mandatu za chyba źle zaparkowany samochód. Dawali opcję dwóch dni aresztu ale akurat walała się wolna stówka, a ja miałem inne rzeczy do roboty.

Ciekawostka nr 1: po opłacie w sądzie, chciałem udać się w drogę powrotną w kierunku swojego mieszkanka, na co policjanci zagaili, że żebym się przecież nie wygłupiał i oni mnie odwiozą z powrotem.
Ciekawostka nr 2: policjanci z tego co mówili wielokrotnie pukali do mnie wcześniej, ale byli o tak wczesnych porach, że ja najzwyczajniej w świecie sobie
  • Odpowiedz
K---a ludzie, z kim ja tu siedzę. Ręce opadają, wizerunek osoby za nieopłacony mandat 250zł? Toż to k---a kpina z wymiaru sprawiedliwości.

To powinno podpadać pod niewielką szkodliwość czynu a nie wywieszanie jej danych osobowych do publicznego wglądu. Państwo Policyjne.

Ja od ponad 3 lat mam coraz bardziej dość tego kraju, jego absurdów, bylejakości, chamstwa, wsparcia patologii, zrzucania odpowiedzialności, gnębienia zwykłych ludzi przy uciesze innych kretynów jak co poniektórzy wyżej.

Samo poszukiwanie
  • Odpowiedz
@tochybaananas: @Lujaszek:

Ja miałem taką sytuację właśnie, że mnie policja wyciągnęła w kajdankach z mieszkania, bo nie zapłaciłem 150zl mandatu XDDD Dowiedziałem się, że od pół roku byłem z tego tytułu poszukiwany - jak oni tak szukają groźnych przestępców jak mnie, gdzie wystarczyło w porze innej niż 8-16 zapukać do drzwi to nie dziwię się, że połowa spraw jest umarzana w związku z niewykryciem sprawcy xD
  • Odpowiedz
@weezyxboss:
Weźmy Rutkowskiego zatrudnijmy, żeby ustalił jej miejsce pobytu. Przepalmy niezliczoną ilość pieniędzy podatników, żeby dojechać kogoś za 250 zł mandatu.
Przecież z dużym prawdopodobieństwem taka osoba wpadnie prędzej czy później na jakiejś głupiej kontroli drogowej, czy podczas jakiejkolwiek innej sytuacji. Przy czym w tym scenariuszu wydajemy 0 zł.

Rozumiesz, że żyjemy w kraju, w którym odpuszcza się takie rzeczy, że to się w głowie nie mieści, sprawy "zabójstw" drogowych są zamiatane pod dywan. Przepalone publicznie pieniądze to chleb powszedni. Możesz wejść do sklepu i ukraść coś do konkretnej kwoty i w sumie
  • Odpowiedz
  • 1
Mailem wypadek samochodowy ponad rok temu. Sprawcą ponad dwa promile. Wyrok sądu: 1000 zł grzywny, bez punktów, bez zakazu prowadzenia. Gość uciekł z miejsca zdarzenia pieszo, ale złapali go świadkowie. Nie wypił po drodze. Po roku z sądu był wyrok nakazowy, napisałem odwołanie. Pewnie za półtora roku będą wzywać. Parodia. We wrześniu mam się stawić na złożenie zeznań w sprawie samochodu zastępczego z OC sprawcy pod groźba kary 5k.
  • Odpowiedz
@zaxom ale ty rozumiesz że jakby zapłaciła mandat to by nie było problemu ? Tak samo ścigają za alimenty xD nie ważne ile jest winna ważne że ma dług jeśli szukają ja listem to znaczy że nie odebrała listu na sprawe której zmieniono wyrok z grzywnej na więzienie dlatego też pewnie nie mogą jej zastać w domu
  • Odpowiedz
@weezyxboss:
Nie wiem. Nie chcę mi się. Spróbuję. Rozumiesz, że wpis rozbija się o sensowność wystawiania listu gończego o za przeproszeniem, psi chj?
Alimenty to comiesięczna należność wysyłana w celu polepszenia sytuacji finansowej osoby "X".
Minimalna kwota miesięczna to powiedzmy 500 zł.
Główne różnice:
1. SUMA NALEŻNOŚCI (tutaj jak ktoś przez dłużej nie płaci, to idziemy w kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy) - a nie,
  • Odpowiedz
@zaxom ty nie widzisz różnic tu nie chodzi o 250zl tylko o fakt niezapłacenia mandatu przerodził się w areszt oni jej nie ścigają za 250zl tylko za to że ma odbyć karę aresztu xD a tak się postępuje z dłużnikami
  • Odpowiedz
@Lujaszek: bo dane trzeba cenzurować do czasu wydania prawomocnego wyroku. Skoro sąd podjął decyzję o pozbawieniu wolności, znaczy kara jest prawomocna i nie obowiązuje już zasada domniemania niewinności. Żaden polski chlew tylko zasady wynikające z prawa międzynarodowego, żeby chronić człowieka przed linczem gdyby nie został skazany przez sąd.
  • Odpowiedz